Flashta görüntü bozukuluğu?

Flash - Flashta görüntü bozukuluğu? ...

designed by ofa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

designed by ofa(30)

Bilg. Teknikeri / Samsun

Alt 20-06-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar sizlere bir sorum olucak ve biraz acele cvplanması benim için iyi olur.
Sorum şu;
Flash templateleri incelediğimde yapılan tasarımlarda hiçbirşkilde bozukluk olmadığını görüyorum fakat benim yaptığım tasarımlara baktığımda pixel bozuklukları gibi ufak tefek bozukluklar olduğunu görüyorum. Flash web tasarımı hazırlarken önce potoshopta şablonumu parçalar halinde hazırlayıp daha sonra bu resim parçalarına animasyonlar vererek sitemi oluşturuyorum.
Acaba flash web tasarımı şablonları vektörel mi olmak zorunda? diğer bir soru flashta animasyon hazırlanırken hangi yolları izlemeliyim ? ve bu görüntü bozukluğu sorununu nasıl halledebilirim? normalde flashplayer flaları yorumlayıp swformatına dönüştürür ve benim flash playerımda yeni eskisi olsa sorun ondan kaynaklanıyordur diyeceğim fakat öyle bir sorunum da yok? yardımcı olabilirseniz sevinirim arkadaşlar. şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

belqin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

belqin

Grafiker / İstanbul

Alt 20-06-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba ofa,

Bildiğim ve anladığım kadarıyla soruna cevap vereyim. Flash web tasarımı şablonları vektörel mi olmak zorunda? demişsin hayır vektörel olmak zorunda değil fakat flashda boyutlandırma yaparsan görüntü bozukluğu olur eğer boyutlandırma yapacaksan önce photoshop da boyutlandırıp flsha almanı tavsiye ederim.

Eğerki boyutlandırmayı falshta yapacaksan o zaman vektörel çalışman lazım.

Kolay Gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 20-06-2007 #3
Photoshopta çevirdiğin dosya formatı nedir ömer ? Ve hangi kalitede ?
Bu mesajdan alıntı yap

designed by ofa(30)

Bilg. Teknikeri / Samsun

Alt 20-06-2007 #4
Gökhancım genelde 72dpi ama 300dpi ı da denemiştim fakat sorun aynı.Flashta boyutlandırma demişsin belqin boyutlandırma yapmıyorum import ettiğim boyutuyla oynamadan kullanıyorum ilgin için teşekkürler?..
Bu mesajdan alıntı yap

designed by ofa(30)

Bilg. Teknikeri / Samsun

Alt 20-06-2007 #5
Dosya formatı jpg png ve bazende gif gökhan...
Bu mesajdan alıntı yap
styLeist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

styLeist

Webmaster / İstanbul

Alt 07-07-2007 #6
aynı sorun benim de başıma geLiodu özeLLikLe yazıLarda bozukLuk oLuodu fLasha yeni başLadığımda Flashta görüntü bozukuluğu? tempLateLer kusursuz oLuo gıcık bi durum Flashta görüntü bozukuluğu? ama biraz üzerinde durunca yöntemLer geLiştiriosun.. yakın bi zamanda açık bi anLatımLa yazarım buraya.. bu saatte kafam pek çaLışmıoda Flashta görüntü bozukuluğu?
hatta sen de şöLe bi şey yapabiLirsin bi fikir weriim.. tempLate yükLendiğinde pc'ne kaydediLir.. swf to fLa programı buL.. açıp kurcaLa Flashta görüntü bozukuluğu?
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-07-2007 #7
publish ayarlarını kontrol ettiniz mi?
yazılar içinde hemen properties ekranında ayarlar var onları deneyin
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
flashta web tasarimi, flash sorunlari