Flash'da x-y konumu yanlış ayarlanıyor

Flash - Flash'da x-y konumu yanlış ayarlanıyor Sponsorlu Bağlantılar merhabalar, Flash CS 3 ile çalıştığım ekranda seçili componentin ölçülerini sayfa ölçülerine birebir aynı yapmaya çalıştığımda boyutunu büyütüyorum X ve Y konumlarından 0 değer vermek istiyorum fakat bu ...

egrafi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

egrafi

Grafiker / Ankara

ünlem

Alt 17-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhabalar,

Flash CS 3 ile çalıştığım ekranda seçili componentin ölçülerini sayfa ölçülerine birebir aynı yapmaya çalıştığımda boyutunu büyütüyorum X ve Y konumlarından 0 değer vermek istiyorum fakat bu sefer seçili obje çalışma alanından çıkıp yan tarafta konumlanıyor yani konumunu ayarlayamıyorum Bunun sebebi nedir çalışma alanı ile orantlılamak mümkünmüdür

Not= bu problemi sadece pageflip componentini kullandığım zaman yaşıyorum diğer objelerde moviecliplerde böyle bir sorun yaşamıyorum Aynı problemi forumda bir arkadaş daha yaşamış verilen cevaplara baktım sorunum düzelmedi
yardımınız için teşekkür ederim

[IMG]Flash'da x-y konumu yanlış ayarlanıyor[/IMG]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

fullflash isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fullflash

Eğitimci / İstanbul

Alt 18-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
off off offf MovieClip'e dönüştürdüğünüz objenin Register Point'i flash sahneniz için bilmeniz gereken en temel kurallardır belki burada defalarca anlattık ama nafile. Flash Sıfır noktası yani başlangıç koordinatları x doğrusunda soldan sağa artarak devam eder(yani + değer alır), y doğrusunda ise yukarıdan aşağıya doğru artarak devam eder. Yani Sol üst köşe 0 başlangıç noktamız olarak görebiliriz. Gelelim MovieClip'lere herhangi bir objeyi MovieClip (Convert to Sysmbol...) ile dönüştürdüğünüz de çıkan pencerede hemen sağında yer alan kare şeklindeki beş kutucuktan oluşan sembolün MovieClip'ler için Başlangıç Noktası(RegisterPoint) seçtiğini bilmeniz gerekir aksi halde kutucuklardan ortadakini secipte x y koordinatı bozuktu gibi saçma seyler telafuz etmenize neden olur...
Bu mesajdan alıntı yap