Flash Siteyi Tam ekran yapma sorunu?

Flash - Flash Siteyi Tam ekran yapma sorunu? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar bi flash site tasarladım , ben bu flash sitenin kullanıcının bilgisayarı hangi çözünürlükte olursa olsun tarayıcı sayfasına tam oturmasını istiyorum. Soldan sağdan alttan üstten boşluk kalmıyacak şekilde ...

pyshpt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pyshpt

Karikatürist / Manisa

Alt 19-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar bi flash site tasarladım , ben bu flash sitenin kullanıcının bilgisayarı hangi çözünürlükte olursa olsun tarayıcı sayfasına tam oturmasını istiyorum. Soldan sağdan alttan üstten boşluk kalmıyacak şekilde bunu nasıl yapabilirim. Yardım edin lütfen Flash Siteyi Tam ekran yapma sorunu?:sweating:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

derux isimli Üye şimdilik offline konumundadır

derux(34)

Grafiker / Çorum

Alt 19-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ana sahnedeki butonumuzun actions paneline alttaki kodu yazalım.

on(press) {
tamekran();
}

Ana sahnedeki butonun bulunduğu frame'i seçelim ve Actions paneline alttaki kodu yazalım.

Stage.scaleMode="noScale";
Stage.align = "TL";
function tamekran(){
if(Stage["displayState"]=="normal"){
Stage["displayState"]="fullScreen";
}else{
Stage["displayState"]="normal";
}
}
var boyutlandirFlash Siteyi Tam ekran yapma sorunu?bject = new Object();
boyutlandir.onResize = function () {
tamekranbuton._x=Stage.width/2;
tamekranbuton._y=Stage.height/2;
}
Stage.addListener(boyutlandir);

Flash çalışmamız için yapacaklarımız bunlar.

Şimdi "File" menüsünden "Publish" i tıklayarak
html ve swf dosyalarının projemizi ilk kaydettiğimiz yerde oluşmasını sağlayalım.

Oluşturduğumuz HTML dosyasını not defterinde açalım ve alt resimdeki değişiklikleri uygulayarak kaydedelim.

HTML belgemizi çalıştırıp Flash butona tıkladığımızda sayfanın tam ekran modunda çalıştığını göreceğiz.

İyi çalışmalar.

http://rs253.rapidshare.com/files/67...h_tamekran.rar
Bu mesajdan alıntı yap

pyshpt

Karikatürist / Manisa

Alt 19-11-2009 #3
bu şekilde değil kardeşim , ben sitenin explorera tam ekran oturmasını istiyorum . monitörü tamamen kaplamasını değil . Genede bu bilgide iyi oldu tskr ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

derux(34)

Grafiker / Çorum

Alt 19-11-2009 #4
sanada iyilik yaramıyo ha Flash Siteyi Tam ekran yapma sorunu? explorerda tam oturması için yine fullscreen kodunu kullanmalısın. Bunuda bilmiyorum hangi programda yapıyosun ama dreamweaver daysa code kısmında flash dosyanın özelliklerinin olduğu kısım var o kısma . ''fullscreen'' kodunu ekleyerek bi dene bakalım.
Bu mesajdan alıntı yap

pyshpt

Karikatürist / Manisa

Alt 19-11-2009 #5
o şekildede olmuyo Flash Siteyi Tam ekran yapma sorunu? bilg. in çözünürlüğü deiştirip siteyi açınca gene full olmuyo Flash Siteyi Tam ekran yapma sorunu? Stresliyim kusura kalma Flash Siteyi Tam ekran yapma sorunu?
Bu mesajdan alıntı yap

pyshpt

Karikatürist / Manisa

Alt 19-11-2009 #6
dreamw. kullanıyorum Flash Siteyi Tam ekran yapma sorunu?
Bu mesajdan alıntı yap

derux(34)

Grafiker / Çorum

Alt 12-12-2009 #7
bilmiyoreum sorununu çözdünmü ama istediğin gibi bir sonuç elde etmen için bir döküman veriyorum işine yarar umarım.

benim çözünürlüğüm yüksekti verdiği ölçü yerine ben 1150x560 kullandım. Sanırım dediği gibi ekran çözünürlüğüne göre değişiyor.

1-Her zaman Flash movie nizi 990x560 sayfa boyutunda ayarlayın.

Çünkü 990x560 boyutu 1024x768 pixel ekran çözünürlüğünde tam ekran olarak gösterilmektedir.

2-Flash movie nizin HTML ayarlarını yapacağız. "File>Publish Settings... "bölümünü tıklayın ve "HTML" sekmesini tıklayın.

3-"Dimensions" bölümünde aşağı doğru kayan butonu tıklayın.Açılan menüden "Percent" seçin.Çünkü bu bölüm sayesinde Flash Movie nizin ekran çözünürlüğüne göre boyutlandırılması sağlanacak.

4-Flash Movie nizin "Publish" daha sonrada "OK" butonuna basarak ayarlarını yapmış oldunuz.

5-Şimdi de Flash Movie nizin HTML sayfası içerisinde tam ekran gösterimini yapacağız.Bunun için Flash Movie nizin kayıtlı olduğu konuma gidin.Bu konumda *fla,*swf,*html dosyaları bulunmakta.

6-HTML sayfanıza sağ tıklayın ve notepad uygulaması ile çalıştırın ve şu kodları <head>kodlar</head> etiketleri arasına yazın ve kaydedin.

kodlar:

<Style>
body {margin:0px ; padding:0px}
</Style>
Bu mesajdan alıntı yap
bahtiyaralaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bahtiyaralaman(33)

Webmaster / İstanbul

Alt 15-07-2010 #8
derux kardeşim verdiğin fullscreen kodlarını yaptım. Fakat Mozilla da butonlarda çalışmıyor. Explorer ve operada bir problem yok. neden kaynaklanıyordur ?
Bu mesajdan alıntı yap
bahtiyaralaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bahtiyaralaman(33)

Webmaster / İstanbul

Alt 21-07-2010 #9
Sanırım bilen yokk
Bu mesajdan alıntı yap
Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 21-07-2010 #10
derux kardeşim verdiğin fullscreen kodlarını yaptım. Fakat Mozilla da butonlarda çalışmıyor. Explorer ve operada bir problem yok. neden kaynaklanıyordur ?
Sanırım bilen yokk
Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

* Başkalarının konusu altında yazmak yerine başlık açmayı denemelisiniz.
* Flash As3 kodu var ise yada CS4 ile hazırlanmış Flash çalışmaların kodları çalışması için flash player 'da 10 ve üst versiyonu gerekmektedir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları