Flashta banner

Flash - Flashta banner ...

Flashta banner

Flashta banner

Alt 03-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Merhaba,

Ben siteme koymak üzere flash banner yapıyorum ancak istediğim gibi olmuyor resimlerimi numaralandırmak istiyorum her geçişte o numaraların yanmasını yada numaralandırma yerine koyduğum resmin küçüğünü koymak istiyorum. numaranın veya küçük resmini üzerine tıkladndığında da o resme gitmesini istiyorum. bu konu da yardımcı olun lütfen.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

masmavi_7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

masmavi_7

Desinatör / Bursa

Alt 03-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
aslında Flashda sayfalama tekniğiyle olabilir. mesela numaraları buton yapıp tıklanınca ilgili layera gönderebilrsin, gerçi istediğin alışveriş sitelerinde olduğu gibi hemn otomatik hemde manuel gibi birşey mi?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 03-11-2008 #3
evet öyle istiyorum normalde otomatik geçişini yapabiiyorum ama ya numara eklemek istiyorum yada küçük resimlerini
Bu mesajdan alıntı yap
masmavi_7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

masmavi_7

Desinatör / Bursa

Alt 04-11-2008 #4
istersen şunu deneyebilirsin, resimleri herhangi bir resim editörüyle buton olacak biçimde küçültebilirsin, sonra flasha import edip sahneye alırsın orada da butona çevirip resimin bulunduğu ilgili layera gotoandPlay komutuyla yönlendirebilirsin. lash bilginizin seviyesini bilmediğimden bu şekilde anlattım..Fla dosyasını eklerseniz yardımcı olmaya çalışabilrim.. iyi günler dilerim..
Bu mesajdan alıntı yap
asit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asit

Webmaster / Ankara

Alt 04-11-2008 #5
basit olarak büyük resimleri tek tek koyun y koordinatları aynı olaacak şekilde sonra butonları koyun buton hangi resme aitse onun x koordinatını ortaya getirin yada büyük resimleri tek mc yapın xleri ortaya gelecek şekildeki durumlarını alın ve butonlara atayın örneğin ( büyük resimleri ana mc içine koydunuz anamc nin x koordinatı 0 iken 1. resim sahnenin ortasında 100 iken 2. resim ortada oluyor diyelim ve butonlara 1. buton tıklandımı anamc._x=0; 2. buton tıklandımı anamc._x=100; şeklinde yapabilirsin) tıklanan butonun ilgili resmini ortaya getirmiş olursunuz... biraz karışık oldu ama Flashta banner

bu çok basit bi uygulama eğer biraz daha as kodu öğrenirsen daha kolay yapabilirsin

kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
severgoekhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

severgoekhan

Eğitimci / Kırşehir

Alt 09-11-2008 #6
Flash Logos and Banners buraya gozal at ıstersen belki işine yarar
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
banner, flashta