Folyo renkleri hakkında (herkes okumalı)

Folyo kesim - Folyo renkleri hakkında (herkes okumalı) ...

Grafiker002 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafiker002

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 12-06-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

s.a.
şimdi arkadaşlar resimde gördüğünüz logo ve yazı renklerine dikkat edin bu yazılar folyo kesimi olacak

şimdi arkadaşlar bunu bir ajans yapmış ama yaparken bir şeyi atlamış oda en büyük şeyi folyo renklerini şimdi oracal 641-651 serisinde böyle bir renk yok yani turuncu var ama piyer yazılı olan rengi (hala çözemedim hangi renk) yok ne yakını var nede uzağı şimdi ben yazıları kesicez müşteri diyecek kardeşim benim rengim bu değil bende hemen cevap hazır git ajansına söyle folyo renklerine yazın renk kullansın o bilmiyormuydu folyo renkleri arasında böyle bir renk olmadığını

sayın ajans sahipleri ve çalışanları lütfen bu tür işlerde oracal serilerine bakarak biraz daha yakın renkleri kullanın illaki folyo rengi olmasın ama bu gibi hiç olmayan bir renk olmasın zira sizin başınız ağrır.
hadi kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

DeFacto isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DeFacto(45)

Grafiker / Bursa

Alt 12-06-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bayım bekli biraz geç olacak senin ve yapmış olduğun iş için ama ...
Bana kalırsa ben bu kadar uğraşmam, neden uğraşmam, o renk tabiki onemli o adam için ajansın yapmış olduğu hata olabilir ama adam farklılık yaratmış bence olağan bir şey. Size önerim o rengin pantonesini imageden alabilirsin sanırım, kaç metre kare ise dijital bas veya bastır ... Sonrada kestir,

Not: benim bu yorumum sınırlı işler içindir. eğer adamlar 50-100 adet istiyorsa.... Yorum yok...
Bu mesajdan alıntı yap
sekersiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sekersiz

Grafiker / İstanbul

Alt 25-06-2007 #3
evet bende defacto arkadasima katılıyorum dijital baskıda basmak mantıklı
sonuçta biz bi tasarım işi yapıyoruz kimse oturup ilerde buna folyo kestirirler diye düşünüpte ona göre renk uydurmaz kafasına göre takılır
sen akıl edip müşteriyi baştan uyarıcaksın yada tut adamın kolundan folyo beğendir:lol:
Bu mesajdan alıntı yap

Grafiker002

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 25-06-2007 #4
sekersiz arkadaşım müşteri ve firma basit bir esnaf kuruluşu değil karadeniz üretici firmadır bu 1. si
2. si ise müşterinin bu logosu araçlara ve cam yazıları olarak kullanılacaktır.
örnek olarak arçelik vestel pınar vs. bu gibi firmalar farkında isen folyo renklerine ne kadar yakın hatta bazıları birebir hal böyle olunca bu tip firmlarda bak bakalım tabela ve servis araçlarında herhangi bir sorun varmı yok

inş demek istediğimi anlamışsındır illa digitak baskı makinası var diye herşey baskı olacak değil biz finans sigorta axa oyak sigorta vs. firmalara iş yapıyoruz ve tabelaları ve yazıları hep folyodur.
Bu mesajdan alıntı yap

DeFacto(45)

Grafiker / Bursa

Alt 25-06-2007 #5
Bayım bekli biraz geç olacak senin ve yapmış olduğun iş için ama ...
Bana kalırsa ben bu kadar uğraşmam, neden uğraşmam, o renk tabiki onemli o adam için ajansın yapmış olduğu hata olabilir ama adam farklılık yaratmış bence olağan bir şey. Size önerim o rengin pantonesini imageden alabilirsin sanırım, kaç metre kare ise dijital bas veya bastır ... Sonrada kestir,

Not: benim bu yorumum sınırlı işler içindir. eğer adamlar 50-100 adet istiyorsa.... Yorum yok...
ya hocam valla sen beni yanlış anlamıssın ...
Şekersiz arkadaşımız bile konuya sonradan dahil olduğu halde benim dediğimi anlamış sen hala anlamamak istemekte diretiyor... Yok senin dediğin gibi birşey.
O zaman o firma bana gelse ben sonuç alamazsam gene bildiğim gibi yapacam.
o folyoru sen gibi folyonun ne olduğunu bilen markaları bilen pantonelerini bilen bir insan bulamıyorsaaa demekki oyle bi renk folyo yok.
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 25-06-2007 #6
sekersiz arkadaşım müşteri ve firma basit bir esnaf kuruluşu değil karadeniz üretici firmadır bu 1. si
2. si ise müşterinin bu logosu araçlara ve cam yazıları olarak kullanılacaktır.
örnek olarak arçelik vestel pınar vs. bu gibi firmalar farkında isen folyo renklerine ne kadar yakın hatta bazıları birebir hal böyle olunca bu tip firmlarda bak bakalım tabela ve servis araçlarında herhangi bir sorun varmı yok

inş demek istediğimi anlamışsındır illa digitak baskı makinası var diye herşey baskı olacak değil biz finans sigorta axa oyak sigorta vs. firmalara iş yapıyoruz ve tabelaları ve yazıları hep folyodur.
Grafik tasarım da sadece folyo renklerine bağımlı kaldığımda kendimi sınırlandırılmış hissederim.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

Grafiker002

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 25-06-2007 #7
ya arkadaşlar bendemi sorun var sizdemi hatta örnekte verdim bir kere kafanızdan şu digital baskı olayını silin
sildik mil sildik
şimdi gelelim folyo renklerine koscoca pınar süt farklı renkler kullanamazmıydı ama adamlar tabelada araçta dijital baskıda her tonu tutturamamanın bilinçi olduğu için folyo renklerine yakın kullanmışlar

ve birde şuna bakın
biz filli boyanında işlerini yapıyoruz ve hep folyo

renklere iyi bakın
Folyo renkleri hakkında (herkes okumalı) Folyo renkleri hakkında (herkes okumalı)

koskoca filli boya renklerle bu kadar iç içe olan bir firma daha cafcaflı renkler kullanamazlarmıydı ama dijital baskı dediğim gibi her firmanın baskı makinası farklı olduğundan farklı renkler çıkabilir sonuç bu gibi büyük firmalara bu renkler şart
ohh beeee inş anlatabilmişimdirFolyo renkleri hakkında (herkes okumalı)
Bu mesajdan alıntı yap

DeFacto(45)

Grafiker / Bursa

Alt 26-06-2007 #8
Folyo renkleri hakkında (herkes okumalı) sen bitanesin ziyankar ...

Valla beni sakınha yanlış anlama. Burada senin açtığın bu güzel topikğin yalan olmasına çalışmıyoruz. Sende konunda haklısın, ama ben kendime üzülüyorum valla. Sen açıkça anlatmıssın olayı ama ben anlatamadım kanımca.Neyse sağlık olsun bayım. Bir dediğimi anlaman dileğiyle ...

Haa gerçi yazmıştım ama allah tamamına erdirsin arkadaşım, Mutluluklar inşallah.
Bu mesajdan alıntı yap

Grafiker002

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 26-06-2007 #9
defacto abi ilk önce şu bayım lafından vazgeç burda herkes kardeş abi arkadaş sende benim için öylesinFolyo renkleri hakkında (herkes okumalı)
konuya gelince benim anlatmak istediğim koskoca bu firmalar yani arçelik filli boya pınar bunlar sıradan basit bir firma değil bunların neden renkleri folyo renklerine yakın bunu biraz düşünmek lazım değilmi bu gibi firmalar farklı renk kullanamazlarmıydı
Bu mesajdan alıntı yap

DeFacto(45)

Grafiker / Bursa

Alt 26-06-2007 #10
Folyo renkleri hakkında (herkes okumalı) Bayım lafını sana özel kullanıyorum ...
Valla kötü niyetli olarak demiyorum , sen her mesaja başladığında beyler diye başlıyordun, ablalarımız da sana sitem ediyorlardı Folyo renkleri hakkında (herkes okumalı)... işin şakası... Kardeşim dersem alınacağını düşündüm ziyankar Folyo renkleri hakkında (herkes okumalı). sanki böyle abilik taslıyormuşum gibi geleceğini düşünürsün diye bayım dedim seni seviyoruz kardeşşşiiimmmm. Folyo renkleri hakkında (herkes okumalı) ya ziyan o folyo konusunu seninle aramda kapatmak istiyorum zyaa Folyo renkleri hakkında (herkes okumalı) lütfen valla yanlış bir şey demekten senin yanlış anlıyacağını düşünmekten mesaj yazamıyorum kardeşşşiiimmm. Folyo renkleri hakkında (herkes okumalı)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
oracal folyo renkleri, oracal folya, folyo kesimi, renk folyo ajans