font türkçeleştirme

Fontlar - font türkçeleştirme ...

font türkçeleştirme
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

font türkçeleştirme

Alt 19-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

fontları türkçeleştirmekten anlayan arkadaşlar sabit bir konu şeklinde anlatım yapabilirlermi acaba ben bir adet türkçeleştirdim ama sonra gene aynı fontu tekrar yapayım dedim bozuldu bu konudan anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim yada toptan seviniriz değilmi?:smile: alttaki resimdede göreceksiniz düzeltilmiş hali ve eski hali:
font türkçeleştirme
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 19-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Foruma resim yüklemek konusunu okusanız sanırım iyi olacak.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 19-01-2009 #3
Biraz araştırma yaptım.

İnternette araştırma yaparsanız, Font sorunları hakkında bilgiler var.
Üreticisi tarafından ücretsiz dağıtılan fontlardan unicode ayarları yapıldıktan sonra Türkçeleştirilip paylaşılan fontlar mevcut.

Birde "fontlab" programını deneyebilirsiniz.

Belki işinize yarar...Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
mac_ist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mac_ist(43)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2009 #4
Nette Ahmet Karakurt'un bu konuyla ilgili geniş bir açıklaması olan site var. Biraz araştırırsanız faydalı bir kaç PDF dökümana da ulaşabilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 20-01-2009 #5
problemi çözdüm galiba ben generate all font yapıyordum şimdi sadece generate font yapıp fontu kaydettim az biraz düzelltim
font türkçeleştirme
Bu mesajdan alıntı yap
senem sevtap isimli Üye şimdilik offline konumundadır

senem sevtap

Grafiker / Ankara

Alt 20-01-2009 #6
fontları türkçeleştirmekten anlayan arkadaşlar sabit bir konu şeklinde anlatım yapabilirlermi acaba ben bir adet türkçeleştirdim ama sonra gene aynı fontu tekrar yapayım dedim bozuldu bu konudan anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim yada toptan seviniriz değilmi?:smile: alttaki resimdede göreceksiniz düzeltilmiş hali ve eski hali:
font türkçeleştirme
Fontu nasıl türkçeleştirdiğinizi anlatır mısınız?
Bu mesajdan alıntı yap
theseyit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

theseyit(49)

Grafiker / Mardin

Alt 20-01-2009 #7
Ben türkçeleştirmeden yana değilim
Çünkü yaptğım bazı desen fontlar bozuldu o yüzden olduğu gibi bırakıyorum.Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 20-01-2009 #8
Ben türkçeleştirmeden yana değilim
Çünkü yaptğım bazı desen fontlar bozuldu o yüzden olduğu gibi bırakıyorum.Saygılarımla
bende de baştan bozuldu ama uğraşınca olayı çözdüm ufak tefek aksaklıklar dışında bir problem yok onlarda o kadar önemli değil her yazıya nokta eklemek imkanımız yok onun için türkçe olmayan fontları türkçeleştirip yayınlayacağım burada
Bu mesajdan alıntı yap
ETUDIANT isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ETUDIANT

Grafiker / İstanbul

Alt 22-01-2009 #9
Mac'te eskiden Fontographer diye bir program vardı ve orada çok rahat bir şekilde düzeltmeyi yapar truetyp kaydınızı yapardınız. Şimdi programlar lisanslı

Fontlab font software — create fonts with our font editor and font converter

bu siteden bütün ihtiyacınızı karşılayacağınız düşünüyorum.

Eğer uygun programları edinirseniz üzerine tıklayıp (g > ğ c>ç s>ş İÜÇÖŞĞ) ve gerekli noktalamaları üzerine çiziyorsunuz yeni kayıt yapıp Mac kullananlar için suitcase, yada extensis X programları üzerinden yükleyip programlarınızda kullanibiliyorsunuz.

Pc içinse Denetim masasından Yazı Tipi yükle bölümüne yükleyerek yolunuza devam ediyorsunuz...
Bu mesajdan alıntı yap

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 22-01-2009 #10
fontlab da üzerine çizmeye pek gerek olmuyor yeterki font biraz türkçe bilsin aşağıda fontlab kullanım kılavuzu linkini veriyorum türkçedir ilgilenen arkadaşlar burdan indirebilir tabi fontlab programın temin etmeniz gerekir pc ve mac linkleri aşağıdadır:

pc için: RapidShare: Easy Filehosting
mac için: RapidShare: Easy Filehosting
font türkçeleştirme
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
font, turkcelestirme