Flash'da resmin net olabilmesi için ne yapmalı?

Flash - Flash'da resmin net olabilmesi için ne yapmalı? Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar. Photshopta gayet net olan resmi, flaha attığımda netliğinde ciddi oranda bozulmalar olduğunu gördüm. Flashta resmin net olması için ne yapmak gerekiyor? Uzantılarıyla ilgili bir sorun mu?...

Alaca33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alaca33

Öğrenci (Grafik) / Edirne

Alt 23-10-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar.

Photshopta gayet net olan resmi, flaha attığımda netliğinde ciddi oranda bozulmalar olduğunu gördüm. Flashta resmin net olması için ne yapmak gerekiyor? Uzantılarıyla ilgili bir sorun mu?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

fatihkaradeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fatihkaradeniz

Hiç Biri / Ordu

Alt 24-10-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
jpeg yerine png olarak dene eğer resim ölcüleri ile flash stage ölcüleri aynı olması lazım yoksa flash resimi sıkıstıracağı için görüntü sanki resmi parcalanmışcasına bozuk gözükür
Bu mesajdan alıntı yap
Alaca33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alaca33

Öğrenci (Grafik) / Edirne

Alt 24-10-2010 #3
Resim ve flashın boyutları aynı. Png uzantılı olarak denedim ama resim photoshoptaki netlikten çok uzak. Başka önerisi olan yok mu?
Bu mesajdan alıntı yap
mavi_hayal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mavi_hayal

Grafiker / Rize

Alt 26-10-2010 #4
FLASH'da kullanacağın resimleri photoshopta flash anmasyonunda kullanacağın boyutlara getir

flash içine import etmiş olduğun resimlerin kütüphanede üzerine çift tıklarsan bir panel açılır
burda " use document default guality" sekmesinin solunda ki kutucuğu tıkla pasif yap

ondan sonra resimin kalitesini %100 e kadar çıkartıp test butonua tıkla
bunu yapmakla kütüphanedeki tek bir resmin kalite ayarlarını değiştirmiş olursun
eğer flash çalışmandaki bütün resimlerin kalitesini arttırmak istersen publish setting ayarlarından flash bölümünde ki jpeg kalitesi ayarını istediğin gibi arttırabilirsin

kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
raiff isimli Üye şimdilik offline konumundadır

raiff

Eğitimci / Tokat

Alt 02-11-2010 #5
Bir yöntemde benden... Library de resime çift tıkla açılan pencerede resim kalitesini ayarlayabilirsin..
Bu mesajdan alıntı yap