Flashta yapılan sitenin geç açılması

Flash - Flashta yapılan sitenin geç açılması ...

zismisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zismisi

Grafiker / İstanbul

Alt 30-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Flashta yaptığım site çok geç açılıyor Flashta yapılan sitenin geç açılması( lütfen bana yardımcı olurmusunuz.
kısaca şöyle anlatıyım. Flashta bir site yaptım ve yükleniyor kısmı 5 dk gibi bir süreyle açılıyor. Sizce sorun ne olabilir..

Şimdiden Teşekkür Ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

adalia isimli Üye şimdilik offline konumundadır

adalia

Webmaster / Adana

Alt 30-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşım sorununu tam tespit edebilmemiz için hazır ladığın flash sitenin boyutunu bize söylermisin kaç mb.... rahat açılması için ortalama bi flash sitenin boyutu 2 mb ytı geçmemelidir.. sanırım senin site yaklaşık 10-20 mb falan bunun da nedeni yüksek boyutlu çok fazla resim kullanmandır. Resim galerin varsa sitende yada site adresini pb den atarsan ilgelenebilirim sorununla...
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 30-01-2009 #3
Siteniz 5 dk gibi uzun bir sürede açılıyorsa sitenizin boyutu baya büyük demektir.
Öncelikle flash sitelerin boyutlarının büyük olması sitenin yavaş açılması, loading' in yavaş yüklenmesine sebeb olan en büyük etkendir...onun dışında büyük boyutlarda ve ÇOK grafik(logo, resim, fotoğraf v.s) kullanmışsanız boyutlarını küçültmeyi ve azaltmayı deneyin(Orantılı ve çözünürlüğü en aza indirerek küçültme sağlayan bir kaç program işinizi görecektir)...sonra sitede müzik kulanmışsanız onunda uzantısını değiştirin ve boyutunu küçültün(bunun içinde programlar mevcut(Örn:Imtoo mpeg Encoder gibi...)ve sitedeki gereksiz herşeyi kaldırın boyutunu indirilebilecek en alt seviyeye indirin...unutmayan ki uzun sürede yüklenmesi üyeleride uzaklaştıracaktır.(çünkü uzun süre beklemek sıkar üyeleri)...hmm, birde en önemlisi eğer sitenizde video kullanmışsanzı kesinlikle direk import ile sitenize gömmeyin...video fla olarak gömün....birde servis sağlayıcınızdan kaynaklı olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
zismisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zismisi

Grafiker / İstanbul

Alt 30-01-2009 #4
evet haklısınız buna hiç dikkat etmemiştim. ve baktım boyutu tam 112 mb bu boyutla site nasıl açılsınki :S yaptığım site bi oyuncu sitesi ve fotoğrafları 44 adet olacak ben şuan 22 koydum ve fotograflarının güzel görünmesini istiyor. şöyleki fotograflarn boyutunu en aza indirmeyi düşündüm bunun için ACDSee programı kullandım hatta photoshoptan resolutionlarnı düşürdüm. fakat fotograflar kötü göründü. şimdi anladığım kadarıyla fotograf boyutlrna bakıcam. burdan sanırım sitenin adını vermem yasak. bana daha ii yardımcı olmanız için ne yapmam lazım. istiyorumki siteyi görün ve bana daha iyi yardımcı olun.
Teşekkür ederim şimdiden.
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 30-01-2009 #5
evet haklısınız buna hiç dikkat etmemiştim. ve baktım boyutu tam 112 mb bu boyutla site nasıl açılsınki :S yaptığım site bi oyuncu sitesi ve fotoğrafları 44 adet olacak ben şuan 22 koydum ve fotograflarının güzel görünmesini istiyor. şöyleki fotograflarn boyutunu en aza indirmeyi düşündüm bunun için ACDSee programı kullandım hatta photoshoptan resolutionlarnı düşürdüm. fakat fotograflar kötü göründü. şimdi anladığım kadarıyla fotograf boyutlrna bakıcam. burdan sanırım sitenin adını vermem yasak. bana daha ii yardımcı olmanız için ne yapmam lazım. istiyorumki siteyi görün ve bana daha iyi yardımcı olun.
Teşekkür ederim şimdiden.
Evet site adresi vermek yasak..fakat özel mesajdan sitenizin linkini atarsanız daha iyi inceleme fırsatımız olur.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
parantez_murat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

parantez_murat

Grafiker / İstanbul

bravo

Alt 10-02-2009 #6
bence photoshop ta resimleri save for web olarak kaydet hem çözünürlük yüksek olacak hemde mb olarak boyutları küçülecektir ayrıca sen 120 mb bi siteyi nasıl yaptın ilk kezm site yapıyorsun
Bu mesajdan alıntı yap
sevimsli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 11-02-2009 #7
bence photoshop ta resimleri save for web olarak kaydet hem çözünürlük yüksek olacak hemde mb olarak boyutları küçülecektir ayrıca sen 120 mb bi siteyi nasıl yaptın ilk kezm site yapıyorsun
?? ilk kez mi yapıyorsun diyorsun arkadaşa da seninde önerin flasha göre değil flasha save as for web de desen de resimleri gömdüğünde resimler fazlaysa ki fazla olduğu çıkıyo ortaya arkadaşım msj larından flash şişecektir... en ii yolu dışardan resimleri çektirtmektir flasha hızlı olması açısından ....
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-02-2009 #8
?? ilk kez mi yapıyorsun diyorsun arkadaşa da seninde önerin flasha göre değil flasha save as for web de desen de resimleri gömdüğünde resimler fazlaysa ki fazla olduğu çıkıyo ortaya arkadaşım msj larından flash şişecektir... en ii yolu dışardan resimleri çektirtmektir flasha hızlı olması açısından ....
en sağlıklı yol budur zaten
fotoğrafların kalitesiyle kesinlikle oynamadan dışarıdan çağırmak en güzel çözümdür
Bu mesajdan alıntı yap
güneş gün isimli Üye şimdilik offline konumundadır

güneş gün

Eğitimci / Tokat

Alt 11-02-2009 #9
bu faydalı bilgiler benimde işime yaracak sağolun hepiniz
Bu mesajdan alıntı yap
mum_alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mum_alevi

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-02-2009 #10
Ayrıca yapmış olduğunuz sitelerde ve bannerlar da shape özelliğini kullanmamaya özen gösterin. Daha çok movie cliple çalışmayı deneyin. Shape ler işlemciye yüklenir ve makinayı kasar. Buda sayfa nın açılmasında 2 kat zaman alır...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
acilmasi, flashta, geç, sitenin, yapilan