Folyo Sıkışması

Folyo kesim - Folyo Sıkışması Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar Selamlar, Ben bir plotter almayı düşünüyorum. Tabi, kendimce araştırma yapıyorum. Araştırırken insann kafasıda karışıyor kaygılarıda fazla oluyor. Demek istediğim, yazma esnasında folyonun sıkışması halinde cihazda ciddi bir ...

Folyo Sıkışması
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Folyo Sıkışması

Alt 24-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Selamlar,
Ben bir plotter almayı düşünüyorum. Tabi, kendimce araştırma yapıyorum. Araştırırken insann kafasıda karışıyor kaygılarıda fazla oluyor. Demek istediğim, yazma esnasında folyonun sıkışması halinde cihazda ciddi bir sorun çıkar mı?, kafa kırılır mı? ve bu tür arızalar garantiye girer mi? ve öyle bir şey söz konusu ise, bütün markalar için bu geçerli mi?. Teşekkür eder, saygılarımı sunuyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

hodjam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hodjam(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 24-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Dostum yaklaşık 12 yıldır bu işi yapıyorum ve bu sorun benim başıma defalarca kez geldi, makineye görünürde pek bişey olduğunu söyleyemem ama bıçak düşmanı bir hata. Makineye zarar vermesi durumunda bu durum garanti kapsamı dışındadır, çünkü kullanıcı hatasıdır. Sağlıcakla....
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 24-06-2008 #3
Cevabınız için teşekkür ediyorum. Bunu önlemenin çaresi var mı? yada ne yapılabilir bu tür durumlar olmaması için. Ne tür durumlarda bu sorun oluşuyor? ve her makina için bu geçerli mi?. Böyle bir olay olduğunda hemen bıçak mı değiştirmek lazım?. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
eso1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eso1(28)

Baskıcı / Konya

Alt 26-06-2008 #4
Cevabınız için teşekkür ediyorum. Bunu önlemenin çaresi var mı? yada ne yapılabilir bu tür durumlar olmaması için. Ne tür durumlarda bu sorun oluşuyor? ve her makina için bu geçerli mi?. Böyle bir olay olduğunda hemen bıçak mı değiştirmek lazım?. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
genelde folyo sıkışması kağıdın en başta makinaya sıfıra sıfır takılmasıyla olur. biraz pay bırakmalısın. eğer makina rahat çalışıyorsa yani arkası önü müsaitse hatasız iş alırsın.bu durumda hemen bıçak körelmez değiştirmene gerek yok
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 26-06-2008 #5
Değerli cevabınız için teşekkür ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
bülent35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bülent35(32)

Grafiker / İzmir

Alt 26-06-2008 #6
folyo sıkışmasında biraz bıçak zarar görebilir küçük parça folyoları sıkı sarıp sonra kesmeye çalışırsan bu sorunla karşılaşabilirsin folyo düzgün olup düzgün takarsan sorun olmaz başarılar
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 26-06-2008 #7
Bülent bey, bilgilendirdiğiniz için teşekkür ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

bülent35(32)

Grafiker / İzmir

Alt 26-06-2008 #8
rica ederim makinayı almadıysan Graphtec almanı tavsiye ederim ben kullanmıyorum ama ii makina özelliklerinden birisi baskes özelliği var
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 26-06-2008 #9
Bülent bey, şuan Graphtec üzerinde yoğunlaşmaktayım. Araştırmalarıma hala devam ediyorum. Bu konularda bilgilerinize ihtiyaç duyuyorum(bütün üye arkadaşlar). Bilgi sahibi olmadığım bir özellik : "BasKes" ne demektir? Bu özellik hakkında bilgi verirseniz memnun olurum. Teşekkür ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

bülent35(32)

Grafiker / İzmir

Alt 26-06-2008 #10
baskes özelliği dijital baskı yaptırdığında küçük etiket olabilir makinayı takıp tarattırıp kestirebilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
folyo, sıkışması