Fotoğrafı vektörele çevirebilirmiyim?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Fotoğrafı vektörele çevirebilirmiyim? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaslar hepınıze merhaba Anadolu ajansın logosunu yapmaya çalışıyorum.fotograftan kestım ancak yenı sayfaya yapıstırdıgımda tabıı kı vektorel hale getıremedım,buyuttugumde kırılmalar başladı :sweating::sweating:. Corelı daha yenı kullandıgımdan yardımınızı rıca edıyorum,bir ...

nilsah isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nilsah

Grafiker / İzmir

Alt 02-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaslar hepınıze merhaba
Anadolu ajansın logosunu yapmaya çalışıyorum.fotograftan kestım ancak yenı sayfaya yapıstırdıgımda tabıı kı vektorel hale getıremedım,buyuttugumde kırılmalar başladı :sweating::sweating:.
Corelı daha yenı kullandıgımdan yardımınızı rıca edıyorum,bir fotograftan kestıgım orn.bır logoyu vektorel hale getırmem mumkun mu?mumkunse bunu nasıl yapabılırım?
sımdıden tesekkurler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 02-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Photoshop'ta path ile çizip corel'e aktarın (path olarak) sonra da renklendirin.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
nilsah isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nilsah

Grafiker / İzmir

Alt 02-02-2011 #3
cok tesekkurler,hemen denıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
muratkeceli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratkeceli

Grafiker / Ankara

Alt 03-02-2011 #5
ZxxxE logo yu bulup paylaşmış
ama bulamadığın zaman fotoşopta çizip tekrar corele atma direk corelden çiz daha sağlıklı olur. ve programlar arası geçiş yapmak zorunda kalmazsın
Bu mesajdan alıntı yap
antique isimli Üye şimdilik offline konumundadır

antique

Grafiker / İzmir

Alt 04-02-2011 #6
alternatifler tıkandığı zaman, corelde görselin üzerine gelip birebir çizmek en iyisi..
Bu mesajdan alıntı yap
SerdarArge isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SerdarArge

Grafiker / Bursa

Alt 06-02-2011 #7
tüm arkadaslar bildiklerini paylasmislar.bende bildiklerimi yazaayım belki yine lazim olur..

Resmi corel de boş bi sayfaya kopyala yapistir yaptıgimiz zaman property bar kısmında yani üst tarafta Edit Bitmap ve Trace Bitmap yazıları cikar..

izlenecek yol sudur..

resmi corel sayfasina yapistiriyoruz.
resmi seciyoruz.
Trace bitmap a tiklayarak
Quick Trade i tikliyoruz..
resim vectorel çizim oluyor..

umarım yardimci olur ve isinize yarar..
Bu mesajdan alıntı yap
ThorN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThorN

Matbaacı / Eskişehir

Alt 07-02-2011 #8
tüm arkadaslar bildiklerini paylasmislar.bende bildiklerimi yazaayım belki yine lazim olur..

Resmi corel de boş bi sayfaya kopyala yapistir yaptıgimiz zaman property bar kısmında yani üst tarafta Edit Bitmap ve Trace Bitmap yazıları cikar..

izlenecek yol sudur..

resmi corel sayfasina yapistiriyoruz.
resmi seciyoruz.
Trace bitmap a tiklayarak
Quick Trade i tikliyoruz..
resim vectorel çizim oluyor..

umarım yardimci olur ve isinize yarar..

Serdar hocam trace seçeneği hakkında gördüğüm ikinci mesajınız öncekine yorum yapmamıştım ama en azından burada bir şey söylemek istedim.

Trace ile ne kadar iyi çalışırsanız çalışın pathlemeden daha iyi bir sonuç elde edemezsiniz (yüzde 20sine bile yaklaşabilirse öpüp başıma koyarım). Belki basit resimler için trace bir alternatiftir ama o kdr basit birşeyi de çizemiyorsanız bence hiç kasmadan nette vektörelini aramaya koyulun, elbet bulursunuz. Herşey trace la kolayca halledilebilseydi mesleğimiz ne güzel olurdu değil mi Fotoğrafı vektörele çevirebilirmiyim?
Bu mesajdan alıntı yap

SerdarArge

Grafiker / Bursa

Alt 08-02-2011 #9
ThorN evet aynen cok doğru söylüyosun.. Keske bu yorumu yapacağına ayrıntılı bi açıklama yapsaydında bu konuyu diğer arkadaslar net bi şekilde anlayabilselerdi.. dedikleri logoyu ben yapabilirim.. ama başkaları nekadar yapar bilmem.. Keşke her logo tescilli olupta hepsinin bi vectorel cizimi nette olsaydıda bizlerde cizmek zorunda kalmaaydık dimi.. Fotoğrafı vektörele çevirebilirmiyim? biraz misilleme gibi oldu ama kusura bakma...
Bu mesajdan alıntı yap

SerdarArge

Grafiker / Bursa

Alt 08-02-2011 #10
ve arkadasın Anadolu Ajansın logosu diyor.. 2 adet A harfinden olusan bi logo.. Trace o yuzden en basit çizime bile gerek kalmadan sorunu çözecek bi yöntem..O yüzden tüm resimler için dememiştim.. arkadasın bahsettiği logo içindi.. bi önceki trace muhabbetinde isede okul tasıtı yazıyordu.. oyuzden traceyi önerdim arkadaslara.. ok ..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları