Fotografa 3boyutlu kenar ve gölge vermek

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Fotografa 3boyutlu kenar ve gölge vermek Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar, Yukarıda resimde bulunan fotografa verilen efekti photoshop ile yapabilir miyiz? Yapılıyorsa nasıl yapılır? 2 gündür internet üzerinden araştırıyorum ama bir türlü cevabı bulamadım. Buna benzer konular açılmış ...

ambiante isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ambiante

Webmaster / İstanbul

Alt 25-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar,

Yukarıda resimde bulunan fotografa verilen efekti photoshop ile yapabilir miyiz?
Yapılıyorsa nasıl yapılır?

2 gündür internet üzerinden araştırıyorum ama bir türlü cevabı bulamadım. Buna benzer konular açılmış ama cevapsız kalmış sürekli. Umarım benim bu sorunum cevaplanır Fotografa 3boyutlu kenar ve gölge vermek
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ambiante

Webmaster / İstanbul

Alt 26-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu konudaki sorunum halen devam ediyor Fotografa 3boyutlu kenar ve gölge vermek
Bu mesajdan alıntı yap
LaYeR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LaYeR(30)

Grafiker / Konya

Alt 26-05-2011 #3
Emboss ve glow ayarlarında oynama yaparsanız istediğiniz efekti elde edeblirsiniz. İyi çalışmalar.. ( Bu söyledğim ayarlarada Layer paletinden ulaşablirsiniz )
Bu mesajdan alıntı yap

ambiante

Webmaster / İstanbul

Alt 26-05-2011 #4
Emboss ve glow ayarlarında oynama yaparsanız istediğiniz efekti elde edeblirsiniz. İyi çalışmalar.. ( Bu söyledğim ayarlarada Layer paletinden ulaşablirsiniz )
Bir cevap veren olması çok sevindirici. Fakat o ayarlar ile istediğim sonucu alamadım. Özellikle kenarların kıvrılıp 3boyutlu gibi görünmesi üzerine uğraşıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
LaYeR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LaYeR(30)

Grafiker / Konya

Alt 26-05-2011 #5
Bir cevap veren olması çok sevindirici. Fakat o ayarlar ile istediğim sonucu alamadım. Özellikle kenarların kıvrılıp 3boyutlu gibi görünmesi üzerine uğraşıyorum.
O zamn boyut kazandırmak istediğiniz bölgeye çizim yapacaksınız sonrada resmi o bölgeye yerleştireceksiniz.. ( ama proğrama hakim değilseniz bu uygulamada da başarı sağlayamazsınız )
Bu mesajdan alıntı yap

ambiante

Webmaster / İstanbul

Alt 26-05-2011 #6
Hakimim diyemem ama bir ufak anlatım ile hemen hakim olabilirim :=)
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-05-2011 #7
http://www.dosya.tc/down/feXf4Y/vejdi.rar.html
izlediğinizde umarım işinizi görür gölge olayını filan siz yaparsınız artık
Bu mesajdan alıntı yap

ambiante

Webmaster / İstanbul

Alt 26-05-2011 #8
İlginiz için çok ama çok teşekkür ederim.

Gönderdiniz videoda çok güzel yapmışsınız fakat bende sorun var galiba. Daha anlatımın ilk başında kaldım. İlk sizin bir anda nasıl resmi seçtiğinizi anlayamadım ama kendim M.Tool ile seçtim. Bundan sonra ki aşamada 3d menusunden repousse diye bir şeye tıklıyorsunuz. Fakat benim cs4 de öyle bir menu yok.
Bu mesajdan alıntı yap

ambiante

Webmaster / İstanbul

Alt 26-05-2011 #9
İlginiz için çok ama çok teşekkür ederim.

Gönderdiniz videoda çok güzel yapmışsınız fakat bende sorun var galiba. Daha anlatımın ilk başında kaldım. İlk sizin bir anda nasıl resmi seçtiğinizi anlayamadım ama kendim M.Tool ile seçtim. Bundan sonra ki aşamada 3d menusunden repousse diye bir şeye tıklıyorsunuz. Fakat benim cs4 de öyle bir menu yok.
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-05-2011 #10
Photoshop CS4/5 Extended sürümünü kullanmalısınız; ayrıca ctlr basılı kalarak layer panelinde görünen kısma tıklayın o secili hale gelir
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları