font creator

Fontlar - font creator ...

font creator
emococuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emococuk(25)

Grafiker / Diyarbakır

font creator

Alt 31-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar font creator diye bir program varmış türkçe olmayan karakterleri türkçeye çeviriyormuş. indirmeme ve kullanmama yardımcı olabilecek birileri cvar mı teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 31-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
google 'a yaz bir çok paylaşım var bu konuda......
Bu mesajdan alıntı yap

emococuk(25)

Grafiker / Diyarbakır

Alt 31-05-2011 #3
tm. tşk. ederm
Bu mesajdan alıntı yap
shiroi_ch isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shiroi_ch

Grafiker / İzmir

Alt 02-06-2011 #4
Ben yıllardır kullanıyorum. Çok memnunum. Varsa elindeki fontu türkçeye çevirmek isteyen benimle irtibata geçsin yardımcı olmaya çalışırım.
Bu mesajdan alıntı yap

emococuk(25)

Grafiker / Diyarbakır

Alt 03-06-2011 #5
Ben yıllardır kullanıyorum. Çok memnunum. Varsa elindeki fontu türkçeye çevirmek isteyen benimle irtibata geçsin yardımcı olmaya çalışırım.
abi msn'mi ekler misin yada sen ver ben ekliyim : *******
Bu mesajdan alıntı yap
sinemm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinemm(39)

Grafiker / Ankara

Alt 06-07-2011 #6
merhabalar yardım teklifiniz hala geçerli ise yardıma ihtiyacım var font creator(
özelden mj atamadım...
bir fonta özel bir karakter eklemem lazım ekliyorum fakat fontun karakterlerinde göremiyorum... bu işlemi yeni bir alan açıp karakter oluşturarak ve var olan ama kullanılmayan font üzerinde de deneyerek yaptım ama programın kendi içinde görünmesi dışında başka programlarda (indesing, word) font görünmüyor... yardımcı olabilirseniz sevinirim... teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
mesajali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mesajali

Grafiker / Kayseri

Alt 06-07-2011 #7
merhabalar yardım teklifiniz hala geçerli ise yardıma ihtiyacım var font creator(
özelden mj atamadım...
bir fonta özel bir karakter eklemem lazım ekliyorum fakat fontun karakterlerinde göremiyorum... bu işlemi yeni bir alan açıp karakter oluşturarak ve var olan ama kullanılmayan font üzerinde de deneyerek yaptım ama programın kendi içinde görünmesi dışında başka programlarda (indesing, word) font görünmüyor... yardımcı olabilirseniz sevinirim... teşekkürler...
eğer font creator kullanıyorsanız :
türkçe karakter yapmakistediğin harfin üzerine sağ tıklayıp properties ten
latin A yazan kısmı seçin sonra altadoğru inerek Gbreve yi seçin Kodu 15 E dir
hemen altında gbreve (Ğ) ve (ğ) yi seçip ok deyin sonra aynı pencereden İ ve Ş ,ş harflerini seçip ok deyin kaydedin
İ: idot Ş : Scedilla ş : scedilla dır kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
fora18 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fora18

Grafiker / İstanbul

Alt 06-07-2011 #8
hımm gayet güzel bir bilgi
Bu mesajdan alıntı yap
shiroi_ch isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shiroi_ch

Grafiker / İzmir

Alt 07-07-2011 #9
özelden mj atamadım...
merhabalar. tabi ki geçerli. ancak sorun nedir tam olarak anlayamadım. özel karakter derken hangi karakter acaba? karakteri yarattıktan sonra bilgisayarın onu algılayabilmesi için atama yapılıyor. mesela fontta ğ yok diyelim. g harfini kopyalayıp yeni bir karakter yaratıyoruz. sonra üstüne işaretini koyuyoruz buradan sonrası programlama gibi düşünebilirsiniz.
ezbere söylüyorum şu an g with breve gibi bir seçenekle bilgisayarın yarattığımız yeni karakteri tanımasını sağlıyoruz. sizin sıkıntınız bu adımda olduğunu tahmin ediyorum. hangi karakteri yaratmaya çalıştığınızı söylerseniz yardımcı olmaya çalışabilirim font creator
Bu mesajdan alıntı yap
sinemm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinemm(39)

Grafiker / Ankara

Alt 07-07-2011 #10
merhabalar. tabi ki geçerli. ancak sorun nedir tam olarak anlayamadım. özel karakter derken hangi karakter acaba? karakteri yarattıktan sonra bilgisayarın onu algılayabilmesi için atama yapılıyor. mesela fontta ğ yok diyelim. g harfini kopyalayıp yeni bir karakter yaratıyoruz. sonra üstüne işaretini koyuyoruz buradan sonrası programlama gibi düşünebilirsiniz.
ezbere söylüyorum şu an g with breve gibi bir seçenekle bilgisayarın yarattığımız yeni karakteri tanımasını sağlıyoruz. sizin sıkıntınız bu adımda olduğunu tahmin ediyorum. hangi karakteri yaratmaya çalıştığınızı söylerseniz yardımcı olmaya çalışabilirim font creator
eklemek istediğim karakter bu umarım yüklemede sorun olmaz :sadsmile:
[IMG]C:\Users\Yurtici1\Desktop\GG.jpg[/IMG]
resmin çıkmama ihtimaline karşı; "yumuşak g harfi ama üzerinde nokta var"
bunun gibi bir çok karakter var eklenmesi gereken:worried: ve 3000 sayfalık bir kitapta düşünün artık benim durumumu...

"with breve" dediğiniz seçenek programın içinde mi? menülerde bulamadım alt menülerde ise nereden çıkıyor var ise ayarları ile birlikte tarif edebilir misiniz?

daha önce kullanılmayan başka bir karakterin yerine yerleştirdim ama bul değiştir yaptığımda karakterin orjinaliyle değişiyor... ama kopyala yapıştır yaptığımda sorun yok ama yüzlerce olunca sorun oluyor... sonrasında "Add" seçeneğini kullanarak yerleştirdim ama bu defada sadece programın içinde görünüyor ama diğer programlarda görünmüyor karakter
sanırım sizin atama dediğiniz kısım gerekli buraya... bilemedim ....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları