font sorunu

InDesign - font sorunu Sponsorlu Bağlantılar Değerli arkadaşlar ekte göstermeye çalıştığım gibi Indesign programında bazı fontlarda f ve i harfleri yanyana gelince fi birleştiriyor... Bu fontları başka programlarda böyle bir sorun olmuyor... (Corel, Freehand, ...

font sorunu
gavan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gavan

Grafiker / Ankara

font sorunu

Alt 03-10-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Değerli arkadaşlar ekte göstermeye çalıştığım gibi Indesign programında bazı fontlarda f ve i harfleri yanyana gelince fi birleştiriyor... Bu fontları başka programlarda böyle bir sorun olmuyor... (Corel, Freehand, Word gibi) Bu büyük bir ihtimalle programdan kaynaklanıyor olmalı ama çözemedim. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 03-10-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Değerli arkadaşlar ekte göstermeye çalıştığım gibi Indesign programında bazı fontlarda f ve i harfleri yanyana gelince fi birleştiriyor... Bu fontları başka programlarda böyle bir sorun olmuyor... (Corel, Freehand, Word gibi) Bu büyük bir ihtimalle programdan kaynaklanıyor olmalı ama çözemedim. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim...
Metin seçili iken;
Window menüsünden Type & table>Character'i seçin
Çıkan kutunun sağ üst köşesindeki üçgene tıklayıp çıkan menüde ligatures çeltiğini kaldırın.

Yeni bir çalışmaya başlarken sayfa boşken bu çeltiği kaldırsanız sonradan yazacağınız yazılarda f ile i birleşmez.
Bu mesajdan alıntı yap
middy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

middy

Grafiker / İzmir

Alt 16-03-2012 #3
çook teşekkürler ya aylardır f ve i'nin aralarına boşluk verip -200 yapıyordum font sorunu)
Bu mesajdan alıntı yap