Fontlar Bilgisayarımı Kasıyor

Fontlar - Fontlar Bilgisayarımı Kasıyor ...

eternalist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eternalist(29)

Grafiker / İzmir

Alt 15-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar bugüne kadar fontların hepsini C sürücüsüne Windows>Fonts Klasörüne yüklemiştim, ancak şu anda bu fontların fazlalığından photoshop programı açılmıyor. Bu fontları D sürücüsü üzerinden kullanmanın bir yolu var mı? Yada C ye yüklenmeden kullanmanın basit bir yolu var mı? Yardımlar için şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(45)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

corel x4 de

Alt 15-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar bugüne kadar fontların hepsini C sürücüsüne Windows>Fonts Klasörüne yüklemiştim, ancak şu anda bu fontların fazlalığından photoshop programı açılmıyor. Bu fontları D sürücüsü üzerinden kullanmanın bir yolu var mı? Yada C ye yüklenmeden kullanmanın basit bir yolu var mı? Yardımlar için şimdiden teşekkürler.
font navigator üzerinden d deki fontları kullanabiliyorsun ama photoshopta öyle birşey varmı bilmiyorum 800'den fazla font yükleme işlemci ve ram'ine göre evdeki bilgisayarımda 2000 font var ama onda 8 gb ram var işyerinde ise sayıyı 900 fontta bırakıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 15-05-2009 #3
Suitcase gibi programlar var..
Bunlar sorununa çare olabilir..
İstediğin fontları aktif edip istemediklerini deaktive edebiliyorsun
Bu mesajdan alıntı yap
eternalist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eternalist(29)

Grafiker / İzmir

Alt 19-05-2009 #4
İlginize teşekkür ederim arkadaşlar, tavsiyelerinizi deneyeceğim.
Bu mesajdan alıntı yap
mustmaster isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mustmaster

Hiç Biri / Çanakkale

Alt 20-05-2009 #5
font navigator üzerinden d deki fontları kullanabiliyorsun ama photoshopta öyle birşey varmı bilmiyorum 800'den fazla font yükleme işlemci ve ram'ine göre evdeki bilgisayarımda 2000 font var ama onda 8 gb ram var işyerinde ise sayıyı 900 fontta bırakıyorum
benim işyerimdeki pc de 1 gb ram var core duo ve 3000 e yakın font yüklü photoshop ve corel kasmıyor ??
Bu mesajdan alıntı yap
helvetica neue isimli Üye şimdilik offline konumundadır

helvetica neue

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İstanbul

Alt 26-05-2009 #6
Sistem klasöründeki yüklü fontlar sistem açılışından önce sayılıp kontrol edilir, bu yavaşlamaya sebep olur, bunun önüne geçmek için photoshop ile kullandığınız fontları C:\Program Files\Common Files\Adobe\Fonts (yok ise oluşturun) içine atarsanız sisteminizde rahatlar photoshop ta.
Bu mesajdan alıntı yap
mesajali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mesajali

Grafiker / Kayseri

Alt 30-06-2009 #7
değerli meslektaşım C ye fazlafont yüklemek elbette sakıncalıdır çünkü her bir font sanki sistem dosyası gibidir sadece sık kullanılan fontlar haricinde font yüklemek iyi olmaz
eğer bir font lazımsa fontnavigatörden bakın sonra sürükleyerek karşıya atın font navigatörü kapatmadan yazıyı convertleyip tekrar soltarafa geri sürkleyin böylelikle hem fontlar sabit kalır hemde rahat çalışırsınız iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
çetin_bey isimli Üye şimdilik offline konumundadır

çetin_bey

Grafiker / Konya

Alt 26-06-2012 #8
muhammet ayan ben o programı bulamadım kardeş yaa yardımcı olabilcegin durum varmı
Bu mesajdan alıntı yap