Forum Oluşturma

Dreamweaver - Forum Oluşturma Sponsorlu Bağlantılar mrblar.web tasarımı konusunda çok yeniyim ama büyük bi istekle öğrenmeye çalışıyorum.yardımcı olursanız ÇOK SEVİNİRİM. benim sorunum forum oluşturmak,canlandırmak.dreamweaverda forum oluşturabiliyorum fakat istediğim görünüşe sahip olamıyorum.bu yüzden forum arayüzümü ...

Forum Oluşturma
aysegüül isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aysegüül(29)

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Dosya22

Forum Oluşturma

Alt 20-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

mrblar.web tasarımı konusunda çok yeniyim ama büyük bi istekle öğrenmeye çalışıyorum.yardımcı olursanız ÇOK SEVİNİRİM.
benim sorunum forum oluşturmak,canlandırmak.dreamweaverda forum oluşturabiliyorum fakat istediğim görünüşe sahip olamıyorum.bu yüzden forum arayüzümü photoshopda hazırlayıp dreamweaverda canlandırabilirmiyim?bu mümkünse arayüzden sonra gerisi asp yada php bilgisi midir?
LÜTFEN BİRİLERİ YARDIMCI OLABİLİR Mİ?şimdiden teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 20-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yapabilirsiniz fakat söz konusu forum olunca işin içine dinamik web dilleri devreye giriyor. Günümüz koşulllarında iyi bir forum yapısı oluşturabilmeniz için iyi derecede HTML, CSS, PHP veya ASP dillerinden birini bilmeniz gerekir.

Benim bu kadar bilgim yok ama illaki forum açmak istiyorsanız hazır ve ücretsiz olan scriptleri kullanabilirsiniz.MyBB, PhpBB, IPBoard, VBulletin gibi kelimeleri aratarak Türkçe destek sitelerine ve kurulum dosyalarına ulaşabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

aysegüül(29)

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 20-04-2010 #3
öncelikle çooook teşekkür ederim.php vs bilmesenizde bu konuda bilgi sahibi birini buldugum için çok mutluyumForum Oluşturma
ben bu işde çok yeniyim.uygulama olsun diye kendi kendime çalışmalar yapıyorum.photoshopda site arayüzümü hazırladım dreamweavera aktardım.sıra iletişim sayfasına gelince canlandırma konusunda tıkandım.
sanırım php veya asp dillerinden birini bilmediğim için burda benim yapabileceğim bişey kalmıyo.doğru anladım sanırım?
ayrıca html ve css dillerinden biri demişssiniz.ben sırayla html,javascript, css,dreamweaver,photoshop eğitimlerini kendi çabamla aldım.ama söylediğim gibi şuan çok yeniyim.forum için html ve css den birini bilmekde yetmiyo degil mi?asıl önemli olan php ve asp.
Bu mesajdan alıntı yap

aysegüül(29)

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 20-04-2010 #4
bişey daha sorabilirmiyimForum Oluşturmaphp olmasa bile, dreamweaver da hazırladıgımız forumda text field kutularına yazı yazabiliyoruz, işlevini görmesede submit butonumuz çalışıyo oluyo ama photoshopda hazırladıgımız forum metin kutularına doğal olarak metin giremiyoruz.tasarladıgım formunda en azından dreamweaverda oldugu kadar çalışmasını istiyorum.sorun nerde acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 23-04-2010 #5
Kesinlikle öyle.İletişim formlarında input alanlarına girelen veriler PHP veya ASP ile alınarak E-Mail olarak belirlenen adrese yollanır.Bu dilleri bilmeseniz bile internette hazır iletişim formlarına (PHP veya ASP dosyaları mevcut olarak) ulaşabilirsiniz.

PHP veya ASP seçerken en önemli unsur kullandığınız sunucunun (hosting) alt yapısının hangi dili desteklediğini bilmenizdir.Microsoft sunucularda ASP ,Linux tabanlı sunucularda ise PHP dili çalışmaktadır.

Forumlar tasarlanırken bir çok fonksiyon bu 2 dil sayesinde otomatiğe bağlanır.Yoksa bir düşünün forumda her konu açmak isteyen kişinin size bir word dosyasında konusunu yollayıp sizin manuel olarak HTML ile bunu siteye eklediğinizi..İşin içinden çıkamazsınız.Bu nedenle dinamik bir dil kullanmadan bir forum oluşturmanız mümkün değildir.

Photoshop sorunuza gelince Photoshopta yaptığınız tasarım sadece bir taslaktır. Bu taslağın çıkışını sadece resim dosyası olarak alabilirsiniz.Çalışmanızı Dreamweavera aktardığınızda metin kutusu olan yerleri HTML ile aktif çalışan metin alanlarına çevirmeniz gerekir.

Ör: <input type="text" id="ad" />
Bu mesajdan alıntı yap
Unicorn Design isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Unicorn Design

Grafiker / İstanbul

Alt 23-04-2010 #6
istediğin şey "forum" mu yoksa "form" mu? Çünkü forum şuan kullandığımız grafikerler net gibi iletişim portallarıdır form ise sitelerdeki şu içeri doldurular iletişim formlarıdır
Bu mesajdan alıntı yap

aysegüül(29)

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 23-04-2010 #7
bilgi için çok teşekkür ederim.
henüz asp php bilgisi almadığım için form konusunu bi süre erteledim.çalışmalarımda şimdilik resim dosyası olarak kalsın.tekrar teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

aysegüül(29)

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 23-04-2010 #8
haklısınız benim istediğim bu durumda form oluyo.
Bu mesajdan alıntı yap

aysegüül(29)

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 23-04-2010 #9
ben sizlerden birde açılır menü hakkında yardım istesem çok abartmış olurmuyum acaba...bi konuda takılıp kalıyorum günlerce araştırıyorum.belki yardımcı olmak istersiniz.
arayüzümü ilk önce photoshopda tasarlıyorum kesiyorum. ardından dreamweaverda divler oluşturarak ilgili resimleri divlerin içine yerleştiriyorum.dikey açılır menü kısmınıda dreamweaverda spry menu bar ile oluşturuyorum.ve istediğim div içine yerleştirmeye çalışıyorum fakat bir türlü olmuyor.dikey açılır menü div dışında kalıyor.doğrusu bu şekilde değil mi?sizce ben mi yanlış yapıyorum.siz bu işte profesyonel olduğunuz için siz hangi yöntemle yapıyorsunuz.
yardım gelmiştir diye sık sık bakacağımForum Oluşturmateşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Paint isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Paint

Yrd. Grafiker / Aydın

Alt 23-04-2010 #10
dinamik web olarak php kolay bir dildir asp bileşenleri html bileşenleri ile aynıdır kod yapısı olarak f# c# v# gibi bir çok dil var sadece kod işine fazla girmek istemiyorum diyosan dreamweaver da wordpress teması geliştire bilirsin dreamweaver da kod yazmadan kolaylıkla dinamik web sayfası yapa bilirsin tabiki programı bilmek gerekio ekrana bakarak programın bişiler yapmasını bekliyemezsin web programlama ögrenmek istyosan ileri düzeyde visual studio teknolojisi tavsiyemdir
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları