Forumda yeni konu açmak

Forum Kullanımı - Forumda yeni konu açmak Sponsorlu Bağlantılar Forumda Yeni Konu Açmak Forumlarda soru, sorun, bilgi ya da elimizde var olan bir şeyi paylaşmak amacı ile var olan bölümlerde konular açmak aslında çok basittir. Bunun için ...

Konu Kapatılmıştır
Forumda yeni konu açmak
Hezarfen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hezarfen(10)

Administrator

Hiç Biri / Bursa

Alt 24-10-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Forumda Yeni Konu Açmak

Forumlarda soru, sorun, bilgi ya da elimizde var olan bir şeyi paylaşmak amacı ile var olan bölümlerde konular açmak aslında çok basittir.

Bunun için yapmanız gereken öncelik ile hangi bölümde konu açacaksanız o bölüme girerek Forumda yeni konu açmak butonuna tıklayıp ilgili yerleri doldurup mesajımızı hazırlamaktır.

Konumuzu açmadan önce paylaşmayı istediğimiz bilgilerimizin ya da sorularımızın daha önce forumda yer alıp almadığını kontrol etmeliyiz.
  • Açmayı düşündüğünüz konunuz kesinlikle kendisi ile alakalı bölümde olmalıdır.
Örnek:
Konu: Adobe Photoshop da siyah beyaz fotoğraflarımı nasıl renklendiririm?
Bölüm: Adobe>Photoshop bölümünde olmalıdır.
  • Açacak olduğunuz konunuz kesinlikle içerik ile alakalı olmalıdır. Aksi bir davranış kurallar gereğince uyarılmanız ya da forumdan uzaklaştırılmanıza sebep olabilir.
Örnek:
Konu: Corel Draw programında vektörel bir çiçek çizdim. Fakat çizdiğim çiçeğin içini boyayamıyorum.
Başlık: Corel Draw Programında Vektörel Çiçek Çizimi nin Boyanması Hakkında Soru

Önemli: Özellikle yardım konuları açarken "acil, bana yardım edin, bir bakar mısınız" vb... başlıklarla konu açılması kurallar gereğince yasaktır.

DİKKAT: Açacağınız başlıklar mutlaka konu ile ilgili olmalıdır.

Örnek:

Soru: Corel Draw da kartvizit yaptım. Bunu hangi başlıkta açmalıyım?

Cevap: Corel Draw programını kullanmış olsanız da konunuz Corel Draw programını ilgilendirmiyor. Konuyu "Kartvizit Tasarımları" bölümünde açmalısınız.
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Konu Kapatılmıştır

Tags
açmak, forumda, konu, yeni