flashta resimleri nasıl büyütebilirim?

Flash - flashta resimleri nasıl büyütebilirim? ...

sisqui isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sisqui

Ressam / Bursa

Alt 31-08-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selam arkadaslar flash hakkında çok bi bilgim olmadığı için sizlerin yardımına ihtiyacım var sorunum ise ben birtane hazır flash template buldum bu templatein içinde galeri bölümü var ancak galeride gösterilen resimler çok küçük bu yüzden resimler anlaşılmıyor ben bu galerideki resimlerin üzerine gelince nasıl büyütebilirim onu öğrenmek istiyordum ancak lütfen bana en baştan hangi kodu nereye koyucağımı anlatarak yardımcı olursanız sevinirim çünkü dediğim gibi flash hakkında pek bi bilgim yok şimdiden yardımlarınız için sağolun.template screenschot ekliyorum bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mhmtzl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mhmtzl

Hiç Biri / İstanbul

Alt 31-08-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
her bir resmi buton olarak atadıktan sonra butonları çift tıklayıp içine girdiğinizde OVER kısımlarına resmin büyük hallerini koyarsanız butonların üzerine geldiğinizde büyük resim görünür. bu çok eski ve ilkel bir yol ama işinizi görür...
Bu mesajdan alıntı yap

sisqui

Ressam / Bursa

Alt 31-08-2010 #3
dostum yardımların için sağol ancak resmi buton yapınca over kısmına gidemiyorum ama burada buton halinde bazı resimler var resim sayısı kadar onları seçtim ancak cift tıklayınca ortada resimler gözükmüyor oradan over kısmını seçtim importtan resim ekledim ama bu seferde resim alanına mouse yaklaşınca resim çıkıyor karşıma biryerde yanlışlık yaptım ama nerede flashta resimleri nasıl büyütebilirim?

galeri bölümünü upload ettim birde siz bakarmısınız?
http://rapidshare.com/files/416325283/main_3.fla
Bu mesajdan alıntı yap
mhmtzl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mhmtzl

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-09-2010 #4
"over" kısmına bir şeyler koyamamanızın nedeni "over" kısmına "blank key frame" oluşturmamış olmanızdır. bir "frame"e bir şeyler koymak istiyorsanız o "frame"e "blank key frame" oluşturmanız gerekir. ondan sonra o "frame" i seçebilir ve sahnede çalışabilirsiniz.

dosyayı inceledim...baya bi karışmış ortalık flashta resimleri nasıl büyütebilirim? ilk resmi düzenlicem örnek olması için siz gerisini kendiniz hallederseniz...

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

bu arada butonda "up" mouse ile üzerine henüz gitmediğimiz hali,
"over" mouse ile üzerine gittiğimiz zamanki hali, "down" butonu tıkladığımız anki hali, "hit" ise mouse hangi alandayken butonun bir buton olarak algılanacağını belirleyen kısımdır...

Bu mesajdan alıntı yap

sisqui

Ressam / Bursa

Alt 01-09-2010 #5
dediğim gibi dostum pek bi bilgim yok flashta resimleri nasıl büyütebilirim? saolası dosyayı indiriyorum o örneğe göre yapmaya çalışırım
Bu mesajdan alıntı yap

sisqui

Ressam / Bursa

Alt 01-09-2010 #6
"over" kısmına bir şeyler koyamamanızın nedeni "over" kısmına "blank key frame" oluşturmamış olmanızdır. bir "frame"e bir şeyler koymak istiyorsanız o "frame"e "blank key frame" oluşturmanız gerekir. ondan sonra o "frame" i seçebilir ve sahnede çalışabilirsiniz.

dosyayı inceledim...baya bi karışmış ortalık flashta resimleri nasıl büyütebilirim? ilk resmi düzenlicem örnek olması için siz gerisini kendiniz hallederseniz...

"over" mouse ile üzerine gittiğimiz zamanki hali, "down" butonu tıkladığımız anki hali, "hit" ise mouse hangi alandayken butonun bir buton olarak algılanacağını belirleyen kısımdır...

dostum dosyayı indirdim ancak yine yapamadım timeline dan over kısmına gelip ekliyorum resmi ancak resmin üzerine gelincede resim cıkıyor resmin cıkması gereken yere mouse ile gidince oradada resim cıkıyor bana resimli bir sekilde veya msnden yardımcı olursna cok sevinirim 1 haftadır bununla ugrasıyorum flashta resimleri nasıl büyütebilirim?
Bu mesajdan alıntı yap

sisqui

Ressam / Bursa

Alt 01-09-2010 #7

saolasın dostum cok yardımcı oldun teşekkür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap