Folyo Kaldırma

Folyo kesim - Folyo Kaldırma ...

Folyo Kaldırma
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 12-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Selamlar,
Bundan 4 gün önce cam üzerine folyo yapıştırdım. Yapıştırma esnasında camsil kullandım ve folyonun camdan kaldırılması icap oldu. Kenardan tutup kolayca kalkmasını tahmin ediyordum, ama, yazı yağlıboya gibi cama yapışmıştı, sanki üzerine kurumuştu ve kolayca sökelemeyeceğini(kalkmayacağını) anladım ve vazgeçtim. Arkadaşlar, sizde de durum böyle midir? Kullandığım folyo markası ORACAL'dır. Bunun pratik bir yöntemi var mı? Yani yazıyı camdan sökmenin pratik bir yolu var mı? Bana göre ilginç olan : Evde cama, masaya yapıştırdığım folyo, üzerinde bayağı fazla zaman geçmesine rağmen, sökülmesi kolay oldu. Teşekkür eder, saygılarımı sunuyorum.

Arkadaşlar, soruya bir ayrıntı ekleme ihtiyacını duydum, ama gündüz saat dilimine geçiş olduğu için ekleme yapamadım, onun için, ikinci bir bölüm açmak zorunda kaldım. Ayrıntı Şu : Folyonun camdan kaldırdığım vakit, saat akşam 9 civarıydı. Yani gündüz sıcağıyla bir ilgisi var mı, yok mu onu bilmiyorum, ekleme ihtiyacını duydum sadece. Tekrar teşekkür ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

baranbeyy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baranbeyy(35)

Grafiker / Antalya

Alt 13-08-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Onu ısıyla yada folyo sökücü alkoller var bunlarla rahatlıkla sökebilirsin...
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 13-08-2008 #3
Baran bey çok çok teşekkür ediyorum, sağolun, Allah razı olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
uwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uwe(44)

Webmaster / Çanakkale

Alt 28-08-2008 #4
Seyit Kardeşim biliyorsun camsili sadece kabarcık kalmasın diye kullanıyoruz. Eğer içinde hiç su kalmaz ve güneste de kurursa biraz çıkarman zor olur. Ama saç kurutma makinası ile bunu çözüme kavusturman kolay olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 29-08-2008 #5
Benim farklı mesajlarımı cevapladığınız için teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum. Tamda ikinci bir başlık açmayı düşünüyordum. Soracağım soruyla ilgili kısmen cevap vermişsiniz yukarıda. Camsil'in sadece yazıyı düzgün ve ortalamak için kullanıldığını biliyordum. Kabarcıkları ortadan kaldırdığını bilmiyordum. Bazen Camsil kullanmadan yazıyı direkt yüzeye yapıştırdığım oluyor. Böyle oluncada yer yer irili ufaklı kabarcıklar oluşuyor. Şimdi bunu Camsil kullanmadan kabarcıkların önüne geçebilir miyiz? Şöyle bir şey de duydum : Kabarcıkların zaman içerisinde kendiliğinden düzeldiği, ortadan kalktığı yönünde bir bilgi duydum, bu doğru mudur? Tekrar teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
AlpaslanCelik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AlpaslanCelik

Grafiker / Bayburt

Alt 29-08-2008 #6
Benim farklı mesajlarımı cevapladığınız için teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum. Tamda ikinci bir başlık açmayı düşünüyordum. Soracağım soruyla ilgili kısmen cevap vermişsiniz yukarıda. Camsil'in sadece yazıyı düzgün ve ortalamak için kullanıldığını biliyordum. Kabarcıkları ortadan kaldırdığını bilmiyordum. Bazen Camsil kullanmadan yazıyı direkt yüzeye yapıştırdığım oluyor. Böyle oluncada yer yer irili ufaklı kabarcıklar oluşuyor. Şimdi bunu Camsil kullanmadan kabarcıkların önüne geçebilir miyiz? Şöyle bir şey de duydum : Kabarcıkların zaman içerisinde kendiliğinden düzeldiği, ortadan kalktığı yönünde bir bilgi duydum, bu doğru mudur? Tekrar teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Tamamen senin tekniğine bağlı bu durum yani kendi geliştirdiğin sistem sana en faydalısı.örnek veriyorum araç giydirme işlemi camsil kullanımladan sıfır hata isteyerek yapılan bir işlemdir.Bu baskıyı yüzeyden çıkarmak saç kurutma makinasının işi.Herneyse eğer camsil kullanmadan nasıl kabarcıklardan kurtulurum diyorssan yine ısıtma işlemine başvuracaksın.Nasılmı? Öncelikle baskıyı yüzeye uygula ustalığına bağlı olsagerek nekadar az kabarcık bırakırsan o kadar iyi.Sonra elinde saç kurutma makinesini yüzeye tutarak toplu iğneyle kabarcığa bir kere vur ve çok az hava almasını sağla kendiliğinden içe çöktüğünü ve pürüssüz olduğunu göreceksin tabi birazda parmaklarını kullanman gerekir...
Bu mesajdan alıntı yap
uwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uwe(44)

Webmaster / Çanakkale

Alt 29-08-2008 #7
AlpaslanCelik arkadasımız sana gerekli acıklamaları yapmıs. benim yinede eklemek istedigim birkac sey var. Cam sil her ne kadar bizler için kolaylastırıcı olarak gorunsede folyonun yapıskan özelligini ters yönde etkiliyor. Ben kabarcık konusunda toplu igne ile çözüme gidiyorum. Ama ışıklılarda aman dikkat iğneyi batırdıgın yer sonra ışıgı geçirebiliyor. zaten bu durumlar oluşmasın diye camsil kullanılıyor. Soranlarada özel yapıştırıcı diyorum. :-)
.
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 29-08-2008 #8
Cevap verme nezaketinde bulunduğunuz için, Sayın Alpaslan ÇELİK ve Sayın Uwe'ye teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
eleman1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eleman1

Fotoğrafçı / Balıkesir

Alt 17-10-2008 #9
arkadaşlar benimde bi sorum olacak camsil kullandığım zaman bazen folyo yapışmıyo bu durumda ne yapmam gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
protes_to isimli Üye şimdilik offline konumundadır

protes_to

Grafiker / İstanbul

Alt 29-12-2008 #10
arkadaşlar benimde bi sorum olacak camsil kullandığım zaman bazen folyo yapışmıyo bu durumda ne yapmam gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla
arkadasım camsıl kullandıgın hersey ılk etapta cok rahatlıklar cıkar, yapıstırdıgımız folyonun alttakı camsılı rakle ıle atmak yeterlı degıl, altındaki kalan ıslaklıgın nemının tamamen kuruması lazım, tamamen yapısması ıcın, ben yazıları camsılle kesınlıkle yapmıyorum, zemın olan ıslerde camsıl kullanıyorum cunku yazılarda transfer bandı kullandıgımız ıcın camsılle yapılan yazılarda transferı kuruduktan sonra cıkarmak gerekı hemen akabinde cıkarmak mumkun degıl. birde ustunde transfer oldugu için yazının altındakı nem in kuruması daha uzun surecektır. bilginiz olsun
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
folyo, kaldirma, kaldırma