Flash CS3 Yenilikleri

Flash - Flash CS3 Yenilikleri ...

Cevapla
Flash CS3 Yenilikleri
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Flash CS3 Yenilikleri

Alt 10-10-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Flash CS3 Yenilikleri: Import Illustrator Files

Illustrator dosyasını Flash içerisine import ederken de bir dialog kutusu içerisinde; dosyanın katman listesi, alt katmanları, grupları ve nesneleri görüntüleniyor. Burada istediğiniz nesneyi seçebiliyor ve çalışma ortamınıza aktarmadan önce bir takım ayarlarını değiştirebiliyorsunuz.

Önceki versiyonlarına nazaran daha fazla nesne tabanlı uygulama ve geliştirim kolaylığı sunan Flash CS3 sayesinde; Illustrator dosyanızdaki tüm katmanların her birini, ayrı ayrı farklı flash katmanlarına ya da anahtar karelere aktarabileceğiniz gibi, tamamen tek bir Flash katmanı içerisine tek bir nesne olarak da aktarabiliyorsunuz.

Eğer Illustrator dosyanızı hızlı bir şekilde Flash içerisine, dosyanızdaki fonksiyonaliteyi ve yapıyı bozmadan import etmek isterseniz, yeni Paste dialog kutusunu kullanabilirsiniz. Bu iletişim kutusu Illustrator'de hazırladığınız çalışmanızı Flash dosyası içerisine nasıl yapıştıracağınızı belirlemenize olanak sağlar. Illustrator içerisindeki yollar (anchor-point pozisyonları, klipleme maskeleri ve semboller) bozulmadan aynen kalır.


Flash CS3 Yenilikleri: Copy Motion Tween

Flash CS3 ün en güzel yeniliklerinden birisi de daha önce uyguladığımız bir Motion Tweeni kopyalayarak başka bir nesneye uygulayabiliyor olmamızdır.

Bunu yapmak için Timeline üzerinde mevcut Motion Tween üzerinde mouse un sağ tuşuna tıklayarak Copy Motion Tween ve Paste Motion Tween komutlarını kullanmanız yeterli...

Flash CS3 Yenilikleri: Copy Motion As ActionScript 3.0

Flash CS3' ün yeni kodlama özellikleri hem zaman kazanmanızı sağlıyor hem de tasarımcı/geliştirici kimliğinizi kuvvetlendiriyor.

Timeline tabanlı animasyonlarınız artık çok hızlı bir şekilde ActionScript 3.0 'e dönüştürülebilecek, yeni ActionScript hata ayıklayıcı sayesinde, kod hatalarınızı çok kolay tespit edecek ve düzeltebileceksiniz.

Flash içerisinde hazırladığınız bir animasyonun ActionScript 3.0 içerisinde bir niteliğe bürünmesi bizlere çalışırken çok büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Flash CS3 Yenilikleri: 9-Slice Scale

Flash CS3 teki en güzel özelliklerden birisi de 9-Slice Scale özelliğidir. Bu özellik sayesinde webde sıkça kullandığımız sabit boyutta olmayan nesneler yaratmamız oldukça kolay.

9-Slice Scale özelliğini aktif hale getirmek için Convert to Symbol penceresinin ek özelliklerinde en alttaki seçeneği aktif hale getirmeniz yeterli...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Tags
cs3 yenilikler, flash

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Flash da 3d olur mu? Hades Flash 4 11-02-2010 15:19:07
Bir Kaç Flash kod by_exploit Flash 10 15-01-2009 01:50:23
Exe to flash Yabangülü Flash 8 17-10-2008 02:21:58
Flash EXE Builder N/A8 Yazılım Rehberi 0 28-12-2007 10:44:43
Photoshop CS3 Yenilikleri: Smart Filters Ali Emre Photoshop 0 29-08-2007 13:02:27

Kapat
Şifremi Unuttum?