Flash Tema Menü Buton Link Sorunu

Flash - Flash Tema Menü Buton Link Sorunu Sponsorlu Bağlantılar Proğram : Fash Cs 5 , Action Script 3 Merhabalar arkadaşlar...1 aydır flash bir tema ile uğraşıyorum..istediğim bütün düzenlemeleri yaptım ama bir tek Ana menülere dış bağlantı atama ...

neronkadir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

neronkadir

Webmaster / Ankara

Dosya23

Alt 09-06-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Proğram : Fash Cs 5 , Action Script 3

Merhabalar arkadaşlar...1 aydır flash bir tema ile uğraşıyorum..istediğim bütün düzenlemeleri yaptım ama bir tek Ana menülere dış bağlantı atama işini yapamadım..Lisanslı bir tema...template monster...Kendi içinde değişik bağlantılar atamış bir türlü çözemedim...

Problem şu Menüye grafikerler.net gibi dış bir bağlantı atamak...

Action Script içerisinde Menü Mov1 bölümünde Layer 5 kısmında bulunan kısımdan menü yerlerini değiştirme vs. yapabiliyorum ama buradan link atanılabilirmi bunu bulamadım.
kod kısmı burası...eğer modlar izin verirse fla ve diğer dosyalarıda yükleyebilirim...

this['itemButton_'+0].x = int(st1.x);
this['itemButton_'+1].x = int(st1.x + this['itemButton_'+0].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth +delX+1);
this['itemButton_'+2].x = int(st1.x + this['itemButton_'+0].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth+ this['itemButton_'+1].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth+ (delX*2)+1);
this['itemButton_'+3].x = int(st1.x + this['itemButton_'+0].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + this['itemButton_'+1].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + this['itemButton_'+2].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + (delX*3)+2);
this['itemButton_'+4].x = int(st1.x + this['itemButton_'+0].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + this['itemButton_'+1].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + this['itemButton_'+2].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + this['itemButton_'+3].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + (delX*4)+2);
this['itemButton_'+5].x = int(st1.x + this['itemButton_'+0].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + this['itemButton_'+1].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + this['itemButton_'+2].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + this['itemButton_'+3].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + this['itemButton_'+4].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + (delX*5)+2);

line1.x = int(st2.x  + this['itemButton_'+0].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth +delX/2);
line2.x = int(st2.x  + this['itemButton_'+0].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth +delX/2 + this['itemButton_'+1].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + delX);
line3.x = int(st2.x  + this['itemButton_'+0].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth +delX/2 + this['itemButton_'+1].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + delX + this['itemButton_'+2].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + delX);
line4.x = int(st2.x  + this['itemButton_'+0].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth +delX/2 + this['itemButton_'+1].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + delX + this['itemButton_'+2].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + delX + this['itemButton_'+3].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + delX);
line5.x = int(st2.x  + this['itemButton_'+0].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth +delX/2 + this['itemButton_'+1].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + delX + this['itemButton_'+2].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + delX + this['itemButton_'+3].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + delX + this['itemButton_'+4].txtSize.txt.txt1.thisText.textWidth + delX);

MovieClip(parent).play();

bunun dışında birde Yine Menu sayfası altında diğer Layer kısımları var orada ise bu kodlar var...anlayan üstadlardan yardım rica ediyorum...

itemButton_0.play();
line1.play();
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

neronkadir

Webmaster / Ankara

Alt 10-06-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar bir fikri olan yokmu ?
Bu mesajdan alıntı yap
sccoder isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sccoder

Eğitimci / Kırıkkale

link

Alt 10-06-2013 #3
Benim bildiğim as3 te url köprü için ;
navigateToURL(url,"_self");
url yazan bir değişken bu değişkeni URLRequest olarak tanımlamalısın.

Anladığım kadarıyla bunu kastettiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

neronkadir

Webmaster / Ankara

Alt 10-06-2013 #4
Benim bildiğim as3 te url köprü için ;
navigateToURL(url,"_self");
url yazan bir değişken bu değişkeni URLRequest olarak tanımlamalısın.

Anladığım kadarıyla bunu kastettiniz.
üstad o kadar detaylı bilgim yok malesef...flash 8 olsa onu çözmüştüm Flash Tema Menü Buton Link Sorunu

vermiş olduğun kodları uygulalmam gereken bir yermi var ? varsa nere ?
Bu mesajdan alıntı yap
sccoder isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sccoder

Eğitimci / Kırıkkale

Alt 11-06-2013 #5
ilgili butona bir instancename ver mesela btn olsun.

sonra butona event tanımlıycaksın aşağıda olduğu gibi;

btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, tikla);

tikla diye bir fonksiyonu tetikledik ama oluşturmadık tikla diye bir fonksiyonuda oluştur aşağıda ki gibi

function tikla(evt:MouseEvent):void{
navigateToURL(url,yontem);
}

Not: Burdaki url değişkenini fonksiyonun dışında şöyle tanımla
var url:URLRequest = new URLRequest("http://www.grafikerler.net");
yontem isimlideğişkeni de fonkisyonun dışında;
var yontem:String = "_self"; şeklinde tanımla.
bu kadar eğer bu söylediklerimi yapamazsan örnek bir fla oluşturdum onu indir incele. Dosya.tc - cretsiz, Hzl ve Kolay Dosya Paylam
Bu mesajdan alıntı yap