Flash'da konumlandırma sıkıntısı

Flash - Flash'da konumlandırma sıkıntısı ...

Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese merhabalar,

Flash CS 3 ile çalıştığım sayfada seçili objeyi X ve Y konumlarından 0 değer vermek istiyorum fakat bu sefer seçili obje çalışma alanından ( artwork ) çıkıp yan tarafta konumlanıyor. Bu sebeple bende çalışma alanı ortasına aldığmda X ve Y değerleri X : 475 Y : 375. Bu X ve Y değerlerini çalışma alanı ile orantlılamak mümkün müdür? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mum_alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mum_alevi

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sanırım yaptığın çalışmayı sayfaya göre ortalamak istiyorsun! Bunu Align menüsü ile yapabilirsin...
Bu mesajdan alıntı yap

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-02-2009 #3
Sanırım yaptığın çalışmayı sayfaya göre ortalamak istiyorsun! Bunu Align menüsü ile yapabilirsin...
Sıkıntım objeleri ortalamak değil. Görselde de görüldüğü gibi çalışma artwork ün ortasında zaten. Sorun artwork un ortasında olmasına rağmen X ve Y kordinarlarının 0 olmaması... Teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

mum_alevi

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-02-2009 #4
Sıfır olmaması normal birşey deil.Flash'da konumlandırma sıkıntısı Fla dosyasına bakmadan yorum yapamayacağım... Ama istersen mause yardımıylada köşelere yaklaştırarak sıfırlayabilrsin.
Bu mesajdan alıntı yap

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-02-2009 #5
Verebileceğin en küçük değer 1 dir. Ayrıca değerleri verirken hemen sol tarafta bulunan kilit açık olursa nesne nin orjinal boyutunu bozmamak için istediğin değerleri girmene izin vermeyecektir. Kusura bakma ne yaptığını ve teknik bilgini bilmediğin için bu tarzda yazıyorum.Flash'da konumlandırma sıkıntısı
Sorunum pek anlaşılmıyor sanırım. Yeni bir döküman açtığınızda bu X ve Y kordinatları 0 dır. Benim çalışmamda seçtiğim objelere 0 kordinatını verdiğim zaman artwork dan yani çalışma alanından uzaklaşıp alakasız bir yere konumlanıyor. Görsel biçimde bu olayı da sunuyorum. Sanırım biraz daha açıklayacı oldu?

Bu mesajdan alıntı yap

mum_alevi

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-02-2009 #6
Ben mesajımı düzenlerken sende o arada yazmışsın. Ama benim ki geç oldu sanırım. H ve W değerlerini karıştırmışım. Kusura bakma... Resim gayet açıklayıcı. Movie clip'in ortasındaki küçük daireyi sol üste çek sorunun düzelir.Flash'da konumlandırma sıkıntısı
Bu mesajdan alıntı yap

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-02-2009 #7
Ben mesajımı düzenlerken sende o arada yazmışsın. Ama benim ki geç oldu sanırım. H ve W değerlerini karıştırmışım. Kusura bakma... Resim gayet açıklayıcı. Movie clip'in ortasındaki küçük daireyi sol üste çek sorunun düzelir.Flash'da konumlandırma sıkıntısı
Tam olarak anlamadım özür dilerim. Movie Clip içerisinde hangi daireyi çekmeliyim? Ayrıca sorun tüm seçtiğim objelerde mevcut. Sadece görselde seçili objede sorun yok.
Bu mesajdan alıntı yap

mum_alevi

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-02-2009 #8
Flash'ı açmadan birşeyi anlatamadığımı birkez daha anladım.Flash'da konumlandırma sıkıntısı Öncelikle o yapmış olduğun movie clip'in içine gir. Daha sonra align menüsünden resimdeki 1 ve 2 olarak işaretlediğim yerlere tıkla. Daha sonra ana sahnede sıfır değerlerini verdiğinde nesne sayfa nın dışına çıkmayacaktır.Flash'da konumlandırma sıkıntısı

Bu mesajdan alıntı yap

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 21-02-2009 #9
Sorunda bir değişiklik olmayacak ama. X ve Y ye 0 yazmak ile dediğiniz işlemi uygulamak arasında bir fark yok maalesef. Flash'da konumlandırma sıkıntısı Yardımlarınız için teşekkür ederim. Movie Clip içinde 0 verdiğimde yine benzer bir şekilde artwork un dışında konumlanıyor...
Bu mesajdan alıntı yap

mum_alevi

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-02-2009 #10
Çalışman o kadar da gizli deilse fla'sını özelime upload et gönder. Yapıp yolliyim...Flash'da konumlandırma sıkıntısı Benim sana yaptırdığım ayar movie clip için içindeki nesneye 0 değerlerini verdirmek. Yani senin ana sahne ile movie clip içerisindeki vermiş olduğun değerler uyuşmalı. Bilmem anlatabildim mi?:S
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları