flashta aynı alana 2 tane swf naısl yüklenir

Flash - flashta aynı alana 2 tane swf naısl yüklenir Sponsorlu Bağlantılar merhaba, iki tane swf dosyam var ve ben bunları bir buton tıklandığı zaman açılan alanda aynı alanda _x ve _y koordinatlarını verek gönstermek istiyorum. Fakat neden bilmiyorum , ...

naze isimli Üye şimdilik offline konumundadır

naze

Grafiker

Alt 02-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba, iki tane swf dosyam var ve ben bunları bir buton tıklandığı zaman açılan alanda aynı alanda _x ve _y koordinatlarını verek gönstermek istiyorum. Fakat neden bilmiyorum , sadece 2. swf ye koordinat verebiliyorum , diğerinde değişiklik olmuyor. Yardım ederseniz sevinirim.

loadMovie("ilet_form.swf",1);
onEnterFrame=function()
{

_level1._x=50;
_level1._y=100;
_level1._xscale=50;
_level1._yscale=80;
}

loadMovie("ileti.swf",2)
onEnterFrame=function()
{
_level2._x=0;
_level2._y=170;
_level2._xscale=70;
_level2._yscale=70;
}
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bitamig isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bitamig

Hiç Biri / Manisa

Alt 02-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
cevizde cevapladım sorunu.loadMovieNum kullanıcaksın.Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
naze isimli Üye şimdilik offline konumundadır

naze

Grafiker

Alt 02-12-2008 #3
Bu şekilde yaptığım zaman, ("ileti".swf,1); olanın level1._x ve _y ayarlarını yapamıyorum hiç bir değişiklik omuyor. Değerileri değiştirip (1 i 2 ve 2 yi 1) denemediğim zaman değeri 1 olan üzerinde değişiklik yapıp sayfaya yerleştiremiyorum. Yardımınız ıçın teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
sevimsli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 12-12-2008 #4
aynı yerde farklı mc lerin içine yerleştir. scene 1 içinde swf kordinat değişikliğini tek bir framein içine actionscript yazarak yapamazsın yada üstüne as koyamazsın 2 ayrı frame içindeki mc deki aslere level yazacaksın yada 2 ayrı frame deki mclerin adları ile tek bir as ile level yapacaksın. Aksi halde tek scene altındaki her yüklenen swf komutu bir sonraki içinde kopyalanır ve birinde değişiklik yaparken diğerini kullanamazsın yada kodlayamazsın.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
alana, ayni, flashta, naisl, swf, tane, yuklenir