Flashta butona tıklayınca diğer bölüm Nasıl Çağrılır

Flash - Flashta butona tıklayınca diğer bölüm Nasıl Çağrılır Sponsorlu Bağlantılar mrb arkadaşlar ben flash web sayfası yapmayı öğreniyorum hazırladığım sayfada butona tıklayınca flashta diğer bölüme geçiş nasıl yapabilirim bilen arkadaşlarımdan yardım istiyorum...

comando28 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

comando28

Webmaster / Giresun

Alt 20-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

mrb arkadaşlar
ben flash web sayfası yapmayı öğreniyorum hazırladığım sayfada butona tıklayınca flashta diğer bölüme geçiş nasıl yapabilirim bilen arkadaşlarımdan yardım istiyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

asit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asit

Webmaster / Ankara

Alt 20-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
basit olarak anlatıyım bir şekil çiz sonra onu seç f8 tuşuna bas ve button seçeneğini seç
sonra bu butona tıkla ve f9 a bas açılan pencereye
on(press){getURL("yönlendirilecek sayfa"}
şeklinde kodu yazarsan istediğin sayfaya gider
Bu mesajdan alıntı yap
Kadir Kara isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Kadir Kara

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 21-04-2008 #3
Başka bir yol daha var bende onu anlatayım;

SWF çağırma ile Flash siteside yapabilirsin mesela bir ana sayfa yap buton falan olsun ana sayfa, portfolyo.. vb. bu hazırladığın sayfayı bir yere kaydet sonra yeni bir döküman aç ve diyelim orayada portfolyo bölümü için çalışmalarını koy onuda menülerin olduğu dosyaya kaydet adıda Portfolyo olsun sonra menü dosyasını yeniden aç ve butona şu kodu ver;

[COLOR="Blue"]on (press)
{
loadMovieNum("Portfolyo.swf",1);
}[/COLOR]

Butona tıkladığında Portfolyo.swf menü dosyasında açılacakdır Flashta butona tıklayınca diğer bölüm Nasıl Çağrılır
Bu mesajdan alıntı yap
Ahmet KAPLAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ahmet KAPLAN

Webmaster / İstanbul

Alt 21-04-2008 #4
Arkadaşım diğer bölüm derken o göndermek istediğim bölüm ne ?
Ayrı bir swf mi? Yoksa ayrı mc içine mi yada ayrı bir frame'me mi?
Hatta ayrı bir sahneye(Scene) mi? Bunun hakkında ne istediğini sölersen ona göre yardımcı olmaya çalışırız?

----------

Kadir Kara Kardeşimin Anlatımında bir eksiklik var; onu tamamlamk isterim oda bir yöntem. Ama ana çalışman içine dışarıdan ek bir swf yapıyorsan ana sahne içine birtane MC ( Movieclip ) oluşturman lazım. ve bunun Instance Name kısmın alt taraftaki properties kısmında olan kısım sağ taraftadır. Oraya bir isim ver mesela "portfoy" gibi. Sonra istediğin butona şu kodu yaz;

[COLOR=#0000ff]on (press)
{
loadMovieNum("Portfolyo.swf",portfoy);[/COLOR]
[COLOR=#0000ff]}[/COLOR]

[COLOR=black]Yukarıda hazırlamış olduğumuz "portfoy" içine dışarıda olan Portfolyo.swf adlı çalışmamımızı çağırmış olduk. Ama bu dışardan çağırma işlemidir? Dediğim gibi sen ne istediğini sölersen ben ona göre yardımcı olmaya çalışırım.[/COLOR]
Bu mesajdan alıntı yap

Kadir Kara

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 21-04-2008 #5
Hmm ben o yöntemi bilmiyorum tam olarak benim anlattığım yöntemde çağırdığın swf dosyası flashın en üstüne yüklenir Flashta butona tıklayınca diğer bölüm Nasıl Çağrılır

Teşekkürler 'whitelabel sayende bende birşey daha ögrendim. Flashta butona tıklayınca diğer bölüm Nasıl Çağrılır
Bu mesajdan alıntı yap
asit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asit

Webmaster / Ankara

Alt 21-04-2008 #6
on (press)
{
portfoy.loadMovie("Portfolyo.swf");
}
şeklinde de olur Flashta butona tıklayınca diğer bölüm Nasıl Çağrılır
Bu mesajdan alıntı yap
Ahmet KAPLAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ahmet KAPLAN

Webmaster / İstanbul

Alt 21-04-2008 #7
Flashta butona tıklayınca diğer bölüm Nasıl Çağrılır sonuçta Actionscript diline yazarsan bir çok türde yazabilirsin. Flashta butona tıklayınca diğer bölüm Nasıl Çağrılır senin fonksiyonlarına kalmış birşey Flashta butona tıklayınca diğer bölüm Nasıl Çağrılır

Rica ederim Kadir Kardeşim Flashta butona tıklayınca diğer bölüm Nasıl Çağrılır
Bu mesajdan alıntı yap
comando28 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

comando28

Webmaster / Giresun

Alt 21-04-2008 #8
Arkadaşım diğer bölüm derken o göndermek istediğim bölüm ne ?
Ayrı bir swf mi? Yoksa ayrı mc içine mi yada ayrı bir frame'me mi?
Hatta ayrı bir sahneye(Scene) mi? Bunun hakkında ne istediğini sölersen ona göre yardımcı olmaya çalışırız?

----------

Kadir Kara Kardeşimin Anlatımında bir eksiklik var; onu tamamlamk isterim oda bir yöntem. Ama ana çalışman içine dışarıdan ek bir swf yapıyorsan ana sahne içine birtane MC ( Movieclip ) oluşturman lazım. ve bunun Instance Name kısmın alt taraftaki properties kısmında olan kısım sağ taraftadır. Oraya bir isim ver mesela "portfoy" gibi. Sonra istediğin butona şu kodu yaz;

[COLOR=#0000ff]on (press)
{
loadMovieNum("Portfolyo.swf",portfoy);[/COLOR]
[COLOR=#0000ff]}[/COLOR]

[COLOR=black]Yukarıda hazırlamış olduğumuz "portfoy" içine dışarıda olan Portfolyo.swf adlı çalışmamımızı çağırmış olduk. Ama bu dışardan çağırma işlemidir? Dediğim gibi sen ne istediğini sölersen ben ona göre yardımcı olmaya çalışırım.[/COLOR]
örnek olarak benim bir butonum var bu botuna tılayınca aynı sayfa içinde sadece orta sayfa değiecek
Bu mesajdan alıntı yap

Kadir Kara

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 21-04-2008 #9
Anlattığımız konu doğru belki sen yapamamışsındır yaptığın çalışmayı buraya eklersen hatayı görebiliriz. Flashta butona tıklayınca diğer bölüm Nasıl Çağrılır
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 21-04-2008 #10
Scence ye link nasıl oluyor acaba

goScene_btn.onRelease = function (){
gotoAndStop("Scene 2", 1);
};

bu şekilde olmuyor da. =)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
butona, bölüm, Çağrılır, diğer, flashta, nasıl, tıklayınca