Fotograf Çalışmalarım..

Fotoğrafçılık - Fotograf Çalışmalarım.. ...

Fotograf Çalışmalarım..
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Fotograf Çalışmalarım..

Alt 18-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

1.Sınıf 1. Dönem - İlk Fotograf Dersi

**Portre Denemesi

Fotograf Çalışmalarım..

**Caddebostan Sahil

Fotograf Çalışmalarım..

Fotograf Çalışmalarım..

**Ada

Fotograf Çalışmalarım..

**Kar

Fotograf Çalışmalarım..

Fotograf Çalışmalarım..

1.Sınıf 2. Dönem

**Kavramlar

-*Boşluk

Fotograf Çalışmalarım..

Fotograf Çalışmalarım..

-*Özgürlük

Fotograf Çalışmalarım..

Fotograf Çalışmalarım..

-*Simge-Sembol

Fotograf Çalışmalarım..

**Mesleki Portre Denemesi

Fotograf Çalışmalarım..

Fotograf Çalışmalarım..

Fotograf Çalışmalarım..

2.Sınıf 1. Dönem

**Yuvarlak

Fotograf Çalışmalarım..

**Ürün Fotografı

Fotograf Çalışmalarım..

Fotograf Çalışmalarım..

**Mekan Fotografları (İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti İçin)

-*Ortodoks Kilisesi

Fotograf Çalışmalarım..

-*Katolik Kilisesi

Fotograf Çalışmalarım..

Fotograf Çalışmalarım..

Fotograf Çalışmalarım..

Fotograf Çalışmalarım..

-*Protestan Kilisesi

Fotograf Çalışmalarım..

2.Sınıf 2.Dönem

**Stüdyo Portre Denemesi

Fotograf Çalışmalarım..

Fotograf Çalışmalarım..

Fotograf Çalışmalarım..

Fotograf Çalışmalarım..

**Ev Stüdyo Fotograf Denemesi

Fotograf Çalışmalarım..

Fotograf Çalışmalarım..

Fotograf Çalışmalarım..

**Gothic Portre Denemesi

Fotograf Çalışmalarım..

Fotograf Çalışmalarım..

Fotograf Çalışmalarım..

Fotograf Çalışmalarım..

Fotograf Çalışmalarım..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

wwaslıww isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wwaslıww

Öğrenci (Diğer) / Çankırı

Alt 18-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
güzel kareler;eline sağlık özellikle portreler çok iyi
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

evet olacak

Alt 18-04-2009 #3
ama makinenin ayarlarını iyice öğrenmek lazım benim hesap bende ilk aldığım da makinemi böyle idim daha sonra geliştirdim kendimi
Bu mesajdan alıntı yap

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-04-2009 #4
ama makinenin ayarlarını iyice öğrenmek lazım benim hesap bende ilk aldığım da makinemi böyle idim daha sonra geliştirdim kendimi
iyide.. fark ettiniz mi bilmiyorum.. ilk fotograflarla son fotograflar arasındaki fark belli oluyor diye düşünüyorum ? .. ve fotografların başlarındada açıklamalar var dikkatinizi çektiyse.. ne demek istediğinizi hakkaten anlamıyorum.. yanlış olan neki makinayı daha iyi öğrenmeliyim.. gördüğünüz hataları söyleyyin..
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-04-2009 #5
Fotoğrafçılık olayım olmadığı için yorum yapmayı çok doğru bulmuyorum, kendi adıma en çok portreleri sevdim... İsimlere gelince imza olmadığı çok net, tartışma konusu yapmaya gerek yok.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 18-04-2009 #6
Fotograf Çalışmalarım.. motorsiklet derken Fotograf Çalışmalarım.. ben fotolardan pek anlamam ama güzel kareler çekmişsin arkadaşım eline makinana sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
poseidon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poseidon

Grafiker / Yurtdışı

Alt 19-04-2009 #7
Fotograflarla alakali olmayan mesajlarin hepsini sildim! Amacimiz burda fotograflarini paylasan uyelerin fotograflarini (eger fotografcilik hakkinda bir bilgi birikimimiz varsa) yorumlamak, onun disinda yapilan hic bir amaci olmayan, alakasiz yorumlar kimseye bir yarar saglamaz. Bu benim gidip 3D bolumunde alakasiz yorumlar yapmak gibi birsey olur...
Eger yapacaksak fotorgaflar hakkinda yorum yapmaliyiz, "olacak olacak" ya da " daha cok calismalsiin" gibi mesajlar bence yardimdan cok zarar vermek. Bundan sonra lutfen fotograflar hakkinda yorumlar yapalim, begendiysek begendik, begenmediysek neden begenmedik eksikler artilar nelerdir onlari belirtelim ki fotografi ceken kisi bir daha ki sefere hangi yolu izlemesi gerektigini bilsin...

Tesekkurler...

Fotograflara gelince...

Bence konu olarak bazilari cok degisik ve uzerine ugras verilmis calismalar... birinci fotograftaki konu cok guzel ama objeye biraz uzak kalmissiniz, arkada ki bos alan oldukca fazla, ayrica gokuyuzu patlamis, bunun sebebi buyuk ihtimalle pozlamanin objenin kpnumuna gore yapilmasindan...
Bazi fotograflar da ise kadraj sorunu var, bunun icin de bol bol fotograf incelemek ve konunun fotografini cekmeden bir kac kez degisik konumlardan yaklasmak... Dedigim gibi genelde kadraj sorunu var, ozellikle klise fotograflarinda konu tam ortalanmamis, eger degisik konumlardan birden fazla fotograf cekseydiniz daha saglikli bir sonuc alabilirdiniz...

Gothic portre calismalarinda ise konu cok karanlik kalmis, bu tip calismalarda genelde bir yardimci isik kaynagi olusturulmali ya da gunes isigindan faydalanmali, studyo fotografciligi bolumunde portre fotograflari cekim teknigi ile ilgili bir konu var o konuyu incelerseniz hangi acilardan yardimci isiklarin kullanilmasi gerektigini ve alinan farkli sonuclari gorursunuz...

Obur fotograflarinizi da bekiyoruz... Tesekkurler...
Bu mesajdan alıntı yap

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-04-2009 #8
Fotograflarla alakali olmayan mesajlarin hepsini sildim! Amacimiz burda fotograflarini paylasan uyelerin fotograflarini (eger fotografcilik hakkinda bir bilgi birikimimiz varsa) yorumlamak, onun disinda yapilan hic bir amaci olmayan, alakasiz yorumlar kimseye bir yarar saglamaz. Bu benim gidip 3D bolumunde alakasiz yorumlar yapmak gibi birsey olur...
Eger yapacaksak fotorgaflar hakkinda yorum yapmaliyiz, "olacak olacak" ya da " daha cok calismalsiin" gibi mesajlar bence yardimdan cok zarar vermek. Bundan sonra lutfen fotograflar hakkinda yorumlar yapalim, begendiysek begendik, begenmediysek neden begenmedik eksikler artilar nelerdir onlari belirtelim ki fotografi ceken kisi bir daha ki sefere hangi yolu izlemesi gerektigini bilsin...

Tesekkurler...

Fotograflara gelince...

Bence konu olarak bazilari cok degisik ve uzerine ugras verilmis calismalar... birinci fotograftaki konu cok guzel ama objeye biraz uzak kalmissiniz, arkada ki bos alan oldukca fazla, ayrica gokuyuzu patlamis, bunun sebebi buyuk ihtimalle pozlamanin objenin kpnumuna gore yapilmasindan...
Bazi fotograflar da ise kadraj sorunu var, bunun icin de bol bol fotograf incelemek ve konunun fotografini cekmeden bir kac kez degisik konumlardan yaklasmak... Dedigim gibi genelde kadraj sorunu var, ozellikle klise fotograflarinda konu tam ortalanmamis, eger degisik konumlardan birden fazla fotograf cekseydiniz daha saglikli bir sonuc alabilirdiniz...

Gothic portre calismalarinda ise konu cok karanlik kalmis, bu tip calismalarda genelde bir yardimci isik kaynagi olusturulmali ya da gunes isigindan faydalanmali, studyo fotografciligi bolumunde portre fotograflari cekim teknigi ile ilgili bir konu var o konuyu incelerseniz hangi acilardan yardimci isiklarin kullanilmasi gerektigini ve alinan farkli sonuclari gorursunuz...

Obur fotograflarinizi da bekiyoruz... Tesekkurler...

Öncelikle duyarlılığınız için teşekkür ederim.. Yorumları yok etmekle ilgili.. Öbür konulara gelirsek ..

Portreler.. odamda siyah halı ve siyah perde önünde 3 tane masa lambası eşliğinde çekilmeye çalışılmış fotograf Fotograf Çalışmalarım.... ışık sonraları ondan kaynaklanıyor gölgeleride kıramamışım zaten çogu portrede burun gölgesi gözüküyor.. ama ışıkların farklı olmasından kaynaklanıyordu birde üst açı olamk zorunda oldugu için tripodla çekemediğimden ışıkları çokta uzaklaştıramadım ondan böyle oldu..

Kilise fotograflarıda düşürüp kafasını yamulttugum tripodla yamuk çektim Fotograf Çalışmalarım.. birde başımda bir papaz ve iki görevli çabuk olmamı söylüyorlardı.. paldır küldür iş anca bu kadar oluyo Fotograf Çalışmalarım.. fotograflar yamuk kiliselere daha dikkatli bakarsan..

Ama bunun dışında kadraj hatalarından ne kastettiğini tam olarak anlamadım daha dogrusu hataları nerde gördüğünü ..
Bu mesajdan alıntı yap
Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-04-2009 #9
Öncelikle duyarlılığınız için teşekkür ederim.. Yorumları yok etmekle ilgili.. Öbür konulara gelirsek ..

Portreler.. odamda siyah halı ve siyah perde önünde 3 tane masa lambası eşliğinde çekilmeye çalışılmış fotograf Fotograf Çalışmalarım.... ışık sonraları ondan kaynaklanıyor gölgeleride kıramamışım zaten çogu portrede burun gölgesi gözüküyor.. ama ışıkların farklı olmasından kaynaklanıyordu birde üst açı olamk zorunda oldugu için tripodla çekemediğimden ışıkları çokta uzaklaştıramadım ondan böyle oldu..

Kilise fotograflarıda düşürüp kafasını yamulttugum tripodla yamuk çektim Fotograf Çalışmalarım.. birde başımda bir papaz ve iki görevli çabuk olmamı söylüyorlardı.. paldır küldür iş anca bu kadar oluyo Fotograf Çalışmalarım.. fotograflar yamuk kiliselere daha dikkatli bakarsan..

Ama bunun dışında kadraj hatalarından ne kastettiğini tam olarak anlamadım daha dogrusu hataları nerde gördüğünü ..
[COLOR="DarkOrange"]poseidon; [/COLOR]

Yöneticimiz Poseidon Profesyonel bir fotoğrafcıdır.
O yüzden söylediklerini ve yazdıklarını dikkate almanızı öneririm.
Yazdıklarınızın hepsini okudum (isyanlarınızda dahil) ancak bir kez daha tekrar etmiyeceğim sayın [COLOR="Blue"]Keddy [/COLOR]
paylaşımlar yorum almak icin sunuluyor ise yorumlar yapılacaktır. Saygı çerçevesinde isteyen istediğini yazabilir sizin nasıl istediğinizi yazıp yorumladığınız gibi. Şimdi son cevabınızı okuyorum yorumlarda ihtiyacınızı karsılayacak hertürlü bilgi verilmiş
siz sadece yorumların silinmesiyle alakalı teşekkür edip(!)
diğer konularla ilgili savunmanızı yazıyorsunuz.
Ancak teşekkür edilmesi gereken bölüm burası .. Profesyonel destek aldıgınız alanlara daha çok önem verirseniz hem siz istediğiniz bilgi ve tecrübeye ulaşırsınız hem bizde forumun Hassasiyetini dile getirmek için tekrar tekrar yazmak zorunda kalmayız.
Burası Grafikerler.NET , isimlerin ve kişilerin sıfatları önemli değildir.
Önemli olan saygının ve kuralların uyulmasıdır.Bu çemberin dışına çıkılmadığı sürece herkesi aramızda görmek isteriz.
Umarım şimdi hassasiyetimiz anlaşılmıştır.
Teşekkürler.
İyi forumlar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-04-2009 #10
[COLOR="DarkOrange"]poseidon; [/COLOR]

Yöneticimiz Poseidon Profesyonel bir fotoğrafcıdır.
O yüzden söylediklerini ve yazdıklarını dikkate almanızı öneririm.
Yazdıklarınızın hepsini okudum (isyanlarınızda dahil) ancak bir kez daha tekrar etmicem sayın [COLOR="Blue"]Keddy [/COLOR]
paylaşımlar yorum almak icin sunuluyor ise yorumlar yapılacaktır. Saygı çerçevesinde isteyen istediğini yazabilir sizin nasıl istediğinizi yazıp yorumladığınız gibi. Şimdi son cevabınızı okuyorum yorumlarda ihtiyacınızı karsılayacak hertürlü bilgi verilmiş
siz sadece yorumların silinmesiyle alakalı teşekkür edip(!)
diğer konularla ilgili savunmanızı yazıyorsunuz.
Ancak teşekkür edilmesi gereken bölüm burası .. Profesyonel destek aldıgınız alanlara daha çok önem verirseniz hem siz istediğiniz bilgi ve tecrübeye ulaşırsınız bizde forumun Hassasiyetini dile getirmek için tekrar tekrar yazmak zorunda kalmayız.
Burası Grafikerler.NET , isimlerin ve kişilerin sıfatları önemli değildir.
Önemli olan saygının ve kuralların uyulmasıdır.Bu çemberin dışına çıkılmadığı sürece herkesi aramızda görmek isteriz.
Umarım şimdi hassasiyetimiz anlaşılmıştır.
Teşekkürler.
İyi forumlar dilerim.

Hayır ben şuan uyarının sebebini anlamaya çalışıyorum..

Poseidonun profesyonel bir fotografçı oldugunu biliyorum ve evet uyarılarını dikkate alıyorum.. ancak eğer hangi koşullarda fotografların çekildiğini bilirse az çok hataların nerden kaynaklandığını anlar diye düşündüm çünkü öneride bulunduğu stüdyo fotografçlığı bilgilerini zaten biliyorum.. Bu yüzden biliyorum demek yerine bilmeme ragmen neden fotograflarda hata oldugunu açıklamaya çalıştım.. bunun yanı sıra forum dışındada ayrıca bir konuşmamız olduğu için fotograflarla iligili daha önce teşekkür etmiştim bu yüzden atlamış olabilirim.. Zaten fotograflarıma yorum almak istemiyor olsam buraya koymazdım.. Bunu istediğim için siteye koymuş bulunmaktayım..

Ayrıca silinen yorumlara karşı isyanımın sebebi .. Mesleğinde fotografçı yazan bir arkadaşın bu fotografların üstündeki yazıyla imza böyle mi atılır aşağı küçük yazsana eleştirisi üzerine çalınmasını istemediğim için böyle oldugunu açıklayıp onun dışındaki fotografları eleştirmesini istediğimdeyse bana sadece madem yorum istiyorsunuz siz d80 hak etmiyorsunuz yazmış olmasydı..

Evet herkes yapıcagı yorumlarda özgür olabilir ama ben hiç bir kötü afiş çalışmasına hangi programla yapıldıgı bakarak.. En iyisi siz phoshop.ilistrator... kullanmayı bırakın bu programı hak etmiyorsunuz gibi saçma yorumlarda bulunmuyorum..

Şimdi tekrar sormak istiyorum son kez uyarılmış oldugum şey nedir?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları