fotoğrafçılar vesikalık fotoğraf rütuşunu nasıl yapıyor?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - fotoğrafçılar vesikalık fotoğraf rütuşunu nasıl yapıyor? ...

abcd_efe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

abcd_efe

Hiç Biri / Konya

Alt 26-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar. ben dijital fotoğraf makinasında çektiğim fotoğrafları düzelterek (sivilce, leke vb.) hatları gidermeye çalışarak vesikalık hazırlamaya çalışıyorum ama hoşuma gitmiyor. fotoğrafçılar da photoshop da vesikalık çalışıp net bir şekilde baskı yapıyorlar ve bu rütuşlu vesikalık fotoğraf çalışmaları da baskıları da güzel oluyor.
tecrübeli arkadaşlar dijital fotoğraf makinasıyla amatörce çekilen ve vesikalık olarak çalışılan fotoğraflar için photoshopta neler yaptıklarını anlatırlarsa sevinirim. şimdiden teşekkür ederim. iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

abcd_efe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

abcd_efe

Hiç Biri / Konya

Alt 08-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bilgi verebilecek arkadaşlar var mı acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
adom01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

adom01

Grafiker / Bursa

Alt 13-01-2010 #3
kolay gelsın ben anlatayım bildiğim kadarı ile ilk önce resmi 15-21 croplanır mantığı ise yarın öbürğün resmi çekinen birine bişey olursa resmi buyutturmek isterlerse buyuk ellerinde bulunur. sonra resmi layer kılıdı acılır sonra arka plan temızlenır ve acık renklı planlar kullanınır sonra gozler ve dudaklar secılerek rutus yapılır ornek kpt olabılır varsa renklerde sorun renk sorunları gıderılır bır yerınde sıvılce vs varsa yok edılır buda bıttıkten sonra 4-6 sekılde croplanır ve 10-15 sayfa ıcıne 4 tane olucak sekılde yerlestırlır ve sonra baskı olur .. umarım yardımcı olabılmısımdır kolay gelsın ıyı calısmalar takıldıgın bır yer olursa söylersın yardımcı olurum
Bu mesajdan alıntı yap
serbay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serbay

Grafiker / İstanbul

Alt 13-01-2010 #4
Fotoğrafcılar bu noktada bilgi vermek istemiyorlar. Yokmu başka bişeyler daha anlatacak...
Bu mesajdan alıntı yap
polismail isimli Üye şimdilik offline konumundadır

polismail

Hiç Biri / İstanbul

Alt 13-01-2010 #5
ben rütüşta imagenomic'i kullanıyorum fakat ayarlarında biraz proglem yaşıyorum bunu da rütuş yaptığım layerin opacitiysini düşürerek bir nebze hallediyorum, denemeni tavsiye ederim. (imagenomic ayarlarında yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim)
Bu mesajdan alıntı yap
35bahadir35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

35bahadir35

Fotoğrafçı / İzmir

Alt 25-02-2010 #6
ya ne yapacaksınız bu kadar bilgiyi herkes işini yapmalı bence.....
rotuslu kaliteli fotograf mı istiyorsunuz gideceksiniz bir fotografcıya size guzel bir fotograf hazırlayacak, yanlıs anlamayın da yakında bunları soran arkadaslar bize diyecekler ki yaaa aranızda evimin bir kösesine bir studyo kuracagım hazır perdeler flashlar falan yardımcı olacak var mı_? fotoğrafçılar vesikalık fotoğraf rütuşunu nasıl yapıyor?
guluyorum sadece...... tabi bu benim fikrim ve düsüncem sizin fikirlerinize ve sorduğunuz sorulara saygı duyuyorum iyi gunler iyi calısmalar dilerim.....
Bu mesajdan alıntı yap
0sessiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

0sessiz

Öğrenci (Diğer) / Ağrı

Alt 01-03-2010 #7
bende basit bi photoshop yaması olacaktı bi ara özelden mail at iletirim sana
Bu mesajdan alıntı yap
purplelizard isimli Üye şimdilik offline konumundadır

purplelizard

Grafiker / Manisa

Alt 03-03-2010 #8
patch tool ve clone stamp tool ile surattaki pürüzleri temizle.fotograf layerını dulicate et.duplicate ettiğin layera gaussian blur uygula daha sanra maskele ve dudaktı gözdü saçtı yerlerin blur efektini sil.
Bu mesajdan alıntı yap
niobe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

niobe

Fotoğrafçı / İzmir

Alt 03-03-2010 #9
fotoğrafçılar vesikaığı çekmek için en az 3 flaş kullanıyor bu da ortamla 10 binlira 1 adet makina 2 binlira civarı genelde 24-85 2.8 mercek 1500 lira civarı arkaya cekim için kullanılan fon 500 lira baskı için kullanılan printer 1500-7500 lira civarı vesikalık ücreti 8 tanesi 6 lira

sonra kalkıp sahnede photoshop u görünce her işi o yapıyor zannediliyor işleri yapan programlar değil onların arkasındaki yatırım ve en önemliside İNSAN dır bir pc veya mac masaya koyunca bütün işi halletmez arkasında bir grafiker yada o programı kullanmasını bilen biri olması lazım lütfen bağcıyı dövmeyin ki daha çok üzüm yiyebilelim

herkes grafiker yada fotoğrafçı olamaz
Bu mesajdan alıntı yap
ert13 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ert13

Forumdan Uzaklaştırıldı

Sanat Yn. / Ağrı

Alt 09-03-2010 #10
fotoğrafçılar vesikaığı çekmek için en az 3 flaş kullanıyor bu da ortamla 10 binlira 1 adet makina 2 binlira civarı genelde 24-85 2.8 mercek 1500 lira civarı arkaya cekim için kullanılan fon 500 lira baskı için kullanılan printer 1500-7500 lira civarı vesikalık ücreti 8 tanesi 6 lira

sonra kalkıp sahnede photoshop u görünce her işi o yapıyor zannediliyor işleri yapan programlar değil onların arkasındaki yatırım ve en önemliside İNSAN dır bir pc veya mac masaya koyunca bütün işi halletmez arkasında bir grafiker yada o programı kullanmasını bilen biri olması lazım lütfen bağcıyı dövmeyin ki daha çok üzüm yiyebilelim

herkes grafiker yada fotoğrafçı olamaz

defol git..sana muhtaç olan var mı? git işini yap, kimse sana illa ögret demiyor.digital kamera ile geleceginiz karanlık, bunu da biliyorsunuz(fotografcılar)..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları