Flash CS4 - Ses acma Kapama buttonlari

Flash - Flash CS4 - Ses acma Kapama buttonlari ...

TheKingLeon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TheKingLeon

Webmaster / Mersin

Alt 05-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam arkadaslar; o kadar cevapsiz kalan sorularimdan sonra yine bir sorum olacak. Ümit iste..Flash CS4 - Ses acma Kapama buttonlari Belki bu sefer soruma cevap yazan biri cikar... Bir flash calismam var, buna bir arkaplan müzigi ekledim.(Actionscript kullanmadan) Müzigi isteyen dinlesin istemeyen dinlemesin istiyorum. O yüzden ses acma ve kapatma butonlari hazirladim ekledim(movieclip) ama bir türlü beceremedim. Bir arkplan müzik layeri, bir button layeri ve actions layeri ekledim. 2-3 saatten beri netten arastiriyorum. hangi kodu yazdiysam olmadi. Biryerlerde yanlis yapiyorum ama nerde ? Burda bir bilen varsa ve beni aydinlatirsa cok sevinirim.Saygilar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

FlashDeveloper isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FlashDeveloper(29)

Webmaster / İzmir

Alt 05-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
gotoandlearn.com - ActionScript 3 Sound Basics
yardımcı olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

TheKingLeon

Webmaster / Mersin

Alt 05-11-2009 #3
gotoandlearn.com - ActionScript 3 Sound Basics
yardımcı olacaktır.
Cevabin icin tesekkürler. Ama Linkteki video calismiyor. Yazdigim kodlar sanirim dogruydu ama sanirim surada bir yanlisliklar var ama nerde ; Simdi ben bu ses isiyle ilgili 3 layer ekledim. Biri arkaplanmüzik, biri actions digeride buttonlar, buttonlarida movieclip olarak ekledim. Sanirim tam buralarda biryerde birseyleri yanlis yaptim. Actions panelini actigimda, buttonlari göremiyorum mesela button1 button2 diye. Nerde hata yaptigimi bir bilen varsa, lütfen yardim. Saygilar.
Bu mesajdan alıntı yap

TheKingLeon

Webmaster / Mersin

Alt 06-11-2009 #4
Tekrar selam; en son yazdigim kod asagidaki, istedigim gibi calisiyor fakat, müzigi kapatinca belli bir süre sonra tekrar basliyor ondan sonra tekrar ve tekrar, yani ayni müzik 2-3 defa caliyor arka planda. Bu asagidaki kodlarda düzeltilmesi gereken bir yer varmi acaba ? 2. sorum ise, bu asagidaki kodlara göre, sadece iki buttonla sesi nasil kontrol edebilirim? Yani button biri sesi "0" a getirecek digeri "100" . Lütfen bilen biri varsa yardim etsin, Isin icinden cikamadim kac gündür. Saygilar.
var ses:Sound = new Sound();
var adres:URLRequest = new URLRequest("arkaplanses.mp3");
var sesKontrol:SoundChannel = new SoundChannel();
var sesDuzeyi:SoundTransform = new SoundTransform();
ses.load(adres);

ses.addEventListener(Event.COMPLETE, baslat);
function baslat(event:Event) {
sesKontrol = ses.play(0,999);
}
kapat_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, sesKapat);
function sesKapat(event:MouseEvent) {
sesKontrol.stop();
ac_btn.visible = true;
}
ac_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, sesAc);
function sesAc(event:MouseEvent) {
sesKontrol = ses.play(0,999);
ac_btn.visible = false;
}
ac_btn.visible = false;

eksi_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, sesAzalt);
function sesAzalt(event:MouseEvent) {
if (sesDuzeyi.volume > 0) {
sesDuzeyi.volume -= 0.1;
sesKontrol.soundTransform = sesDuzeyi;
maske_mc.scaleX -= 0.1;
}
}
arti_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, sesArttir);
function sesArttir(event:MouseEvent) {
if (sesDuzeyi.volume < 1) {
sesDuzeyi.volume += 0.1;
sesKontrol.soundTransform = sesDuzeyi;
maske_mc.scaleX += 0.1;
}
}
Bu mesajdan alıntı yap
-_-ZtarBoy-_- isimli Üye şimdilik offline konumundadır

-_-ZtarBoy-_-

Öğrenci (Grafik) / Konya

Bu mesajdan alıntı yap

TheKingLeon

Webmaster / Mersin

Alt 06-11-2009 #6
Bunun Gibi Biseymi

SwfCabin - Free Swf Upload & Swf Hosting - Viewing: cal dur
Bunun gibi ama "Cal" a tiklamadan müzik baslayacak. Birde bu örnekte durdurup tekrar baslatinca müzik en bastan basliyor. Benim yapmak istedigim, müzik kaldigi yerden devam edecek ama bildigim kadariyla bu biraz karisik. O yüzden dur buttonu müzigin ses seviyesini sifira getirsin, ac buttonuda 100 seviyesine getirsin istiyorum. Ama bir türlü beceremedim.
Bu mesajdan alıntı yap

-_-ZtarBoy-_-

Öğrenci (Grafik) / Konya

Alt 06-11-2009 #7
cala tıkalamadan baslatması kolay ama müziğin kaldığı yerden devam ettirmesini bilmiorum Flash CS4 - Ses acma Kapama buttonlari
Bu mesajdan alıntı yap

TheKingLeon

Webmaster / Mersin

Alt 06-11-2009 #8
cala tıkalamadan baslatması kolay ama müziğin kaldığı yerden devam ettirmesini bilmiorum Flash CS4 - Ses acma Kapama buttonlari
Tam kaldigi yerden baslamasina gerek yok. En bastan baslamasin yeterli benim icin. Yani öncedende yazdigim gibi buttonlarin biri sesi sifira indirecek digeri 100e cikaracak. Yani aslinda müzigi kapatmayacak sadece sesini kisip acacak.Böylece müzik en bastan baslamis olmayacak.

Sanirim bu forumda +rep sistemi olmadigi icin , kimse kimseye yardim etmiyor(Sizin icin gecerli degil bu dedigim tabiki ). Bosuna zaman kaybediyorum burda galiba.
Bu mesajdan alıntı yap

-_-ZtarBoy-_-

Öğrenci (Grafik) / Konya

Alt 07-11-2009 #9
Tam kaldigi yerden baslamasina gerek yok. En bastan baslamasin yeterli benim icin. Yani öncedende yazdigim gibi buttonlarin biri sesi sifira indirecek digeri 100e cikaracak. Yani aslinda müzigi kapatmayacak sadece sesini kisip acacak.Böylece müzik en bastan baslamis olmayacak.

Sanirim bu forumda +rep sistemi olmadigi icin , kimse kimseye yardim etmiyor(Sizin icin gecerli degil bu dedigim tabiki ). Bosuna zaman kaybediyorum burda galiba.
Hım Anladım Bende ancak bu kadar yapabiliyorum elimden gelse yardım ederdim ama bu arada +rep sistemi var Flash CS4 - Ses acma Kapama buttonlari
Bu mesajdan alıntı yap
atibin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atibin(47)

Webmaster / İstanbul

Alt 07-11-2009 #10
Selam arkadaslar; o kadar cevapsiz kalan sorularimdan sonra yine bir sorum olacak. Ümit iste..Flash CS4 - Ses acma Kapama buttonlari Belki bu sefer soruma cevap yazan biri cikar... Bir flash calismam var, buna bir arkaplan müzigi ekledim.(Actionscript kullanmadan) Müzigi isteyen dinlesin istemeyen dinlemesin istiyorum. O yüzden ses acma ve kapatma butonlari hazirladim ekledim(movieclip) ama bir türlü beceremedim. Bir arkplan müzik layeri, bir button layeri ve actions layeri ekledim. 2-3 saatten beri netten arastiriyorum. hangi kodu yazdiysam olmadi. Biryerlerde yanlis yapiyorum ama nerde ? Burda bir bilen varsa ve beni aydinlatirsa cok sevinirim.Saygilar.

Aydınlanmanın yolu belki bir mum ışığı ama sürekli aydınlıkta yaşamanın yolu okumaktan geçiyor...Bknz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları