Flash da yazı boyutuna müdahale etmek

Flash - Flash da yazı boyutuna müdahale etmek ...

berrak_nurr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berrak_nurr

Hiç Biri / İstanbul

Alt 08-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

mrb arkadaşlar. bir yazım var. flashı çalıştırdığım zamanbu yazının boyutubüyüsün küçülsün ama kodlarla yapmak istiyorum. yoksa create motion tween ile oldukça basit bir çalışma. orantısız oralak her harf ayrı ayrı büyüsün küçülmeli
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kusursuz_duman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kusursuz_duman

Grafiker / İstanbul

Alt 16-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bunu şu mantıkla yapabilirsin..zamanım az olduğundan kodları yazamayacağım sadece mantığı söylüyorum bildiğini varsayarak...

bir dizi tanımlarsın yazının karakter sayısı boyutunda yazıyı eklersin..yada string olarakta bunu yapabilirsin..

sahnede bir bir harf yaz ve bunu movieclip yap.. daha sonra for dongüsünde i=1 den dizi boyutuna kadar çoğalttır .. harf movieclip ini yazdığın stringin in yada dizinin boyutu kadar çoğalt bu esnada movieclip in text ine yazının i inci elemanını ekle boyutunuda her elemanın random olarak etki edersen istediğin olur sanırım tabi döngünün içerisinde yapmalısın bunları ......

iyi çalışmalar..
Bu mesajdan alıntı yap
asit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asit

Webmaster / Ankara

Alt 17-11-2008 #3
bunu şu mantıkla yapabilirsin..zamanım az olduğundan kodları yazamayacağım sadece mantığı söylüyorum bildiğini varsayarak...

bir dizi tanımlarsın yazının karakter sayısı boyutunda yazıyı eklersin..yada string olarakta bunu yapabilirsin..

sahnede bir bir harf yaz ve bunu movieclip yap.. daha sonra for dongüsünde i=1 den dizi boyutuna kadar çoğalttır .. harf movieclip ini yazdığın stringin in yada dizinin boyutu kadar çoğalt bu esnada movieclip in text ine yazının i inci elemanını ekle boyutunuda her elemanın random olarak etki edersen istediğin olur sanırım tabi döngünün içerisinde yapmalısın bunları ......

iyi çalışmalar..
güzel fikir bunu deneyebilirsin bak yada kod yazamam dersen tavsiye etmem ama hazır program:S
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
boyutuna, etmek, flash, mudahale, müdahale, yazi, yazy