Fotografçı Arkadaşlar Baksın Lütfen ! stüdyo resimleri nasıl yapılır

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Fotografçı Arkadaşlar Baksın Lütfen ! stüdyo resimleri nasıl yapılır Sponsorlu Bağlantılar yha beyler ben bu stüdyo resimlerini nasıl yaptıgınızı merak ediyorum normalde bir fotografçıya gidiyorum ordaki resimleri internette bulamıyorum örnek olarak kullanmak istiyorum "hani şu tek çekim özel resimler ...

arda46 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arda46

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 13-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

yha beyler ben bu stüdyo resimlerini nasıl yaptıgınızı merak ediyorum normalde bir fotografçıya gidiyorum ordaki resimleri internette bulamıyorum örnek olarak kullanmak istiyorum "hani şu tek çekim özel resimler özellikle" çogu fotografçıdan iyidir photoshop'um ama nasıl denir yinede fotografçılar gibi yapamıyorum :rofl: resmi özel bişeymi yapıyorlar anlamadım gitti.

"Özellikle fotograf stüdyosu olan arkadaşlardan yorum bekliyorum"
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

enstantane53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 13-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
...çogu fotografçıdan iyidir photoshop'um ama nasıl denir yinede fotografçılar gibi yapamıyorum...
"azimle (...)çalışan taşı deler" kardeşim Fotografçı Arkadaşlar Baksın Lütfen ! stüdyo resimleri nasıl yapılır

sende çalış, sende yaparsın bence Fotografçı Arkadaşlar Baksın Lütfen ! stüdyo resimleri nasıl yapılır
Bu mesajdan alıntı yap
helldorado isimli Üye şimdilik offline konumundadır

helldorado

Grafiker / İstanbul

Alt 13-02-2009 #3
bune şimdi ?
Bu mesajdan alıntı yap

arda46

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 13-02-2009 #4
öyle çalışmakla olmuyor bu işler her işin bir "püf noktası" vardır derler onu soruyorum

"Bu ne şimdi" diyen arkadaşım anlamadıysan özel olarak anlatabilirim soruyu.

(Bak yukarda yazıyor)
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

fotoğraf photoshop

Alt 13-02-2009 #5
yha beyler ben bu stüdyo resimlerini nasıl yaptıgınızı merak ediyorum normalde bir fotografçıya gidiyorum ordaki resimleri internette bulamıyorum örnek olarak kullanmak istiyorum "hani şu tek çekim özel resimler özellikle" çogu fotografçıdan iyidir photoshop'um ama nasıl denir yinede fotografçılar gibi yapamıyorum :rofl: resmi özel bişeymi yapıyorlar anlamadım gitti.

"Özellikle fotograf stüdyosu olan arkadaşlardan yorum bekliyorum"
fotoğrafçıkta kullanılan photoshop çok ayrı bir olay bana göre ve görenlerde aynı şeyden bahsediyor bunu en iyi bir fotoğrafçının yanında öğrenebilirsin bence kullandıkları bir çok brush vb var
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 13-02-2009 #6
Anlatmaya çalışsam sayfalar sürer. Siz merak ettiğinizi sorsanız ben size zamanım oldukça yardımcı olmaya çalışayım...
Bu mesajdan alıntı yap

arda46

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 13-02-2009 #7
Anlatmaya çalışsam sayfalar sürer. Siz merak ettiğinizi sorsanız ben size zamanım oldukça yardımcı olmaya çalışayım...
hay saolasın anlatayım şimdi tek bi resim var elimde bu resmi fotografçılardaki gibi ışıklı arka planlar ve birde elimdeki resimle, yapacagım arka planın renk uyumlarını nasıl yapılıyor. yani ben resmi kesiyorum başka bir arka plana koyuyorum sanki takma gibi duruyor bakıldıgında bu renk uyumu nasıl yaparsız bea.. görüyorum bazen bizim maraş'ta foto stil var orda var bu tür resimler
Bu mesajdan alıntı yap
raskolniko_v isimli Üye şimdilik offline konumundadır

raskolniko_v

Grafiker / Ankara

Alt 27-02-2009 #8
bencede bılen varsa cvp verebılır mı bu soruya.sımdıden tesekkur ederım
Bu mesajdan alıntı yap
musti_47 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musti_47(28)

Fotoğrafçı / Mardin

Alt 01-03-2009 #9
Aslında çok basit.
Studiolarda çektiğimiz resimlerde öncelikle 12px makinalar kullanıp bunlar içinde ayrıca flashları ayarlayıp makinaya white balance ayarı yapıyoruz.Bunlar olunca resimlerdeki renk orjinal olarak geliyor ve bizim bu renkleri pcde photoshopla ayarlamamız çok basit oluyor.Senin zorlandığın bilindik bir fonun üzerine ya çok kırmızı ya çok karanlık yada renkleri belirsiz bir resim yerleştiriyorsun,böyle olunca montaj iyi oturmaz.

Not olarak photoshopun fotoğrafçılardan iyi olabilir,fotoğrafçı photoshopu fotoğraf yapmak için kullanır sense görsel olarak kullandığın için geliştirmissin.Mesleğin tümü shop üzerine kurulmamıştır sonuçta :wink:
Bu mesajdan alıntı yap
mahmutkahraman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mahmutkahraman

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 02-03-2009 #10
kardeşim aranızdaki en büyük fark -PARAFLAS-
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
arkadaslar, baksin, fotografci, lutfen