fontların yeri ??

Macintosh - fontların yeri ?? ...

fontların yeri ??
dhb isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dhb

Hiç Biri / Yurtdışı

fontların yeri ??

Alt 23-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

font karmaşası.

sistem açılışı suitcase'in asgari 5 dakikada kendine gelmesi yüzünden kasıyor. garibim i-mac'im i bu ızdıraptan kurtarmak istiyorum. ve qapple yardımı aradığımda imac/library/fonts dizininde fontları arşivlememizi söylediler. dediklerini yaptım ama bu sefer suitcase fontları tanımadı. Arayıp taradığımda
sistemin içinde farklı farklı yerlerde fonts klasörleri mevcut.
sonuç olarak;
fontları düzenli olarak tutacağım ve sistemin en rahat kullanabileceğim fonts dizini hangisi olmalı??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
font karmaşası.

sistem açılışı suitcase'in asgari 5 dakikada kendine gelmesi yüzünden kasıyor. garibim i-mac'im i bu ızdıraptan kurtarmak istiyorum. ve qapple yardımı aradığımda imac/library/fonts dizininde fontları arşivlememizi söylediler. dediklerini yaptım ama bu sefer suitcase fontları tanımadı. Arayıp taradığımda
sistemin içinde farklı farklı yerlerde fonts klasörleri mevcut.
sonuç olarak;
fontları düzenli olarak tutacağım ve sistemin en rahat kullanabileceğim fonts dizini hangisi olmalı??
Library > fonts klasöründeki fontlar sadece sistem fontları olmalı, o klasöre başka font yüklememelisiniz... O klasör ne kadar az font içeriyorsa sistem o kadar hızlı açılır... Suitcase programına ekleyeceğiniz fontları bir klasörde toplayıp, mümkünse sadece kullanmak istediğiniz fontları yükleyin, öncesinde Suitcase preferences ayarlarından aşağıda gördüğünüz ayarları yapın, fontları ekledikten sonra, yine sadece temel fontlar (sık kullandığınız helvetica, arial gibi fontlar) açık olsun... Yine aynı şekilde suitcase e eklediğiniz font sayısı ne kadar azsa program o kadar hızlı açılır...

fontların yeri ??
Bu mesajdan alıntı yap