flash timeline da bir süre bekletme/başlatma

Flash - flash timeline da bir süre bekletme/başlatma Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar; Sizden isteyeceğim yardım şöyle, Ben flashda image slider yapmak istiyorum. Bu sliderda4 adet fotografım var. İsteyen butonlar ile bu 4 fotografta değişiklik yapacak. Ama ben internettede gördüğümüz ...

malegoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

malegoz

Hiç Biri / Eskişehir

Alt 28-12-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar;
Sizden isteyeceğim yardım şöyle, Ben flashda image slider yapmak istiyorum. Bu sliderda4 adet fotografım var. İsteyen butonlar ile bu 4 fotografta değişiklik yapacak. Ama ben internettede gördüğümüz gibi fotograf belli bir süre kaldıktan sonra mesala 30 saniye otomatik olarak başka bir frame'e göndermek istiyorum.
bunu nasıl yapabileceğim hakkında bilgisi olan varsa yardımlarını rica ediyorum...
Şimdidien teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vasili_zaitzev isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vasili_zaitzev

Grafiker / Konya

Alt 28-12-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
fps ını düşük tut mesela saniye 1 olsun.30 keyframe sonrada animasyonu devam ettir.Stop hiç bi yerde kullanma yani flash timeline da bir süre bekletme/başlatma
Bu mesajdan alıntı yap
mornatari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mornatari

Grafiker / İstanbul

Alt 29-12-2011 #3
yada action script öğren. timer ve timer event kullan. eğer framerate i düşürürsen bu sefer(eğer geçişlerde animasyon olacaksa) geçişler uzun olur, kare kare donuk donuk olur.

yada action script kullanmadan yani sadece gotoand play gotoandstop vs kullanarak, uzuuuun bir timeline ile de yapabilirsin.

veya basitçe movieclip içerisinden ana sahneyi kontrol ederek yapabilirsin. ama bunun için de az da olsa action script bilmek lazım.

bence sen zaman kaybetmeden action script ğrenmeye başla. çok faydasını görürsün. zira timeline ı uzatmak flashı gereksiz yere resim ve çizimle doldurmak ağırlaştırır.

kodlamayla uğraşmak istemiyorsan adobein flash catalyst diye bir ürünü var. flashda kodlayarak yaptığın kadar olmasada sen kodlamayı öğrenene kadar yapacağın işlerde sana zaman kazandırır. flash timeline da bir süre bekletme/başlatma
Bu mesajdan alıntı yap