Font Kullanımı Bu Kadar Zormu ?

Corel Draw - Font Kullanımı Bu Kadar Zormu ? ...

Alt 22-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Windows da Font klasörünün içinde farklı klasörler açamıyoruz buda ele geçen tüm fontları aynı klasöre atacağımız anlama geliyor ama bir programda yazıya font vermek isteyince sonuna bir türlü varamadığım bir font listesi çıkıyor. Sizler nasıl baş ediyorsunuz her font tanıyamazsınız nede olsa. Bir püf noktasımı var ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ufuk Cebeci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ufuk Cebeci

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 22-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
zamanla tanıycaksın merak etmeFont Kullanımı Bu Kadar Zormu ? bende tam olarak hepsini bildiigimi soyleyemem ama aşağı yukarı tarz olarak bilmen yeterli.. zaten font ararken en buyuk püf noktası ne istediğini bilmek eger biliyrsan ne istediğini binlerce fontun arasından gözün kolayca bulacaktır onuFont Kullanımı Bu Kadar Zormu ?
Bu mesajdan alıntı yap
Freelens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Freelens

Grafiker / Yurtdışı

Alt 22-07-2008 #3
Neden bir font programi yuklemeyi dusunmuyorsunuz.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 22-07-2008 #4
Mesela ? Benim hiç bir bilgim olmadığı için bir fikri yada bilgisi olan varsa belki paylaşır demişdim. Font Programının Tam olarak ne iş yaptığını bilmiyorum ne işe yaradığı hakkındada bir bilgim yok.
Bu mesajdan alıntı yap
user82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user82

Grafiker / Kocaeli

Alt 22-07-2008 #5
bu konuda sana yardımcı olacak yontemlerden biri Find, try, buy and download fonts online : MyFonts sitesi bu sitede what the font yazan kısma bulmak istediğin fontun oldugu yazıyı tarayıp upload ediyorsun veya corelle beraber gelen bitstream font navigatoru kullanabilirsin burada sample kısmına yazıyı yazıp tek tek butun fontları dolasman gerekecektir yani işin zor Font Kullanımı Bu Kadar Zormu ?
Bu mesajdan alıntı yap
kamikaze35x isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kamikaze35x

Grafiker / İzmir

Alt 22-07-2008 #6
corelin içinde font navigator diye bir font programı var sanırım senin sorununu çözer istediğin fontu görür istediğin fontu yüklersin soruyu doğru anlamışsam font navigator işini görecektir
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
font, kadar, kullanımı, zormu