Flash - Photoshop layer sorunu

Flash - Flash - Photoshop layer sorunu ...

Bay.KLANSIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bay.KLANSIZ

Grafiker / İstanbul

Alt 12-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar photoshopta yaptığımız bir çalışmayı layerler halinde flash a nasıl getirebilirim yardımcı olabilirmisiniz ?

Not : Photoshop cs2 ve flash 8 ile çalışıyorum

Bir başka sorumda şu olacak arkadaşlar ben bir flash animasyon yaptım bunu burada sizlere nasıl gösterebilirim nereye yükleme yapmam gerekiyor bunun için ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

jazzgrr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jazzgrr

Hiç Biri / İzmir

Alt 13-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
flash cs3 veya flash cs4(benim tavsiyem cs4) kurmalısın.flash 8 den sonraki versiyonlar "PSD,Aİ" formatlarını destekliyor.
Bu mesajdan alıntı yap

Bay.KLANSIZ

Grafiker / İstanbul

Alt 13-06-2009 #3
flash cs3 veya flash cs4(benim tavsiyem cs4) kurmalısın.flash 8 den sonraki versiyonlar "PSD,Aİ" formatlarını destekliyor.
teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
chndkmn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

chndkmn

Webmaster / İzmir

Alt 14-06-2009 #4
Arkadaşlar photoshopta yaptığımız bir çalışmayı layerler halinde flash a nasıl getirebilirim yardımcı olabilirmisiniz ?

Not : Photoshop cs2 ve flash 8 ile çalışıyorum

Bir başka sorumda şu olacak arkadaşlar ben bir flash animasyon yaptım bunu burada sizlere nasıl gösterebilirim nereye yükleme yapmam gerekiyor bunun için ?
Kolay bir yöntemi varmı bilmiyorum. Ben PS de ki layerları, daha doğrusu animasyon vereceğim grafikleri ayrı ayrı PNG 32 bit transparan olarak kaydediyorum. Sonra flash layerlarına tek tek tekrar ekleyip baştan oluşturuyorum. Biraz uzun bir işlem aslında. Daha pratik bir yol varmıdır bilmiyorum. SWF leri de imageshack.us a upload edersen istediğin yerde kullanabilirsin.
Saygıyla.
Bu mesajdan alıntı yap

Bay.KLANSIZ

Grafiker / İstanbul

Alt 14-06-2009 #5
Kolay bir yöntemi varmı bilmiyorum. Ben PS de ki layerları, daha doğrusu animasyon vereceğim grafikleri ayrı ayrı PNG 32 bit transparan olarak kaydediyorum. Sonra flash layerlarına tek tek tekrar ekleyip baştan oluşturuyorum. Biraz uzun bir işlem aslında. Daha pratik bir yol varmıdır bilmiyorum. SWF leri de imageshack.us a upload edersen istediğin yerde kullanabilirsin.
Saygıyla.
Teşekkür ederim.Ama sanırım en kolayı cs3 serilerini kullanmak.Arkadaşında söylediği gibi photoshop dosyalarını flash a attıgımız zaman layer layer cıkartabiliyormuş karşımızı bende PNG olarak kayıt ettim dün gece bir kaç çalışmayı ama gerçekten uzun ve zahmetli oluyor.Sanırım versiyon değiştirme zamanımız gelmiş : )
Bu mesajdan alıntı yap
onruynk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onruynk

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 15-06-2009 #6
Bene o png tekniğini uyguluyordum. Biraz zahmetli oluyor.
PS 4 de söylendiği gibi oluyorsa mutlaka öyle yap bende deneyeceğim...
Yapdığın çalışmayı istersen fla istersen swf formatında rarlayıp bir upload sitesine yüklersen idirenler inceleyebilir...
Bu mesajdan alıntı yap
jazzgrr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jazzgrr

Hiç Biri / İzmir

Alt 15-06-2009 #7
Flash CS4 de "PSD"formatını layerlar halinde import edebilirsiniz.ayrıca photoshoptaki bazı filtreleride Flash'ın içinden uygulayabilirsiniz.Drop Shadow,Blur,Bevel,Glow,Gradient Glow,Gradient Bevel,Adjust Color.Yani karşımızda müthiş bir Flash versiyonu var arkadaşlar.
Bu mesajdan alıntı yap

Bay.KLANSIZ

Grafiker / İstanbul

Alt 15-06-2009 #8
teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap