Flash Türkçe karakter sorunu??

Flash - Flash Türkçe karakter sorunu?? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar ben bir tane hazır flash templates buldum ama bir türlü türkçeleştiremedim... ****taglarla oynadım bir kac forumda yazılanları uyguladım olmuyor ne yapabiliriz? Bilgisi olanlar yardım edebilirmi......

okanil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

okanil

Öğrenci (Grafik) / Kahramanmaraş

Alt 09-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben bir tane hazır flash templates buldum ama bir türlü türkçeleştiremedim...
****taglarla oynadım bir kac forumda yazılanları uyguladım olmuyor ne yapabiliriz?
Bilgisi olanlar yardım edebilirmi...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bitamig isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bitamig

Hiç Biri / Manisa

Alt 22-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
türkçe karakterler kullandığında gözükmüyormu?bunu mu kasdettin eğer öyle ise büyük ihtimalle maske altındadır fontların.emped ediceksin text leri.
Bu mesajdan alıntı yap
sevimsli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 07-12-2008 #3
maskın altındada olsa arkadaşım scene1 i aç ilk tarafa boş bi keyframe oluştur actionscript olarakda System.useCodepage = true; bu kodu yaz arkasından kapat text olan kısma propertiesden dinamik text yazısını görene kadar tıkla ardından propertiesten embed açıp all caraters yap altada full yazan yere ğüşıöçĞÜŞIÖÇ karakteri ekle ok de türkçe sıkıntın kalmayacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 12-01-2009 #4
MErhaab turce karakter sorununu halletmen cok kolay textlerin oraya git ve textlere tıkla orada bulunana properties menusunden emmbed yazan yere tıkla cikan menuden 27 karakterlri sec sonra latın karakter a b yi sec kaydet puplısh yap bukadar basıt kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Hasan ÇELİK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hasan ÇELİK(29)

Grafiker / Bolu

Alt 14-01-2009 #5
neden font değiştirmiyorsun ki ben genelde o durumlarda ayar yapmadan yazı fontunu ( uygun olanı flash'a) seçerim otomatikman yazılarım gözükür
Bu mesajdan alıntı yap
bulutemre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bulutemre

Hiç Biri / Muğla

Alt 21-01-2010 #6
Eğer menülerin ismi actionscript ile yazılıyorsa genellikle bu sorun ortaya çıkar. Fakat sevimsli arkadaşımın çözümüne 10 dan 10 veriyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
netsynter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

netsynter

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 17-04-2010 #7
Merhaba benzer bir soru yaşıyorum. Flash mo da ücretsiz olan bir menüyü kendime göre düzenlemeye çalışırken türkçe karakter problemi çıktı. menü title larını xmlden alıyor ben fla da fontu değiştirebileceğim veya yukarıda söylenenleri yapabileceğim yere rastlamadım. as dosyalarınıda karıştırdım ama oradada textformat ın nerden değiştireleceğini dolayısıyla türkçe karakter sorunumun nasıl çözüleceğini bulamadım. xml i text editörden unicode olarak kaydettim olmadı. yardımcı olabilirseniz sevinirim tüm dosyalar ekte

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
Bu mesajdan alıntı yap
null29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

null29

Webmaster / İstanbul

Alt 15-09-2011 #8
maskın altındada olsa arkadaşım scene1 i aç ilk tarafa boş bi keyframe oluştur actionscript olarakda system.usecodepage = true; bu kodu yaz arkasından kapat text olan kısma propertiesden dinamik text yazısını görene kadar tıkla ardından propertiesten embed açıp all caraters yap altada full yazan yere ğüşıöçğüşıöç karakteri ekle ok de türkçe sıkıntın kalmayacaktır.
çok tşk ederim.. çok işime yaradı allah razı olsun..
Bu mesajdan alıntı yap
bessakiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bessakiz

Grafiker / Gaziantep

frame

Alt 27-12-2011 #9
selam arkadaşım bende de aynı sorun var yalnız ilk tarafa boş bir frame oluştur demişsin ben orasını pek anlamadım tarif edebilirmisin ?
Bu mesajdan alıntı yap
zof3535 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zof3535

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 07-04-2013 #10
Çok saolasın kardeşim ne zamandır ugrasıyordum sayenizde hallettim Flash Türkçe karakter sorunu??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
flash, karakter, sorunu, turkce, türkçe