flashta mc ve scene sorunu

Flash - flashta mc ve scene sorunu ...

cArsi7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cArsi7

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 27-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaslar sımdı 6-7 scene lık bı dosyam var 6.scene de mc olusturdum yanı scene mc den dolayı 1frame gozukuyor mc ıcın replay tusu var ve bırde 2.scene ıcın back tusu koymam gerekıyor fakat mc ıcıne koyunca tus aktıf olmuo dısına koyunca da button gozukmuyor yardımcı olabılıcek olan var mı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaslar sımdı 6-7 scene lık bı dosyam var 6.scene de mc olusturdum yanı scene mc den dolayı 1frame gozukuyor mc ıcın replay tusu var ve bırde 2.scene ıcın back tusu koymam gerekıyor fakat mc ıcıne koyunca tus aktıf olmuo dısına koyunca da button gozukmuyor yardımcı olabılıcek olan var mı?
Movieclip tek karede duruyorsa 7'nci sahnenizde bir layer açıp Actionscript panelinden -> Stop(); yazmanız gerekir

sonrasında MC icinde son karesine denk gelicek şekilde bir layer açtıktan sonra ACscript kodunu giriniz.

* Öncelikle Flash CS2 Cs3 Cs4 hangisini kullandığınız önemli

* AS2 yada AS3 kullanıp kullanmadıgınızda önemli; çünkü kodlarda ona göre değişecektir. ben size AS3 olarak veriyorum umarım işinize yarıyabilir.
//
stop;
butonadı.addEventListener(MouseEvent.MOUSE_OVER,sahneyegit);
function sahneyegit(EVENT:MouseEvent):void {

gotoAndPlay("Scene 2",1);

//
yada

gotoAndPlay("Scene 2","etiket adı");(2'nci sahnede bir frame etiket adı verirseniz etkietin başladıgı framden itibaren oynatmaya başlar.)

Buton hazırlarken bir sembol yada herhangi bir objeyi F8 ile butona çeviriniz,üstüne iki defa tıkladıktan sonra icine girdiğinizde son karesine butonun etki alanını göstermelisiniz(butonu içine alıcak kare çizilebilir). tekrar sahneye döndüğünüzde buton görünecektir.

İyi Forumlar.
Bu mesajdan alıntı yap