folyo kesim nasıl yollanıyor makinaya? yardım

Folyo kesim - folyo kesim nasıl yollanıyor makinaya? yardım ...

ebru yavaş isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ebru yavaş

Grafiker / Muğla

Alt 25-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar ben küçük bi reklam ajansında çalışıyorum genellikle dijital baskıyla alakalı çok işim oluyor folyo kesim mesela örnek vereğim kızmızıyla yazı yazıyorum dışına beyaz kontur atıyorum cama yapışacağı için belli olsun diye makinaya göndermek için beyazın dışına tekrardan kızmızı çizgi atmak gerekiyormuş çalıştığım firma tek tek çiziceksin dedi bunu daha kolay bi yöntemi yokmu acaba varsa bana yazarsanız sevinirim her folyoda tek tek çiziyorum buda çok vaktimi alıyor yardım ederseniz sevinirim şimdiden herkese teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 25-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İki renk olayını folyo kesim yapamazsın anca kntur atıp üzerine eklemeler olur
Bu konuda mehmet bey size detaylı bilgiyi verecektir
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

çift kontur ver

Alt 25-05-2009 #3
arkadaşlar ben küçük bi reklam ajansında çalışıyorum genellikle dijital baskıyla alakalı çok işim oluyor folyo kesim mesela örnek vereğim kızmızıyla yazı yazıyorum dışına beyaz kontur atıyorum cama yapışacağı için belli olsun diye makinaya göndermek için beyazın dışına tekrardan kızmızı çizgi atmak gerekiyormuş çalıştığım firma tek tek çiziceksin dedi bunu daha kolay bi yöntemi yokmu acaba varsa bana yazarsanız sevinirim her folyoda tek tek çiziyorum buda çok vaktimi alıyor yardım ederseniz sevinirim şimdiden herkese teşekkür ederim
beyazın dışına neden kırmızı çizgi atıyorsun anlamadım 2 kontur olacaksa corel de kontur sayısını 2 yap yazıya kontur verdikten sonra konturu ctrl+k tıklayarak yazıdan ayırabilirsin dersenki kırmızı sadece kırmızı gözüksün içeriden ozaman ayırdığın konturu kırmızı ile çoğalt ve ikisini birden kestir beyazda ve içini temizle
Bu mesajdan alıntı yap

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 25-05-2009 #4
beyazın dışına neden kırmızı çizgi atıyorsun anlamadım 2 konutr olacaksa corel de kontur sayısını 2 yap yazıya kontur verdikten sonra konturu ctrl+k tıklayarak yazıdan ayırabilirsin dersenki kırmızı sadece kırmızı gözüksün içeriden ozaman ayırdığın konturu kırmızı ile çoğalt ve ikisini birden kestir beyazda ve içini temizle
Yani budur işte olay folyo kesim nasıl yollanıyor makinaya? yardım
Bu mesajdan alıntı yap

ebru yavaş

Grafiker / Muğla

Alt 25-05-2009 #5
anlatamadım ben folyo kesim nasıl yollanıyor makinaya? yardım kırmızının dışına beyaz atıyorsunuz ya sonra baskıya gönderdiğimizde tekrar kırmızı çizgi atılması gerekiyormuş makinanın o kırmızı çizgiden kesmesi için onu anlatmaya çalışmıştım ben kırmızının dışına beyaz kontur beyazın dışına en inc kırmızı atılması gerekiyormuş
Bu mesajdan alıntı yap

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

kullandığın makine

Alt 25-05-2009 #6
anlatamadım ben folyo kesim nasıl yollanıyor makinaya? yardım kırmızının dışına beyaz atıyorsunuz ya sonra baskıya gönderdiğimizde tekrar kırmızı çizgi atılması gerekiyormuş makinanın o kırmızı çizgiden kesmesi için onu anlatmaya çalışmıştım ben kırmızının dışına beyaz kontur beyazın dışına en inc kırmızı atılması gerekiyormuş
baskes makinesimi yoksa normal plottermı eğer baskes makine ise cutpath dediğimiz renkler var onlardan kullanacaksın yok normal plottersa illaki kırmızı çizgi gerekmez corel de konturu ayırdıktan sonra altta renklerin çıktığı bölüm var oraya gel outline seçeneğine renk ver birde plotterin marka modelini yazarsan daha ayrıntılı yardımcı olabiliriz baskes yaptırıyorsan corel x4 de custom spot colorda cutpath rengi var kenar çizgisini onunla yaparsın
Bu mesajdan alıntı yap

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 25-05-2009 #7
Resimle anlatmış işte 3 katman kesmek istiyorsan iç içe geçirmen gerekmıyormu onu evet
Baskes kullandığını sanmıyorum normal ploterdan bahsediyor olamlı
Bu mesajdan alıntı yap

ebru yavaş

Grafiker / Muğla

Alt 25-05-2009 #8
bas kes roland sp 540 bu makinayla basıyorlar
Bu mesajdan alıntı yap

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

cutpat rengi vereceksin

Alt 25-05-2009 #9
bas kes roland sp 540 bu makinayla basıyorlar
outline gel üstüne 2 kere tıkla renk paletini oradan aç custom spot colors a gel orda cutpath rengi göreceksin yazının konturunun dış çizgisini onunla ver böylece çizmeye uğraşmazsın
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 25-05-2009 #10
arkadaşlar gereken bilgileri vermiş benim daha diyecek birşeyim yok folyo kesim nasıl yollanıyor makinaya? yardım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları