Forum üyelerinin burçları :)

Anketler - Forum üyelerinin burçları :) ...

Anketimiz: Burcunuz Hangisi?
Koç 28 7,87%
Boğa 30 8,43%
İkizler 31 8,71%
Yengeç 27 7,58%
Aslan 30 8,43%
Başak 22 6,18%
Terazi 35 9,83%
Akrep 27 7,58%
Yay 31 8,71%
Oğlak 22 6,18%
Kova 28 7,87%
Balık 45 12,64%
Katılımcı sayısı: 356. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Cevapla
Forum üyelerinin burçları :)
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(39)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Standart
Alt 06-03-2009 #61
Sponsorlu Bağlantılar

Yay burcuyla alakalı destansı döküman..:P


23 Kasım- 21 Aralık

Grubu: Ateş, pozitif
Uğurlu günü: Perşembe (Nefret ederim:P )
Uğurlu sayısı: 3, 12, 582, 943, 2334 (yani bir numaramız yok)
Uğurlu taşı: Turkuaz, Opal, Ametis, Mavi Kalsedon
Uğurlu renkleri: Mor, Menekşe moru ve koyu mavi
Uğurlu kokuları: Nergis, Menekşe, Zambak
Uğurlu çiçekleri: Leylak, Salkım, Mor menekşe
Uğurlu müzik: Pop, heavy metl
Belirgin özelliği: Aktiflik
Negatif yönü: Alaycılık
İsteği: Ünlü olmak
Anlaştığı burçlar: Koç, Aslan
Anlaşamadığı burçlar: İkizler, Başak, Balık
Kariyerine yardımcı olacak burç: Başak
Duygusal açıdan destekçi burç: Balık
Maddi açıdan en yardımcı burç: Oğlak
Evlilik için uygun burç: İkizler veya balık (eşim:P)


ÖZELLİKLERİ

Bu burcun insanları sıcak doğallıkları ve iyimserlikleriyle tanınırlar. Heyecanlıdırlar, hareketsiz duramazlar. Yaptıkları hatalardan ders almasını bilirler. Özgürlüklerine düşkündürler. Kurallara ve geleneklere karşı gelirler, kalıpçılıktan hoşlanmazlar. Pratik insanlardır. Ütopik olmayan eylemler yaparlar.

Fiziksel ya da duygusal özgürlükleri ellerinden alınırsa altüst olurlar. Adildirler. Başkalarını da savunur ve onları incitmekten çekinirler. Sportmendirler. Entelektüel çalışmalar yerine arkeolojik doğayla iç içe olan kültürel çalışmalardan hoşlanırlar. Özellikle binicilik sporu onlar için tutkudur.

Bilgi depolamayı severler. Yabancı insanları tanımak ve dillerini konuşmak çekici gelir. Bilinmeyeni keşfetmeye bayılırlar. Çabuk öfkelenen insanlar olmalarına karşın kötülük düşünmezler. Alışkanlıklarından kolayca vazgeçerler. Çoğu zaman gergin ve huzursuzdurlar. Gereksiz zamanlarda çok açık ve direkt konuşurlar.

Başkalarını bu yüzden incitebilirler. Bazen yapamayacakları şeyler için söz verirler. Hileli işlere yatkındırlar. Huzursuzluklarını kontrol edemedikleri zaman çevrelerini de huzursuz ederler. Yay erkeği neşeli ve şakacıdır. Aşkta ideali işitir. Onun için her zaman yedekte bir kadın vardır. Gerçek peşinde koşar ve çok meraklıdır.

Yay kadını sevgilisini geniş bir kesimden seçer. Erkeğin her özelliği onu çekebilir. Aşk ilişkilerinde yumuşak geçişler yaptığı için, eski sevgilileriyle dost kalır. Yay kadını çılgın ve neşeli adamlardan hoşlanır. Onları anlamak zordur, hele kontrol etmek imkansızdır.

Yay kadını açık sözlüdür ve bazen açık saçık sorularıyla, tüylerinizi diken diken edebilir. Başlarına buyrukturlar, aile bağlarına garip bir uzaklıkları vardır. Yay kızlarının çoğu arkadaşlıkla aşkı birbirine karıştırır. Sanat Yay kızlarını cezbeder. Meslek onlar için her şeyden önce gelir.

Yay anne babalar aydın yeniliklere açık olduklarından çocuklarının ilgilerini başarılı bir şekilde yönlendirirler. Bu burçta doğan çocuklar mutlu ve güler yüzlü olurlar. Arkadaş canlısı, paylaşmayı seven çocuklardır.


DİĞER ÖZELLİKLERİ

Hayata iyimser bakan, asaletli, herkesi dost bilen, arkadaş canlısı, sıcak kanlı ve samimi kimselerdir. Olduğu gibi görünür. Çabuk inanır. Merttir, kimseyi incitmek, haksızlık yapmak istemezler. Herkesten de bunları beklerler. Hareketli, neşeli ve espirilidirler. Ortama çabuk uyabilirler. Duruma göre espiriler yapabilirler. Beğenmedikleri şeylere bıyık altından gülercesine alaya alırlar.

Genelde her sözlerinde, acıtmayan ama dokunduran espiriler vardır. Kırılsa da darılmaz; ama hıncım sözleri ile iğneleyerek alır.

Çift karakterli ve değişken yapılı bu burç insanlarının iki yönü vardır. Birincisi, duygulu, içine dönük, kolay etki alan, çekingen olan yönü: ikincisi de cesur, ateşli, tedbirsiz, gururuna dokunulursa sözünü esirgemeyen yönü. Bunlardan biri ağırlıklı olabilir veya iki yönde yerine göre ortaya çıkar.

Özgürlüğü çok önemlidir. Seyahat etmekten, maceralar yaşamaktan, gezip görmekten çok hoşlanır. Esasen çok cesur değildir. Bir taraftan korkarken bir yandan da macera peşinde koşar. Aslında koşmasına da gerek kalmaz. Macera onu bulur. Her gezmesi, seyahati veya günlük bir yaşamı sonunda genellikle anlatmaya değer, enteresan bir şeyleri vardır. Neşeli, canlı unutulmayacak anılarınız olsun istiyorsanız Yay insanı ile seyahat edin. Seyahat arkadaşlıkları da problemsizdir.

Yaşam onlara çok şeyler verir. Öyle olaylar, öyle durumlarla karşılaşırlar ki; bunlardan çok derin ve anlamlı tecrübeler edinirler. Bunlar ona, hayatın sadece oyun ve eğlence olmadığını öğretir.

Kazandığı tecrübelerden ders alır, aynı yanlışları yapmamaya özen gösterir ve başkalarının da faydalanması amacı ile herkese akıl verir. Hatta çok bilgiçlik karşısındakini sıkacak dereceye varabilir. Her konuyu bildiğini sanmaya başlar. Neticede olgunlaşır ama asla pinti, karamsar ve hareketsiz bir insan olmaz. O her zaman yaydan fırlamaya hazır bir ok gibidir.

Açık havayı, ferahı ve geniş alanları sever. Perdeleri çekik, panjurları kapalı bir evde oturamaz.

Maddi veya manevi olarak kısıtlanmaktan, bağımsızlığının elinden alınmasından, sorumluluk altında kalmaktan çok korkar. Bunun için de bir yere, bir kişiye bağlanmak istemez.

Diğer taraftan sevdiği insanla olmak, bir şeyler paylaşmayı da arzu eder. Neye sahip olursa olsun sevdikleri ile paylaşmadıktan sonra onun için elindeki herşey değersizdir. Bilgisini, varını yoğunu, üzüntü ve sevincini paylaşmalıdır ki mutlu olsun. Aksi halde mutsuz, huzursuz ve huysuz olur. Yaşama küsmez ama çok kırgın yaşar.

İleri yaşlarda birine bağlanmanın, sorumluluk almanın öyle korkunç birşey olmadığını anlar ama artık bazı şeyler için çok geç kaldığını görür.

Ateşli bir sevgilidir. Sevince çok sever. Hem sevgili hem de iyi bir dosttur. Sevdiği için her şeyi yapar. Onu kaybetmemek için hayatını bile ortaya koyar, her şeyinden vazgeçebilir. Ne isterse yapmaya, vermeye hazırdır. Ama genellikle beklediğini bulamaz.

Aldatılırsa, severken terkedilirse çok yıkılır, ateşi söner ama o gene de sevmeye devam eder. Bağışlar. En azından dost kalma yolları arar. Genellikle iki veya daha fazla ilişki yaşar. Bu ilişkilerden biri kötüdür ama kendini zamanında kurtarabilir. Gizli aşk ilişkileri yüzünden çok acı çekebilir.

Sevgide olsun yaşamında olsun, tam olarak aradıklarını bulması uzun zaman alır. Bu süre içinde daldan dala konar. Kararsız, aceleci, değişken, çabuk meraklanıp ilgilenen ama çabuk bıkan biridir. Fakat aradığını tam olarak bulunca son derece sebatkar olur. Bu sabır onun başarısı demektir. Konuya iyice dalar, aklım, zekasını sonuna kadar kullanır, zamanla ilgilendiği konuda çok bilgili, öğretici olur hatta eser bile ortaya koyabilir. Geniş alanda ün sahibi olmak arzusu vardır.

Cömerttir ve fedakarlık yönü ile tanınır. Kendinden çok ödün verir. Ancak verdiklerinin karşılığını bekler. Bu yüzden sıkıntıları bitmez, çünkü beklediğini bulamaz.

Çok üzülse de, yıkılsa da, haksızlığa da uğrasa gene iyimserlik ve affedicilik yönü filizlenecek bir aralık bulur. Neticede suçu kendine yükler, herkesi hoş görür, haklı bulur.

Kullanıldığının farkına çok geç varır. Ne zaman ki insanlar ondan uzaklaşırlar, o zaman anlar. Bir daha bu tongaya düşmemeğe karar verir. Ama ona ihtiyacı olan birini görürse dayanamaz.

İnsanların çaresiz, zavallı, muhtaç durumda kalmaları onu çok etkiler. Acıma ve yardım etme duyguları güçlüdür. Kendileri ile ilgili iyi olsun kötü olsun hiçbir sorunlarını saklamayı beceremezler. Hemen sevdiği, güvendiği birine açılmalıdırlar. Bu yüzden gizli saklı bir şeyleri yoktur.

Beklemeye, bekletilmeye tahammülleri yoktur. Bir şey olacaksa hemen olmalıdır. Hareketleri çok çeviktir. Yerinden bir ok gibi fırlar. Aklına geleni hemen uygulamak ister. Ama dereyi görmeden paçayı sıvadığı için sık sık sükûtu hayale uğrar. Pişmanlığı en çok yaşayanlardandır. Bir de abartma huyları vardır. Bire beş katarak anlatır. Bir zayıf noktaları da kendilerim çok fazla önemsemeleridir.

Gençleri çok severler, gençlerle birlikte olmaktan zevk alırlar. Sevilen bir öğretmendirler. Kısaca onlar asla yaşlanmaz, yarma umutla bakarlar. Daima, yarın yeni bir gündür.

Din, felsefe, bilim, eğitim, psikoloji konularına meraklıdırlar. Sadece öğrenmekle kalmayıp, bilgiyi dağıtıcı da olurlar. Bunun ötesinde evrensel boyutlarda yayılma, genişleme yapabilecek kapasiteleri vardır. 6. hisleri çok kuvvetlidir. Hiç bir sebep yokken olacak bir şeyi hissedip ona göre davranabilirler. Eğer yapmamışlarsa, çoğu kez hissettikleri olur ve ah keşke yapsaydım, derler. İleriyi görme, gelecekte olanları bilebilme gibi bir özellikleri de vardır.

Din, felsefe, eğitim, öğrenim alanları, yazı yazma, eser verme, gazetecilik gibi meslek alanları onlara uygundur. Geniş çapta tanınan biri olmak isterler. Öğretmenlik yapabilirler. Sporcu olabilirler. Espiri dallarında da başarılı olabilirler.

Yaşamı biraz daha ciddiye alıp, gerçeklere daha objektif bakabilmeliler. Aşırı özverinin de aşırı kendini düşünmekle, bir bakıma eşit olduğunu görerek, herşeye hemen atılmaktan vazgeçip biraz daha düşünerek hareket etmeyi öğrenmeleri iyi olur.
Bu mesajdan alıntı yap
Gülsüm ÖZER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gülsüm ÖZER(27)

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Standart
Alt 06-03-2009 #62
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ben de bir kova burcu olarak burcumun tüm özelliklerini taşımaktayım.


Koca forumda sadece 2 tanemi Kova var.. Ayrıca neden sadece Kova yazısı İtalikForum üyelerinin burçları :) İstenmiyorsak bilelimForum üyelerinin burçları :)1::angel:
Yalnız değilsin émmst:
+1 = 4 Forum üyelerinin burçları :)
Bu mesajdan alıntı yap
es* isimli Üye şimdilik offline konumundadır

es*

Öğrenci (Diğer)

Standart
Alt 11-03-2009 #63
koç burcuyum ve bütün özelliklerini taşıyorum Forum üyelerinin burçları :)
Bu mesajdan alıntı yap
fatmacan3434 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fatmacan3434

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 25-03-2009 #64
mu ha ha koç burcu önde.eeee tabiki bende koçum ve özelliklerinin çoğunu taşıyorum,kötü özellikler hariç Forum üyelerinin burçları :)
Bu mesajdan alıntı yap
grafikçe_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikçe_

Eğitimci / Eskişehir

Standart
Alt 25-03-2009 #65
bende kovayım sayımız beşe mi yükseldi şimdiForum üyelerinin burçları :)1::rofl:ayrıca sanatın her dalında başarılı olabiliomuşuzForum üyelerinin burçları :))
Bu mesajdan alıntı yap
Asaf Sirin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Asaf Sirin

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 25-03-2009 #66
İlginc bir yazıyı okumuşdum gravityasyon dalgaları ile ilgili. Bilim adamları 900 ışık yılı yakınında olan yıldızların yer üzerindeki her canlıyı etkilediğini tahmin ediyorlar.

Aslında gravitasyon dalgalarını (Aynştayn bu dalgaların olduğuna dair hipotez orataya sürmüşdü) kimse şu ana kadar bulamadı , fakat başarana yüksek ödül vercekleri belli. ve 6ya yakın, yalnış söylemiyorumsa, bilim adamlarından oluşturulmuş takım bu iş üzerinde gece gündüz çalışıyor

Gravitasyon dalgalarının varlığı ispatlansa , yıldızlar ve yaşam arasındaki korelasyon, ispatlanmış olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
graphblues isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

Standart
Alt 25-03-2009 #67
Ben Başak burcuyum Forum üyelerinin burçları :)
Bu mesajdan alıntı yap
tulip isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tulip

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 25-03-2009 #68
Terazi buru tek geçerim tüm özelliklerini taşıyorum ve seviyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
ilknur_nil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ilknur_nil(25)

Grafiker / Ankara

Standart
Alt 25-03-2009 #69
bende ikizler
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Standart
Alt 25-03-2009 #70
Çok iyi :
Başak, Oğlak

İyi :
İkizler, Yengeç, Balık, Koç Kötü: Kova, Aslan, Akrep

Ne iyi ne kötü :
Terazi, Yay

ben boğa burcuyum gerçektende uyuyor:Forum üyelerinin burçları :)başak ve oğlaklarla süper anlaşıyorumForum üyelerinin burçları :)
Forum üyelerinin burçları :)

Ebru, duyudun mu süperiz :angel: ukalalık yapmak lazım ara sıra :utann:

Ben Başak burcuyum Forum üyelerinin burçları :)
başak burca hoş geldın Biz : +4
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
burclari, forum, uyelerinin

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Tüm grafikerler.net Üyelerinin dikkatine. Gökhan TEKİN Forum Duyuruları 41 27-02-2011 02:00:09
Forum üyelerinin yaş ortalaması? shedesign Anketler 182 08-04-2010 13:26:28
Portakal Forumları(Forum giriş)(Böyle bir forum varmı bilmiyorum) HipnetiC Deneme Çalışmalar 7 18-12-2008 23:42:05

Kapat
Şifremi Unuttum?