Font İsimleri Hakkkında

Fontlar - Font İsimleri Hakkkında ...

Font İsimleri Hakkkında
braveman_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

braveman_

Bilg. Teknikeri / İzmir

Dosya23

Font İsimleri Hakkkında

Alt 18-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar
Ben Fontlab Studio programı ile Yazı fontlarını kendimce düzenledim.Mesela
-El Yazısı-1
-El Yazısı-2
-Teknolojik-1
-Teknolojik-2
-Cartoon 1
-Cartoon 2
vs.. gibi.Orjinal isimleri yerine böyle yaptım . Çok uğraştırdı beni.
Bende sizlere sormak istedim . Sizce Orjinal İsimleriylemi kullanayım yoksa hepsini
teker teker düzenleyiptemi kullanayım ? Siz Tasarımcılar nasıl kullanırsınız ? Cevaplarınızı bekliyorum .Saygılar..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

helvetica neue isimli Üye şimdilik offline konumundadır

helvetica neue

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İstanbul

Alt 18-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ben senin yerinde olsaydım, isimleri ile oynamazdım.
Bu mesajdan alıntı yap
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 18-06-2009 #3
Çoğu grafiker yaptığı işin üretiminin ve çıktısının kontrolünden de sorumludur.
Kendi bilgisayarında örnek veriyorum. " TR Times New Roman" kullandın kendi bilgisayarında ama Sen bunun ismini değiştirdin "Yazı1" diye. (Quark, İndesign gibi) farklı programlarda Collect yada Package (yani paketleme) yaptın ve de fontları göndermedin..
Gönderdiğin matbaa'da bu "TR Times New Roman" fontu vardır ama sen ismini değiştirdiğin için font missing görünecek..
Bu sadece bi örnek bir çok sorun çıkarabilir..

Yani bence değiştirmemelisin..

Yada yaptığın işin matbaanın istediği şekilde vermen gerek.. Direk kalıba alabilecekleri crosslu ve milimetrik ölçülerinde yapmalısın..
İsmini değiştirdiğinde o fontu bilgisayarlarına yüklemedikçe sorun çıkaracaktır..

Ayrıca her font yazıcı fontu değildir.. Mesela Arial..

Baskı aşamasını göz önüne alarak bunları söyledim..
Bu mesajdan alıntı yap

braveman_

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 18-06-2009 #4
Peki Profesyönel Tasarımcılar-Şirketler'de isimlerini değiştirmeden mi kullanıyorlar?Bunu çok merak ediyorum . En azından sizler Font isimlerini değiştirmeden mi kullanıyorsunuz ?
Saygılar..
Bu mesajdan alıntı yap
XPPRO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

XPPRO

Grafiker / İstanbul

Alt 18-06-2009 #5
tabii ki değiştirmeden kullanıyoruz.. isimlerini değiştirmenin mantığı da yok zaten. gel, geç bu sevdadan.. fontlarla ilgili bir iş mi yapmak istiyorsun ille de?.. söyleyeyim o halde a4 kağıdında rahatça seçilebilecek boyutta alfabetik sıra ile (orjinal isimlerini ellemeden) yada serifli serifsiz eskitme kategorileri altında ayrı ayrı alfabetik sıralayabılırsın. 2-3 ay idare eder bu iş seniFont İsimleri Hakkkında

Allah yardımcın olsun
Bu mesajdan alıntı yap

braveman_

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 18-06-2009 #6
Çok Teşekkür Ederim beni bu konuda bilgilendirdiğiniz için . Gerçekten kafayı yemek üzereydim.İyi ki varsınız . Saygılar .. Tekrar Teşekkürler Font İsimleri Hakkkında
Bu mesajdan alıntı yap
XPPRO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

XPPRO

Grafiker / İstanbul

Alt 18-06-2009 #7
. Font İsimleri Hakkkında
Bu mesajdan alıntı yap