Folyo yapıştırma teknikleri

Folyo kesim - Folyo yapıştırma teknikleri ...

develiden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

develiden(56)

Hiç Biri / Kayseri

Alt 15-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam arkadaşlar.
folyo yapıştırma hakkında -(camlara- araba camlarına ) bilgilrinizi bizlerle paylaşırsanız memnun olur.teknik bilgilerinizi tecrübelerinizi bizlerle paylaşırsanız ,yeni başlayan arkadaşlarda faydalanır.Şimdiden herkese teşekkürler.:smile::smile:

Bu konuda dökümanları olan arkadaşlar varsa bizlerle paylaşabilir,Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

avcidesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

avcidesign

Grafiker / Yurtdışı

Alt 28-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Zaten burada arkadaşlar çoğu tecrübesini paylaşmış yeni başlıyorsanız iyi bir kaynak olabilir .
Bu mesajdan alıntı yap
Hulya AKSAKAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hulya AKSAKAL

Grafiker / Kocaeli

Alt 30-01-2010 #3
küçük yazılartı daha çok aktarıcı yani transfer bandı ile yapıştırmak en mantıklısı.büyük işleri kesim yaparken kesim ayarını düşürüp kesilir bölece bir bütün olarak çıkar makinadan yapıştırmak istediğiniz alana yapıştırıp öle soyulma işlemi yapıla bilir bu daha çok büyük işlerde kullanılır.çünkü aktarıcı ile büyük işler zor yapışır.şu an aklıma gelenler bunlar başka sorusu olan varsa cvplaya bilirim elimden geldiğince yardımcı olurum
Bu mesajdan alıntı yap
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 30-01-2010 #4
Bende bir teknik söyleyeyim(benim icadım değildir, muhakkak benden evvel uygulanmış bir teknik olduğu diye düşünüyorum), Teknik Şu : Yazımızı ayıklıyoruz > Folyonun arkasını maket bıçağıyla folyoyu kesmeyecek şekilde yazı boyunca kesiyoruz(folyonun altındaki kağıdı arkadan kesiyoruz,) > Kesilen kağıdı folyodan ayırıyoruz, kesilen kağıt folyadan ayrıldığında üsten 1 cm'lik folyo payı bırakılması gerekir > Bu işlemden sonra yazı parçasını alana yapıştırıyoruz > Harf aralıklarını makas veya maket bıçağıylı ayırıp harfleri tek tek veya grup halinde yapıştırıyoruz. Bazı durumlarda bu teknik bayağı işe yarıyor.
Bu mesajdan alıntı yap

develiden(56)

Hiç Biri / Kayseri

Alt 03-02-2010 #5
Bilgileriniz için teşekkür ederiz.
Bu mesajdan alıntı yap

develiden(56)

Hiç Biri / Kayseri

Alt 03-02-2010 #6
TRANSFER BANTLARI-HAKKINDA-TEKNİK BİLGİLER-(Arkadaşlar sizlerde birer ikişer bilgi yazarsanız ,ilerde çok faydalı olacak bilgileri burada toplayabiliriz.Bu vesile ile de yeni başlayan arkadaşlara da çok faydalı bilgiler vermiş olursunuz .Desteklerinizi bekliyoruz,saygılar.
1-Birinci bilgi olarak ,sitemizde bir arkadaş yazmıştı biryerde çok hoşuma gitti.Transafer bantlarını uzun ömürlü kullanmak için yıkanıp kurutulduğu zamam tekrar kullanma şansımız olduğunu duydum.ekonomisi dar olan akadaşlara duyrulur.

FOLYO YAPIŞTIRMA HAKKINDA BİR SOR.
Soğuk havalarda camlara folyo yapıştırma hakkında bilgilerinizi yazarsanız teşekkür ederiz.
Bu mesajdan alıntı yap
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 03-02-2010 #7
Soğuk havalardan folyo yapıştırma, yukarıda bahsettiğim tekniğini uygulayabilirsin. Uzun süreli transfer bandı kullanmayla ilgili sorunuza, işlevini yitirene kadar kullanmanızdır. Transfer Bandının Yıkanıp Kurutması, soruyu yanıtlayan arkadaşın latifesidir. Yeni aklıma geldi, soğuk havalarda folyo yapıştırma tekniklerinden biride, düşük basınçla folyo kesip camda uygulanmasıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

transfer bantları

Alt 03-02-2010 #8
yıkanabilir ve yıkanamaz düz transfe bantları şeffaf folyo şeklinde olanlar bulaşık deterjanı tarzı deterjanlar ile yıkanılabilir kurutulduktan sonra kullanılır ama pütürlü yüzeyi olan transfer bantları pek kullanılamazlar transfer bantları düz folyo şekli olanlar yıkanır ve bu bir latife değil gerçektir bilginize
Bu mesajdan alıntı yap

develiden(56)

Hiç Biri / Kayseri

Alt 03-02-2010 #9
bilgiler için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

develiden(56)

Hiç Biri / Kayseri

Alt 04-02-2010 #10
kesici plotter kullanmaya yeni başlayanlar arkadaşlara küçük bir tecrübemi paylaşmak istedim.
birden fazla kelime bulunan bir yazı yazacağımızı düşünelim.ÖRNEK OLARAK (ÖZLEM ETLİ PİDE SALONU) Bu cümleyi plotterde yazdıracağımız zaman bayağı uzun bir folyo harcamamız gerekiyor.Tabi bu arada tecrübesiz olduğumuz için kaydırmalar oluyor ve yazılan yazı bir işe benzemiyor.Bende bu işi tek tek kelimeleri yazdırarak çözdüm hata olduğu zaman folyodan fazla zarar etmiyorum.Tam açıklayacak olursak önce (ÖZLEM) Yazdırıyorum,sonra (DÜRÜM) Yazdırıyorum,sonra (PİDE) Yazdırıyorum ve en son olarak(SALONU)Yazdırıyorum.Durum böyle olunca ,hata anında ,az bir folyomuz zayi oluyor,kaydırma sorunuda azamiye iniyor,saygılarımla.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları