Flash site yayınlamak

Flash - Flash site yayınlamak ...

Flash site yayınlamak
Bay.KLANSIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bay.KLANSIZ

Grafiker / İstanbul

Dosya22

Flash site yayınlamak

Alt 11-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yaptığım sitemi internet üzerinde nasıl yayınlayabilirim arkadaşlar..ücretli alanlar var biliyorum ama ücretsiz alanlara da ihtiyacım var..Hem ücretsiz hemde yayınlayabilmek açısından kullanışlı bir kaç bildiğiniz adresi yazarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

onruynk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onruynk

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 12-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bildiğim kadarıyla flash siteyi yayınlamak için sunucuya ihtiyacınız var fakat .swf uzantılı yani flash siteler asp tabanlı sunucuda çalışmıyor o yüzden swf dosyasını barındırabilecek boyutta bir linux tabanlı sunucuya ihtiyacınız olacak.
Ücretsiz hostig sağlyıcılarla ilgili pek bi bilgim yok malesef ancak belki size sponsor olmak isteyecek hostig sağlıyıcıları olabilir. Birde bu yönde araştırma yapabilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap

Bay.KLANSIZ

Grafiker / İstanbul

Alt 12-06-2009 #3
Bildiğim kadarıyla flash siteyi yayınlamak için sunucuya ihtiyacınız var fakat .swf uzantılı yani flash siteler asp tabanlı sunucuda çalışmıyor o yüzden swf dosyasını barındırabilecek boyutta bir linux tabanlı sunucuya ihtiyacınız olacak.
Ücretsiz hostig sağlyıcılarla ilgili pek bi bilgim yok malesef ancak belki size sponsor olmak isteyecek hostig sağlıyıcıları olabilir. Birde bu yönde araştırma yapabilirsiniz...
Yok aslında böyle değil sizin söylediğiniz alışveriş siteleri yada haber portalları gibi siteler için geçerli diye biliyorum ben..

benim bahsettiğim basit kişisel bir site içinde portfolyomun oldugu , iletişim ve galeri bulunan bir site..Kaba taslat bilgim var ama yeterli görmediğimden sizlere sorayım dedim..Teşekkürler verdiğiniz cevap için
Bu mesajdan alıntı yap

onruynk

Alt 12-06-2009 #4
Pardon asp tabanlı demişşim Flash site yayınlamak
Linux ve Windows tabanlı sunucular var.
Windowsda html ve asp
Linuxda html, php, swf vs.. ama asp hariç
Yanılmıyorsam bu şekilde olmalı...

O dediğin tip siteler ya içerik yönetim sistemi olur yada farklı olarak yazdırılan bir scripttir ve gelende piyasada php olanları çokdur. asp tabanlı olanlar sanırım diğerleri kadar pek güvenli olmadğından tutmuyor...
Bu mesajdan alıntı yap

Bay.KLANSIZ

Grafiker / İstanbul

Alt 12-06-2009 #5
Pardon asp tabanlı demişşim Flash site yayınlamak
Linux ve Windows tabanlı sunucular var.
Windowsda html ve asp
Linuxda html, php, swf vs.. ama asp hariç
Yanılmıyorsam bu şekilde olmalı...

O dediğin tip siteler ya içerik yönetim sistemi olur yada farklı olarak yazdırılan bir scripttir ve gelende piyasada php olanları çokdur. asp tabanlı olanlar sanırım diğerleri kadar pek güvenli olmadğından tutmuyor...
Kavramlarlada aram hiç iyi değildir şu asp nedir php nedir bir açıklarmısınız
Bu mesajdan alıntı yap

onruynk

Alt 15-06-2009 #6
web sitesi yapmak için web programa dilleri bilmen gerekir bu son zamanlarda içerik yönetim sistemleri sayesinde ve blog servisi sağlayan siteler sayesinde html bile bilmeye gerek yok.

Bir siteye sağ tıkla kaynağı görüntüle de gördüğün o kodlar php asp html xhtml dillerinden biriylle yapılmış olabilir.
asp (aktif sunucu sayfası) ile yapılmış site linux tabanlı sunucuda çalışmaz veri tabanı uygun değildir.
php de windowsda çalışmaz.
bu dillerden en temel olanı html dir. İki sunucudada çalışır.

Flash siteler yani swf ler windowsda çalışmaz.

Herneyse linux sunucu buldun diyelim birde domaine ihtiyacın var sunucudan aldığın dns bilgilerini yönlendirmen gerekiyorki senin domainini internet tarayıcının arama çubuğuna yazıp aratan kişi sunucudaki dosyalara yani sitene ulaşsın...
Bu mesajdan alıntı yap

Bay.KLANSIZ

Grafiker / İstanbul

Alt 15-06-2009 #7
html i ben dreamweaver ile biliorum yani aslında siteyi tasarlamak içerigini yazmak gibi bir sorunum yok sadece sorduğum şey tasarlanmış siteyi nete aktarmak : )
Bu mesajdan alıntı yap

onruynk

Alt 15-06-2009 #8
Aynı bilgisayarındaki bir dosyayı bir klasöre atar gibi hostuna sürükle bırak yada FileZilla gibi birçok program var onları kullanabilirsin...
Bu mesajdan alıntı yap