Flexo baskı hakkında birkaç soru

Baskı Öncesi - Flexo baskı hakkında birkaç soru Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar, Doğal ürünümüz için şu an varolan plastik ambalajımızı cam kavanoza dönüştürmek istiyoruz. Ürünümüz ışıktan etkilendiği için kapak kısmına yani boğaza kadar flexo baskı olacak. Cam kavanozumuzu ...

mustad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mustad

Eğitimci / Adana

Alt 10-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,

Doğal ürünümüz için şu an varolan plastik ambalajımızı cam kavanoza dönüştürmek istiyoruz. Ürünümüz ışıktan etkilendiği için kapak kısmına yani boğaza kadar flexo baskı olacak. Cam kavanozumuzu belirledik. Bu konuda önerileriniz nelerdir? mesela bir firmayı aradım İstanbuldan transparan olsun mu diye sordular, normalde bu tür ürünlerde bozulmaya karşı bal rengi şişe kullanılıyor. Ama burada yapacağımız transparan uygulama aynı bal rengi şişedeki gibi ışığı kırma olayını yapabilir mi? Bu konu çok önemli, çünkü bu yolun geri dönüşü yok, uygulamaya geçildiğinde her şey için çok geç olabilir. Bu nedenle lütfen tavsiye edeceğiniz firma varsa söyleyin. Bu konudaki püf noktaları da belirtirseniz çok memnun olurum. Eğer varsa firma Adana bölgesine yakın olursa da sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle konunuzu taşıyalım, sonra çözümüne bakalım...

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Foruma yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yanlış bölüme açılan başlıklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Eğer bu davranışta art niyet fark edilirse üyenin site ile ilişkisi sonlandırılır. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması sorumlunun inisiyatifindedir.…….
(Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır. Lütfen bundan sonra konu açarken ilgili bölümde olmasına dikkat ediniz.)

Eğer kavanozun boğazına kadar her tarafını kaplayacak bir ambalaj düşünüyorsanız bu Body Sleeve (ambalaj giydirme) denen sistemle yapılmalı... Bunu da Adana yakınlarında yapan firma yok bildiğim kadarıyla... İstanbul'da birkaç firma var... Fakat Body Sleeve uygulaması zor bir ambalajdır.. Çünkü basılan malzeme Plastik bazlı PVC gibi birşey ve şekilli kavanozlara ve şişelere giydirilirken ısı ile yumuşatılarak ambalajın şeklini alması sağlanıyor... Bunun için de üretici firmaya bunu yapan makine alınması gerekmekte...

Aşağıda body sleeve uygulanmış ambalaj örnekleri var...
Bu mesajdan alıntı yap
ayt1999 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ayt1999(46)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-03-2009 #3
Merhabalar
Sleeve ambalaj yapan bir firmada grafiker olarak calisiyorum istedigin sey hakk›nda sunu söyleyebilirim sleeve seffaf bir malzemedir isigi kirmasi sözkonusu degil ancak üzerine baski yapildiginda icindeki ürünü isiga karsi korur bununla ilgili daha detayli bilgi icin bana ambalaj ve icine konacak ürünle ilgili biraz daha bilgi verebilirsen sana yardimci olmaya calisirim
Bu mesajdan alıntı yap
ANTEPLIM_27 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ANTEPLIM_27

Baskıcı / Gaziantep

Slm mrb lar ben coşkun bir kaç soru sorabilirmiyim

Alt 17-08-2009 #4
Ben yeni baskıcıyım yanni naskı opr yardımcısı bana biraz tüyo verebilirmisiniz acaba flexo baskı makinaları hakkında
Bu mesajdan alıntı yap
hilsarac isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hilsarac

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 28-07-2011 #5
merhaba, body sleeve baskı ön hazırlığında nelere dikkat etmek gerekir? baskı tekniği ve ön hazırlık konusunda bilgi verebilir misiniz?

teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
eytisim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eytisim

Grafiker / Mersin

Yardımcı olabilirim

Alt 09-05-2014 #6
body sleeve ve flexo baskı konusunda her konuda yardımcı olabilirim.
533 690 55 29
Mersin
Bu mesajdan alıntı yap