Flash ile dinamik sahne ayarlanması - öğretici video - tekrar

Flash - Flash ile dinamik sahne ayarlanması - öğretici video - tekrar ...

fullflash isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fullflash

Eğitimci / İstanbul

Alt 03-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Flash ile dinamik sahne ayarlanması; Flash calışmalarımızın herhangi bir internet tarayıcısına (browser) göre hizalanması veya tam ekran(full screen) olarak hizalanabilmesi için dinamik sahne yapılandırmasını göreceğiz.

Her internet kullanıcısının ekran ve tarayıcı çözünürlüğü farklı olduğundan standard bir ölçü bulunmamakta, bunundan dolayı ölçülendirme dinamik bir yapıya sahip olamlıdır.

[VIMEO]17447070[/VIMEO]

Flash Stage Align - Full Screen Mode on Vimeo
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

TheRise isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TheRise

Bilg. Teknikeri / Rize

Dosya19
Alt 04-12-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çok teşekkürler benim için çok faydalı bir video olmuş. 1 yıldır flash la uğraşıyorum kendi çabalarımla 3 5 bir şeyler öğrenmeye çalıştım ama böyle güzel bir eğitim videosuna rastlamadım her yerde ya kare çizmeyi yada timeline de hareket etmeyi gösteriyorlar.

hangi kodun ne işe yaradığını nasıl kullanıldığının anlatıldığı daha hiç bir yer göremedim. şu kodu yaz olsun bu kodu yaz olsun. ama kendimi bu kaynaklarla kod yazabilecek kapasteye getiremedim. benim beceriksizliğim midir bilemem. yardımcı olacak arkadaşlardan yardım bekliyorum bu konuda.
Bu mesajdan alıntı yap

TheRise

Bilg. Teknikeri / Rize

Alt 04-12-2010 #3
evet aynı çalışmayı yaptım flashta ön izleme yaptığımda her şey gayet güzel çalışıyor ancak publish ettiğim zaman işin rengi değişiyor. sayfa boyutum ne kadar ise tarayıcının içinde o kadarcık alanda görüntüleniyor swf dosyası. herşeyi aynı şekilde yaptım oysaki.
Bu mesajdan alıntı yap

fullflash

Eğitimci / İstanbul

Alt 04-12-2010 #4
kaynaklarıda yayınlarım yakın zamanda hatta vereyim html kodlarını bir karşılaştırırsınız o konuya fazla yer vermedim asıl amaç flash içersinde sahne olaylarının nasıl programlanacağı hakkında temel bir çalışmaydı...

Flash ile programlamaya gelince buda ne kadar fazla örneği editlediğiniz, doğru kaynaklardan yararlanmak ve tabiki belli zaman içerisinde gerçekleşecektir. Böle devam edilirse çözersin...

http://rapidshare.com/files/434857288/stage_align.rar
http://hotfile.com/dl/86942663/d09ed...align.rar.html
Bu mesajdan alıntı yap

TheRise

Bilg. Teknikeri / Rize

Alt 04-12-2010 #5
indexi kopyaladım kaynak swf leri değiştirdim benim yaptığımda sorunsuz çalıştı. bana bir iletişim adresi verebilirseniz sevinirim msn gibi.
Bu mesajdan alıntı yap

fullflash

Eğitimci / İstanbul

Alt 04-12-2010 #6
izlediğiniz video var iletişim adresi Flash ile dinamik sahne ayarlanması - öğretici video - tekrar
Bu mesajdan alıntı yap