fontu korumak

InDesign - fontu korumak Sponsorlu Bağlantılar .. word'den kopyaladığım bir metni indesign'da yeni bir döküman açıp yapıştırddığımda aynen word'deki fontu ile yapışıyor. fakat ben bu metni daha önceden elimde olan bir indesign dökümanına yapıştırmak ...

fontu korumak
hmalkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hmalkan

Öğrenci (Diğer) / Ankara

fontu korumak

Alt 31-01-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

..

word'den kopyaladığım bir metni indesign'da yeni bir döküman açıp yapıştırddığımda aynen word'deki fontu ile yapışıyor. fakat ben bu metni daha önceden elimde olan bir indesign dökümanına yapıştırmak istiyorum. bunu yaptığımda word'deki font yerine indesign dosyasında önceden kullanılmış olan fontta yapışıyor. bunu nasıl engellerim?

(lütfen indesign'da da aynı fontu bulup seçmeyi önermeyin. ben mevcut biçimlendirmeden etkilenmeden bir yazıyı indesign'a nasıl ekleyeceğimi öğrenmek istiyorum.)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 31-01-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
(...fontta yapışıyor ) fontun değişmesi olarak anlıyorum; degişmemesi için Word içindeki fontu korumak için

File >Place açılan pencereden Show Import options işaretleyin ve Word dokümanınızı secin

fontu korumak

Word dokümanınızı açılırken bir pencere açılacaktır.

fontu korumak

1.seçenek işaretliyse Word dokümanınızdaki tüm sitilleri pasifize eder

2. seçenek işaretliyse Word dokümanınızdaki tüm sitilleri (font, renk vb) InDesign olduğu gibi aktarır

Umarım sorunuzu doğru anlamışımdır fontu korumak
Bu mesajdan alıntı yap
hmalkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hmalkan

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 31-01-2013 #3
teşekkür ederim. sorduğum şey buydu. yani indesing dökümanımdaki biçimlendirmeden etkilenmeden word'deki biçimi ile yapıştırmak. fakat ben indesign dökümanımda varolan bir metin kutusundan bir paragrafı silip yerine worddeki bir paragraf yazıyı yapıştırmak istiyorum. yapıştırdığımda ise indesigndaki metin kutusunda silmiş olduğum eski paragrafın biçimi ile yapışıyor :/
Bu mesajdan alıntı yap
BabyStopMe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BabyStopMe

Grafiker / Ankara

Alt 04-07-2013 #4
Word belgesini sürükleyip yazı alanına attığımızda olmuyor,
olsa bile her zaman yapamıyoruz ctrl+d ile çağırmamız şart mı bir ayarı yok mu?
Bu mesajdan alıntı yap

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 04-07-2013 #5
Daha önce 2. seçenek işaretliyse ve döküman cağırmışsanız ve daha sonra sürükle bırak yöntemini uyguladığınızda fontlar korunuyor
Bu mesajdan alıntı yap
BabyStopMe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BabyStopMe

Grafiker / Ankara

Alt 04-07-2013 #6
Daha önce 2. seçenek işaretliyse ve döküman cağırmışsanız ve daha sonra sürükle bırak yöntemini uyguladığınızda fontlar korunuyor
Gözden kaçırdığım bir ayrıntı olmuş, teşekkür ederim ilginiz için.

Yazının fonuna renk verme (Dolgu)

Bu konu hakkında bir soru sordum bilginiz var mı acaba?
Bu mesajdan alıntı yap

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 04-07-2013 #7
Gözden kaçırdığım bir ayrıntı olmuş, teşekkür ederim ilginiz için.

Yazının fonuna renk verme (Dolgu)

Bu konu hakkında bir soru sordum bilginiz var mı acaba?
Bilgim varsa cevap verebilirim...
Bu mesajdan alıntı yap