Font Panelinde Sorun?

Illustrator - Font Panelinde Sorun? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar yazımı yazıyorum ve uygun fontu seçebilmek için font paneline her zaman yaptığım gibii bir kere klikliyorum ve yön tuşlarımla tek tek geziyorum...Ama nedense biraz ilerledikten sonra en ...

Font Panelinde Sorun?
SZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SZ(34)

Grafiker / İzmir

Font Panelinde Sorun?

Alt 14-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar yazımı yazıyorum ve uygun fontu seçebilmek için font paneline her zaman yaptığım gibii bir kere klikliyorum ve yön tuşlarımla tek tek geziyorum...Ama nedense biraz ilerledikten sonra en sona gidiyor ve orada birkaç font arasında değişiklik yapılabiliyor yani ortalama 1000 kadar font var ama bunlardan sadece 30-35 kadarıyla değiştirebiliyorum...Sorun nedir acaba aç kapa filan yapıyorum programı düzelmiyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 14-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu sorunu ben de yaşıyorum ve font seçmek bir eziyete dönüşüyor. Sorunun çözümü varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap

SZ(34)

Grafiker / İzmir

Alt 30-03-2010 #3
Arkadaşlar yokmu bu sorunu daha önce yaşıyon illustrator çekilmez bir hal aldı 3 5 font arasında gezinmekten çıldırcam...
Bu mesajdan alıntı yap
emredb isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emredb

Hiç Biri / İstanbul

Alt 31-03-2010 #4
3 ettik arkadaşlar, bende de aynı sıkıntı var.
Bu mesajdan alıntı yap
ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Alt 31-03-2010 #5
Çok sayıda font'un açık olmasından kaynaklanıyor... açık olan fontların arasında mutlaka bozuk fontlar vardır... programda, font listesine geldiğinizde fontu tek tek seçerken, bozuk fonta denk geldiğinde program otomatik olarak ya en başa yada en sona atıyor... çok sayıda fontun açık olması demek, bilgisayarın gücünü dolayısıyla programlarında gücünü zayıflatıyor... mümkün olduğunca ihtiyacınız olan fontları ve sağlam olan fontları açık tutarak, çalışın...
Bu mesajdan alıntı yap

SZ(34)

Grafiker / İzmir

Alt 31-03-2010 #6
Çok sayıda font'un açık olmasından kaynaklanıyor... açık olan fontların arasında mutlaka bozuk fontlar vardır... programda, font listesine geldiğinizde fontu tek tek seçerken, bozuk fonta denk geldiğinde program otomatik olarak ya en başa yada en sona atıyor... çok sayıda fontun açık olması demek, bilgisayarın gücünü dolayısıyla programlarında gücünü zayıflatıyor... mümkün olduğunca ihtiyacınız olan fontları ve sağlam olan fontları açık tutarak, çalışın...
Şimdi font temizliğine başlıyorum inş. olur teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap

SZ(34)

Grafiker / İzmir

Alt 31-03-2010 #7
Sorun arızalı fontları kaldırarak düzeldi... Fontları silerken 1 tane fontum Marllet fontu panelde gözüküyor ama font klasörü içerisinde yok tek tek baktım yok. Sizce ??
Bu mesajdan alıntı yap