font sorunu

Fontlar - font sorunu Sponsorlu Bağlantılar Değerli arkadaşlar ekte göstermeye çalıştığım gibi Indesign programında bazı fontlarda f ve i harfleri yanyana gelince fi birleştiriyor... Bu fontları başka programlarda böyle bir sorun olmuyor... (Corel, Freehand, ...

font sorunu
gavan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gavan

Grafiker / Ankara

font sorunu

Alt 03-10-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Değerli arkadaşlar ekte göstermeye çalıştığım gibi Indesign programında bazı fontlarda f ve i harfleri yanyana gelince fi birleştiriyor... Bu fontları başka programlarda böyle bir sorun olmuyor... (Corel, Freehand, Word gibi) Bu büyük bir ihtimalle programdan kaynaklanıyor olmalı ama çözemedim. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mesajali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mesajali

Grafiker / Kayseri

Alt 03-10-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Değerli arkadaşlar ekte göstermeye çalıştığım gibi Indesign programında bazı fontlarda f ve i harfleri yanyana gelince fi birleştiriyor... Bu fontları başka programlarda böyle bir sorun olmuyor... (Corel, Freehand, Word gibi) Bu büyük bir ihtimalle programdan kaynaklanıyor olmalı ama çözemedim. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim...
eğer corel kullanıyorsan yukarı menüden tools +customization+text i seç oradan quick correct i seç sonra orada kutudaki işaretli olanların hepsini boşalt
okay de işlem tamam diğer proğramları bilemem ..iyi çalışmalar
buradan bakabilirsiniz
http://depositfiles.com/files/szqv5lgfj
Bu mesajdan alıntı yap
rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 03-10-2011 #3
Cevap burada
font sorunu
Bu mesajdan alıntı yap