Flash da Çizim

Flash - Flash da Çizim ...

Flash da Çizim
Msima isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Msima

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Flash da Çizim

Alt 21-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,flashda amatörüm ve bir animasyonu frame frame çizme olayını kavrayamadım.Birinci framaye bir adam çiziyoruz diyelim ve bunu yavaşça oynatacağız bu adamı bütün framelere en başından mı farklı şekillerde çizmek gerekiyor ? bir kaç video da incelemiştim video çizilen adamı bir tuşla şeffaf hale getirip üzerinden gidiliyordu sanki kopya çeker gibi yada ben yanlış gördüm.Yardımlarınızı bekliyorum
şimdiden teşekkürler kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bitamig isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bitamig

Hiç Biri / Manisa

Alt 22-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
film kareleri gibi düşün.çizdiğin adamın bulunduğu frame i kopyala yanındaki boşframe a yapıştır elini sil biraz oynat.böyle yapabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Msima isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Msima

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 22-11-2008 #3
Cevap için teşekkürler,bu şekilde denicem bundan sonra.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 26-11-2008 #4
Adobe Flash CS4 ile bu sorun çözüldü, bir kaç hareket noktası belirleyerek 3-4 hamlede (1-2dknızı almaz) hareket kazandırabilirsiniz.

Professional 8 de ise her seferinde frame'e kopyalayarak yeni hareket koordinatlarını belirlemeniz gerekecektir.
Bu mesajdan alıntı yap
asit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asit

Webmaster / Ankara

Alt 27-11-2008 #5
flash cs4 den önceki sürümler için işinizi kolaylaştıracak onion skin tekniğini kullanmanı öneririm önceki frame i transparan şekilde görmeni sağlıyor böylece hareketi daha tutarlı yapabiliyorsun
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-11-2008 #6
Burada neden her frame de birşey yapılmalı gibi yansıtılmış ben mi, yanlış anladım? Hareket oluşturmak için keyframelerde oynama yapmalısınız. Flash animasyonlarını ayırt eden budur zaten. Objeyi çizersiniz. Aynı objeye bir başka keyframede bu hareketi yapmış ol dersiniz. Süresini belirlersiniz. İhtiyaç olursa araya başka keyframe eklersiniz. Kaç tane frame var yoksa... PS CS 2'de layer layer çalışmak daha kolay olurdu o zaman...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 28-11-2008 #7
Burada neden her frame de birşey yapılmalı gibi yansıtılmış ben mi, yanlış anladım? Hareket oluşturmak için keyframelerde oynama yapmalısınız. Flash animasyonlarını ayırt eden budur zaten. Objeyi çizersiniz. Aynı objeye bir başka keyframede bu hareketi yapmış ol dersiniz. Süresini belirlersiniz. İhtiyaç olursa araya başka keyframe eklersiniz. Kaç tane frame var yoksa... PS CS 2'de layer layer çalışmak daha kolay olurdu o zaman...
Bahsettiğimiz şey sizinle aynı. Obje aynı, sadece framelerde kopyalama ve yeni hareketi oluşturmak için gerekli koordinatlarda çalışmamız gerekiyor. Dediğiniz gibi bunu da zamanlamaya ve hareket sayısına dikkat ederek yapıyoruz.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
cizim, flash