Flash'ta Veriable Adlandırılması

Flash - Flash'ta Veriable Adlandırılması ...

Cevapla
Flash'ta Veriable Adlandırılması
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Flash'ta Veriable Adlandırılması

Alt 10-10-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Flash’da değişkenleri kullanırken dikkat edilmesi gereken unsurların başında değişkene atadığımız ismin kısa , yani daha sonra koda baktığımızda ne amaçlı kullanıldığını çabuk ve efektif bir şekilde anlayabilmemiz gerekmektedir. Bu adlandırma sırasında Flash bazı isimleri ve bazı şekildeki adlandırmaları kabul etmeyecektir. Bunun sonuncunda ise kodumuz çalışmayacak veya bir noktada hata verecektir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için değişken adlandırılırken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Şimdi bu unsurları teker teker inceleyelim.
Ayrılmış Kelimeler ve Komutlar : Kodlamamız sırasında değişken isimlerimize bir komut ismi atamış ise Flash bunu bir değişken olarak değilde bir komut olarak algılamaya çalışacaktır. Bu hususa örnek olarak break , case , continue, date, default, delete, else, function, if, in, instanceof, new, on, return, sound, switch, this, typeof, var, void ve benzeri türde olan Flash komutlarını değişken adı olarak atamamız gerekmektedir. Bununla beraber bu komutların sonlarına gelecek diğer kelimeler ile kullanılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Örneğin : Mydate, Mysound gibi.
Noktalama : Flash’da değişken adı olarak { } , ; veya ( ) işaretlerini kullanılmamaktadır.
Objeler : Flash içinde bulunan objelerin (object) adlarını değişken adı olarak kullanılmaz. Date, Sound, Key, Math gibi obje adlarının kullanılması Flash içerisindeki bir çakışma ile sonuçlanacaktır.
Matematiksel İşlemciler : Flash’da + , - , * , / işlemcilerinin kullanılması değişkenlerimizin çalışmasında sorun çıkaraktır. Böyle bir durumda değişkenlerimiz , bir expression gibi algılanıp işlen görecektir.
Boşuklar : Flash değişken adlandırılmasında genellikle yapılan en büyük hatalardan biride değişken adlarının arasına boşluk bırakmaktır. Örneğin : Site Adi . Eğer bu tür bir adlandırma yapmanız gerekiyorsa SiteAdi şeklinde bir adlandırma kullanınız.
Rakamlar : Flash’da değişken adları bir rakam ile başlayamaz. Örneğin : 2Kule adlandırması yanlış bir adlandırma şeklidir.
Türkçe Karakterler : Son olarak Flash içerisinde değişken adlandırılması yapılırken mümkün olduğu kadar Türkçe karakterlerin kullanılmasından kaçınılmalıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

djmatrak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

djmatrak

Webmaster / İstanbul

Standart
Alt 13-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Selamlar üstad, .swf?url= gibi bi değişken belirterek swf nin buton liknini değiştirilebilir olarak kullanmammız mümkünmü ???
Bu mesajdan alıntı yap
djmatrak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

djmatrak

Webmaster / İstanbul

Standart
Alt 13-05-2010 #3
.swf?id= şeklinde değişkenle swf de belirlediğimiz linki nasıl değiştirilebilir yaparız?
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
flash, veriableadlandrmas

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Flash'ta Mask zernisan Flash 20 11-10-2011 11:17:40
Flash'ta Kayan yazı zernisan Flash 16 04-07-2011 11:57:08
Flash'ta Dönen Bir Dünya Yapalım sercansarigul Flash 3 11-10-2008 19:24:49
Flash'ta Kronometre Yapalım by_exploit Flash 5 13-08-2008 16:11:49
Flash'ta Gradient Oluşturulması Ali Emre Flash 0 10-10-2007 20:09:07

Kapat
Şifremi Unuttum?