Flash Header Banner Çalışması

Deneme Çalışmalar - Flash Header Banner Çalışması ...

dual_head_eagle isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dual_head_eagle

Hiç Biri / Konya

Dosya19

Alt 26-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bir emlak sitesi için deneme çalışması olarak hazırladığım flash header banner.

Sizce konsept olarak uygun mudur ? eksikleri nedir, vs.. yorumlarsanız sevinirim.

Flash uzantılı dosya destekleyen fazla alternatif site olmadığı için alttaki linke yükledim.

View SWF File

Bu kategori altında ilk defa flash çalışması yayınlıyorum. Kural ihlali bir durum varsa mod. arkadaşlar başlığı kilitleyebilirler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

overtime isimli Üye şimdilik offline konumundadır

overtime

Grafiker / İzmir

Alt 27-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
profesyonel bir eleştiri değil ama sanki FPS si yavaş. bir de sağdaki resimde pixel dağılması var. Ok ta FPS sebebiyle yavaş ilerliyor. Nacizane eleştirim
Bu mesajdan alıntı yap
ilkkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ilkkan

Öğrenci (Grafik) / Konya

Alt 27-03-2010 #3
Bence süper olmuş.. Pek gözle görünür hata yok.. çalışmalarınızın devamını dilerim..
Bu mesajdan alıntı yap
muradi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muradi

Grafiker / Manisa

Alt 27-03-2010 #4
Bence süper olmuş.. Pek gözle görünür hata yok.. çalışmalarınızın devamını dilerim..
çalışmayı yapan arkadaşa deilde aslında sende kızmada frame düşük ve üstünde emek var emınım daha guzel çalısmalara imza atacaktır ama senın yoruma takıldım bence süper olmamıs hatta derece gerekırse 10 üzerinde 2 verırım emınım daha guzel seyler ile zamanla karsımıza cıkacaktır sakın kızmayın yazılan her sey eleştiri amaçlıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
AyseV isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AyseV

Öğrenci (Grafik) / Yurtdışı

Alt 27-03-2010 #5
bana hem evlerin hemde mavi arkaplanin hareket etmesi cok goz yorucu geldi, sadece evlerin hareket etmesi daha guzel durabilir diye dusunuyorum , yoksa guzel olmus ama dedigim gibi biraz gozu yoruyor Flash Header Banner Çalışması elinize saglik Flash Header Banner Çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
erkanibrahim_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erkanibrahim_

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 27-03-2010 #6
Bu yorumu,profesyonel bir grafiker veya webmaster olarak yapmıyorum.Zaten bunlarda benim mesleğim değil.Bir internet kullanıcısı olarak yaptıgın banner a baktım.Fikir güzel.Benim önerim,Sol taraftaki logo gereğinden fazla büyük duruyor.Arka plandaki yukarıdan aşağıda kayan bina çiziminde,ciddi bir çözünürlük sorunu var.(gözü rahatsız edecek derecede) ve son olarak sol taraftaki "Gayrımenkul Borsası" isimli yazı (eğer firma/internet) sitesi ismi ise çok küçük olmuş,Bildiğim kadarıyla vurgulanması gereken en önemli faktor bu.Ayrıcayazı fontu ve yazının altındaki background filan çok hoş gelmedi bana.Belki biraz büyütüp,banner a ortalayıp,değişik bir tarz yazı tarzı denersen,daha hoş ve anlamlı durur diye düşünüyorum.kısaca,senaryo güzel oyunculukta biraz problem var Flash Header Banner Çalışması
Hayırlı çalışmalar diliyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
finfik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

finfik

Grafiker / İstanbul

Alt 28-03-2010 #7
güzel olmuş...
Bu mesajdan alıntı yap
dual_head_eagle isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dual_head_eagle

Hiç Biri / Konya

Alt 28-03-2010 #8
Görüşlerini bildiren arkadaşlara teşekkür ederim. Dünden beri evde olmadığım için yorumları yanıtlayamadım.

profesyonel bir eleştiri değil ama sanki FPS si yavaş. bir de sağdaki resimde pixel dağılması var. Ok ta FPS sebebiyle yavaş ilerliyor. Nacizane eleştirim
FPS'yi düşürmedim standart durumda, fakat gözü yormasın diye movie clip'i, timeline'da biraz uzun tuttum. O yüzden biraz yavaş akıyor silüyetler.

çalışmayı yapan arkadaşa deilde aslında sende kızmada frame düşük ve üstünde emek var emınım daha guzel çalısmalara imza atacaktır ama senın yoruma takıldım bence süper olmamıs hatta derece gerekırse 10 üzerinde 2 verırım emınım daha guzel seyler ile zamanla karsımıza cıkacaktır sakın kızmayın yazılan her sey eleştiri amaçlıdır.
Eleştiriniz için teşekkürler. Frame olayını açıkladım. Üzerinde biraz daha çalışıyorum.

bana hem evlerin hemde mavi arkaplanin hareket etmesi cok goz yorucu geldi, sadece evlerin hareket etmesi daha guzel durabilir diye dusunuyorum , yoksa guzel olmus ama dedigim gibi biraz gozu yoruyor Flash Header Banner Çalışması elinize saglik Flash Header Banner Çalışması
Arkaplan hakkında haklısınız. Bir değişikliğe gideceğim arkaplanda..

Bu yorumu,profesyonel bir grafiker veya webmaster olarak yapmıyorum.Zaten bunlarda benim mesleğim değil.Bir internet kullanıcısı olarak yaptıgın banner a baktım.Fikir güzel.Benim önerim,Sol taraftaki logo gereğinden fazla büyük duruyor.Arka plandaki yukarıdan aşağıda kayan bina çiziminde,ciddi bir çözünürlük sorunu var.(gözü rahatsız edecek derecede) ve son olarak sol taraftaki "Gayrımenkul Borsası" isimli yazı (eğer firma/internet) sitesi ismi ise çok küçük olmuş,Bildiğim kadarıyla vurgulanması gereken en önemli faktor bu.Ayrıcayazı fontu ve yazının altındaki background filan çok hoş gelmedi bana.Belki biraz büyütüp,banner a ortalayıp,değişik bir tarz yazı tarzı denersen,daha hoş ve anlamlı durur diye düşünüyorum.kısaca,senaryo güzel oyunculukta biraz problem var Flash Header Banner Çalışması
Hayırlı çalışmalar diliyorum...
Hocam arkaplan'da kullandığım imajın kalitesini ben bozdum. Banner'in boyutunu fazla şişirmesin diye. Fakat kalitesini biraz fazla düşürmüşüm sanırım. :smile:

Sağ taraftaki "GAYRİMENKUL BORSASI" isimli tabelada ise, Borsa merkezlerinde endeksi yansıtmak için kullanılan elektronik tabelalara benzetmeye çalıştım. (Alttaki resimdeki gibi) Tam başarılı bir çizim olmamış olabilir, örnek olarak kullandığım resimdeki yazı fontuna ve arkaplanına benzetmeye çalıştım.

Çalışmayı düzenleyip tekrar yayınlayacağım. Sağlıcakla kalın.
Bu mesajdan alıntı yap
ilkkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ilkkan

Öğrenci (Grafik) / Konya

Alt 29-03-2010 #9

Çok profesyonel olmadığım için teknik yorum yapamıyacağım.. herkesin fikrine saygı duyulmalıdır.. Ben kullanıcı gözüyle baktığımda güzel görünüyordu yani..
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
emlak, flash, header banner