Flash Devri kapanıyor mu ?

Flash - Flash Devri kapanıyor mu ? ...

Angelino isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Angelino

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 24-09-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar uzun zamandır bilgisayar ile içe içe yaşıyorum artık yazılım konusunda da kendimi geliştirmem gerektigine karar verdim. Flash ve css konusunda yoğunlaşmak istiyorum. Ama Flash uygulamaların artık sektörden çekilmeye başladığına dair bazı şeyler okudum. Bu işin içinde insanlar olarak bu ne kadar doğru bir kanıdır ? Amacım full flash site yapmak ve css hakkında yeterinde bilgi sahibi olmak. Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 24-09-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhabalar uzun zamandır bilgisayar ile içe içe yaşıyorum artık yazılım konusunda da kendimi geliştirmem gerektigine karar verdim. Flash ve css konusunda yoğunlaşmak istiyorum. Ama Flash uygulamaların artık sektörden çekilmeye başladığına dair bazı şeyler okudum. Bu işin içinde insanlar olarak bu ne kadar doğru bir kanıdır ? Amacım full flash site yapmak ve css hakkında yeterinde bilgi sahibi olmak. Teşekkürler.
Bilginin iyisi kötüsü yoktur. Doğru bilgiyi edinin, uygulayın, ve o zaman karar verin.
Bu mesajdan alıntı yap

Angelino

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 24-09-2012 #3
Anladım haklısınız Flash Devri kapanıyor mu ? Flash ve illustrator ile ilgili önerebilieceginiz bir egitim seti var mıdır. Kitap ya da görüntülü anlatım ?
Bu mesajdan alıntı yap
prograf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

prograf

Webmaster / Ankara

Alt 24-09-2012 #4
jquery ve ajax yükseldiği sürece flash da yeni gelişmeler olmadıkça flash çürümeye mahkum gibi.ben şahsen flasher'im ama sitelerimde flash değil jquery kullanıyorum hem site performansı açsıından rahat hemde kullanıcı için. Flash Devri kapanıyor mu ?
Bu mesajdan alıntı yap

Angelino

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 24-09-2012 #5
jquery, ajax, flash karışacak iyice en iyisi ben illustrator ile başlayım sonra flash ya da diğer programlarla birlikte geliştiririm kendimi
Bu mesajdan alıntı yap
TheRise isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TheRise

Bilg. Teknikeri / Rize

Alt 16-10-2012 #6
flashın bazı şeylere destek vermemesi çok kötü. ama giderilmicek eksiklikler değil bende flasherım şimdilik bi eksikliğini yaşamadım. php ile güzel ara bağlantılar kurarak sitelerimi veya uygulamalarımı güzelce çalıştırabiliyorum. performans konusunda arkadaş haklı malesef flash yoruyor.
Bu mesajdan alıntı yap
genura isimli Üye şimdilik offline konumundadır

genura

Grafiker / İstanbul

Alt 19-10-2012 #7
AS3 tam manası ile bir programlama dilidir. Script kelimesinin geçmiş olması sizi yanıltmasın.
Flash bu ani düşüş ivmesini Steve Jobs'a borçlu...Kapitalizm maalesef. Eksik hatalı yanları yok mu? tabiki var. Ama neyin yok ki ?.. Şu linki incelemenizi öneririm.

Her Eline Mouse Alan Flash Kullanmasın! | Uğur GELİŞKEN
-Adobe nin son yaptığı strateji, apache grubuna bağış yapması ile ileride çok farklı şeyler olabilir ihtimali çıkıyor ya...neyse -

AS3 öğrenmenin kimseye zararı yoktur. ECMA standartlarına göre oluşturulmuş bir dil olduğu için, ayrıca tamamen OOP dir...

AS3 bilgini JavaScript'e hali ile Jquery e oradan da HTML5 canvas'a kadar götürebilirsin...

Programlamada önemli olan neyi programlayacağını bilmektir. Programlama diyorum çünkü AS3 MovieClip içine frame yarat play(), stop() ötesidir. Flash Devri kapanıyor mu ?

Bu arada yaşadığın kararsızlıkta yalnız değilsin, bir çok insan bu veya buna benzer bi durumda şuan. Mobil olayı herşeyi allak bullak etti..Kimsenin tahmin edemeyeceği bir hızda hemde. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap