Flexo baskı öncesi tasarımda bana yardımcı olabilirmisiniz.

Baskı Öncesi - Flexo baskı öncesi tasarımda bana yardımcı olabilirmisiniz. Sponsorlu Bağlantılar Flexo fotograf baskıda bana nasıl hazırlamam gerektiği ile ilgili bilgi verebilecek varmıdır arkadaşlar.Elimde bi fotograf var.Klişeyi hazırlıyoruz fakat baskıda o görüntü çıkmıyor.Yardım ederseniz sevinirim..Formda bunun ile ilgili konu ...

dilekuludag isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dilekuludag

Grafiker / Bursa

Alt 20-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Flexo fotograf baskıda bana nasıl hazırlamam gerektiği ile ilgili bilgi verebilecek varmıdır arkadaşlar.Elimde bi fotograf var.Klişeyi hazırlıyoruz fakat baskıda o görüntü çıkmıyor.Yardım ederseniz sevinirim..Formda bunun ile ilgili konu var fakat bana yardımcı olacak bilgi yokFlexo baskı öncesi tasarımda bana yardımcı olabilirmisiniz. şimdiden teşekkür ediyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

musty35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musty35

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 01-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
resmi photoshop a atıp curvesten ayarlamalısın.
resimde kopuk nokta bırakma eğer bırakırsan dökülmelere yol acar.
birde resimden genel olarak değerleri düş flekso kilşeler şişme yapar. çamur gibi çıkar
Bu mesajdan alıntı yap
SZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SZ(34)

Grafiker / İzmir

Bu mesajdan alıntı yap
dilekuludag isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dilekuludag

Grafiker / Bursa

Alt 04-12-2008 #4
evet curverstan rengini baya açmıştım yinede renkler koyu gelmisti ozaman açmıstım bu konuyu teşekkür ederim yinede zaman ayırdığınız için
Bu mesajdan alıntı yap
Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-12-2008 #5
Fotoğrafinizi tamamen pantone renklere almayi deneyin.
Bu mesajdan alıntı yap
serkansoalp isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serkansoalp

Grafiker / İstanbul

Alt 04-12-2008 #6
Bu tamamen size bagli bir problem olmayabilir. Filmin (veya CTP nin) tram degeri,
klise kalitesi, basan makinanin kalitesi sonuca etki edebilir. Yok, daha once ayni
ayarlarla bu tarz isler basildi ve basilan islerde problem olmuyordu diyorsaniz,
musty35 in dedigi gibi resmin renk tonlarindaki flexoya uyumsuzluktan kaynaklaniyordur
muhtemelen.
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-12-2008 #7
bunun için en iyi yöntem, işin basılacağı makinenin karakteristiğini çözümlemek, nasıl mı?

O makinede daha önce basılmış sizin işe benzer bir çalışma bulun, işi dijital ortamda açıp, hangi değerin baskıda nasıl sonuç verdiği konusunda bir inceleme yapın, yeni yapacağınız işi o değerlere göre yorumlayabilirsiniz... Baskı makinelerinin Curve değerleri vardır, birçok klişeci çalıştığı firmanın makinesinin curve değerini test klişeleri ve ölçüm cihazları ile belirler, bundan sonra yapılacak tüm işleri bu curve değerlerine göre ayarlar, siz de kendinizce bir curve elde edeceksiniz... tabi bunun için Loop da kullanmanız gerekecek...

yani Photoshopta Curves ile rengi açmak biraz afaki bir uygulama olur, ne kadar açacaksınız?
Bu mesajdan alıntı yap
musty35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musty35

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 04-12-2008 #8
bunun için en iyi yöntem, işin basılacağı makinenin karakteristiğini çözümlemek, nasıl mı?

O makinede daha önce basılmış sizin işe benzer bir çalışma bulun, işi dijital ortamda açıp, hangi değerin baskıda nasıl sonuç verdiği konusunda bir inceleme yapın, yeni yapacağınız işi o değerlere göre yorumlayabilirsiniz... Baskı makinelerinin Curve değerleri vardır, birçok klişeci çalıştığı firmanın makinesinin curve değerini test klişeleri ve ölçüm cihazları ile belirler, bundan sonra yapılacak tüm işleri bu curve değerlerine göre ayarlar, siz de kendinizce bir curve elde edeceksiniz... tabi bunun için Loop da kullanmanız gerekecek...

yani Photoshopta Curves ile rengi açmak biraz afaki bir uygulama olur, ne kadar açacaksınız?
haklısınız son sistem fleksolarda makinaların parmak izi alınıyor. bizde o sistem oturmadığı için mecburen curvesten göz kararı yapıyoruz. sanırım arkadaslarında öle bi sistemi yok.
aslında kötü çıkmasının bir çok nedeni olabilir. klişenin yıkanmasından pozlarına kadar hersey etken olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-12-2008 #9
flexo ve lettetpress gibi baskı sistemlerinde klişe kullanılması sebebiyle, bir işin grafiğinden renk ayrımına, filmin ve klişenin markasından, pozlanma ve yıkanma sürelerine, malzeme, boya ve hatta tesa özelliğine kadar birçok konuda fikir sahibi olunması gerekmekte ve bütün bunları özellikle grafiker bilmek zorunda... Yani baskı sorunu bu saydıklarımın herhangi birinde ortaya çıkabilir...
Bu mesajdan alıntı yap
Esad Tomruk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Esad Tomruk

Grafiker / Yurtdışı

Alt 06-05-2010 #10
Dilek Hn. hazırlamak istediğiniz resmi bana gönderin,
size ayarlanmış olarak geri göndereyim.

Saygılar.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags