Format atamıyorum - Acil lütfen yardım

Windows - Format atamıyorum - Acil lütfen yardım ...

Alt 10-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar pc ye format atmak istiyorum yanlız atamıyorum Sebebi xp cd takıyorum onyükleme için bir tusa bas diyor basıyorum Kur bilgisayarınızın donanım yapılandırmasını inceliyor diyor sonra siyah ekran oluyor oyle kalıyor kafayı yiyecem 4 tane cd değiştirdim 3 tane dvd room değiştirdim.sebep ne olabilir bilen var mı??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Zynopsis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Zynopsis

Grafiker / İzmir

Alt 10-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Siyah ekrandan sonra beklemen gerekli ama o kadar beklememelisin galiba Format atamıyorum - Acil lütfen yardım
Öncelikle pc nin konfigürasyonlarını yazarmısın? bu biraz daha yardımcı olacak galiba..
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 10-04-2009 #3
45 dak. bekledim asus k8n4-deluxe anakart 1gb ram amd işlemci sata hdd parçalıyacam şimdi zaten az kaldı Format atamıyorum - Acil lütfen yardım şu an anakartın pilini çıkardım bakalım olacakmı ?
Bu mesajdan alıntı yap
Zynopsis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Zynopsis

Grafiker / İzmir

Alt 10-04-2009 #4
hdd nin sata slotunu değiştir bi bak dicem ama olmucak sorun başka bi yerden kaynaklanıyor olabilir. Bios pilini çıkar 10 saniye elektrik ver sonra hemen power kabloyu çek olayı tehlikelidir ama bios yazan kimse kalmadı artık boardı kaybedebilirsn...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 10-04-2009 #5
valla herşeyi denedim dostum biraz dan parçalıyacam herhalde benim olsaydı zaten çoktan camdan aşağıya atmıştımda şirketin olduğu için yapamıyorum Format atamıyorum - Acil lütfen yardım
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(45)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

window sitesinden

Alt 10-04-2009 #6
Arkadaşlar pc ye format atmak istiyorum yanlız atamıyorum Sebebi xp cd takıyorum onyükleme için bir tusa bas diyor basıyorum Kur bilgisayarınızın donanım yapılandırmasını inceliyor diyor sonra siyah ekran oluyor oyle kalıyor kafayı yiyecem 4 tane cd değiştirdim 3 tane dvd room değiştirdim.sebep ne olabilir bilen var mı??
windows sitesinden xp için önyükleme disketleri var onları indirip baştan disketleri kur bunun için 10 tane disket lazım oluyordu galiba o disketleri yükleme yapmadan önce bilgisayara kuracaksın büyük ihimal donanımsal bir sorun var windows o dosyayı bulamadığı zaman yapıyor genelde bunu birde dediğim şekilde dene windows ön yükleme disketleri yaz bulursun windowsun sitesinde
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 10-04-2009 #7
iyide makinada disket sokacak yer yok Format atamıyorum - Acil lütfen yardım anakart pili çıkartıpta denedim gene olmadı uffffff
Bu mesajdan alıntı yap

graphicturk(45)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

disket sürücü

Alt 10-04-2009 #8
iyide makinada disket sokacak yer yok Format atamıyorum - Acil lütfen yardım
disket sürücü yoksa bir yerden temin et eğer bu şekilde yaparsan büyük ihtimal sorunun çözülecek başka bir çaren yok disket sürücüler 7-8 dolar birşey bios piliyle alakalı bir durum değil bios pili ile alakalı durum olamaz makinen açıyor çünkü
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 10-04-2009 #9
şimdi başka bir pc ye hdd yi taksam fdisk yapsam çözüm olurmu sence
Bu mesajdan alıntı yap

graphicturk(45)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

denemende fayda var

Alt 10-04-2009 #10
şimdi başka bir pc ye hdd yi taksam fdisk yapsam çözüm olurmu sence
başka bir pc nin özellikleri senin makinene uyacakmı gene donanım algılmaya uğraşacak istersen dene bir zararın olmaz
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları